Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kap munkanélküli meg...

Miért kap munkanélküli meg mindenféle segélyt az, aki nem megy közmunkásnak?

Figyelt kérdés
Nyilván nem arra gondolok, aki fizikailag vagy szellemileg alkalmatlan a feladatra. Viszont a naplopóknak egy petákot se adnék így. Ha akar pénzt dolgozzon, amit lehet.

2013. jún. 5. 22:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Vár rád a nyílt államcsőd, böszme.
2013. jún. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

én kiállnék most a "naplopók" mellett egy kicsit.

leszögezném , nemvagyok roma.

esti suliba járok , d.u 2től este 7ig.

segélyt kaptam 22ezret azért mert suliba jártam, és mivel csináltam valamit, ezért járt.

2éve vagyok regelve a munkaügyre, eddig semmilyen állást nem kaptam. mivel a segélyhez kell 1hónap munkaviszony, kénytelen voltam háztartási munkát vállalni, amit el is végeztem, (a fele járt le) nem csak úgy hogy be volt írva. ezt a munkaügyi ajánlotta, regdíjat fizettem érte. mivel ismerősnél voltam ezért jelképes összeget (3ezret) kaptam.

a napom úgy nézett ki hogy reggel 8tól este 7ig "foglalt" voltam.

most behívtak közmunkára, mondtam hogy ezek miatt nem tudom vállalni, azt mondták a háztartási munka nem számít munkának..(akkor nem értem miért ajánlották?)

most ottvagyok hogy se segélyem se munkám, de a háztartási munkára mivel szerződést írtunk köteles vagyok menni, el is kell jutnom oda, (bérlet 5ezer), tandíjas a suli (2x 3ezer még visszavan), és akkor még nem ettem , nem vettem egészségügyi dolgokat..

hála a jó égnek itthon nem kérnek pénzt a szüleim, ez a szerencsém, különben még nagyobb szarban lennék..bár ígyis épp elég ...

2013. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem is arról beszéltem, aki akar dolgozni, de olyanok is vannak, akik meg se próbálják. A közmunkásokat meg szerintem cserélgetni kellene, hogy bizonyos időközönként mindenki sorra kerüljön. Lehet, hogy most is van valami ilyesmi, de konkrét szabály kéne rá, és akkor nem lennének "csókosok".
2013. jún. 6. 13:37
 14/18 tetro ***** válasza:

"Persze, ne adjunk a naplopóknak pénzt. Akkor már csak azt az egyet áruld el, hogyan különbözteted meg a három csoportot:


a) naplopók

b) alibiből ugyanazt csinálják, mint a c) csoport, de igazából naplopók

c) dolgoznának, de nincs mit. Közmunka sincs. "

2013. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Már mondtam, időnként mindenkinek legyen lehetősége közmunkára, és ha felajánlanak akármilyen munkát, azt fogadják el.
2013. jún. 6. 15:00
 16/18 Sándor G ***** válasza:
100%

kérdezőnek, honnan tudod hogy jár pénz pl segély=f.h.t. annak a személynek aki semmilyen közmunkát nem vállal el, és aktív korú makk egészséges,?

Mi az hogy mindenféle segélyt kap?

Ilyen a világon nincsen, nem Magyarországon.

egyáltalán van e fogalmuk az itt, és ehhez hasonló nesze semmi fogd meg jól, fórumokon ücsörgöknek,arról hogy mennyibe kerül 1fő közmunkás havi bére az államnak, az adófizetőknek.

Ugye nincsen, pedig elárulom sokkal többe kerül mint a z f.h.t ami jelenleg 22ez.Ft/hó,

Nos egy közmunkás br.bére 75500Ft, de erre még rájönnek a különböző járulékok, a munkaruha bakkancs,+egyéb kiadások, amelyeket nem jelentenek be, a tv.híradóba, ez az összeg 120ez.ft/hó fő,

A sok okoskodó fideSS párti, segélyellenes ba.om, most láthatja, mindaz mellett hogy a közmunkások, évi 150-200ezer ember, értéket nem termelnek,viszont 4x5 annyiba kerülnek, ennek a szerencsétlen szegény országnak, mintha kifizetnék nekik a segélyeket, minden hónapban.

Szerintem azt kellene elérni, hogy aki nem talál munkát, mert olyan a szakképzettsége, vagy és nem kap munkát, elmaradott országrészben lakik, nincsenek munkahelyek, cégek, stb.az kapjon min 45ez.ft.ot, amiből legalább a villanyszámlát ki tudja fizetni, és nemhal éhen, a következő hónapig.

így csökkenne a rekord szintet elért bűnözés,a rablások betörések száma is, egy normálisabb nyugodtabb országban élhetnénk.

Nem kell itt a cigányokkal egy lapra venni a munkanélkülieket, de a cigányokat sem kell lenézni, ok nélkül kritizálni, pl. nem is akarnak dolgozni, stb.

ennek semmi értelme sincs, csak az indulatokat gerjeszti.

2013. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Sándor G ***** válasza:
100%

10/16, igen nehéz helyzetben vannak és lesznek, a tartós munkanélküliek, ősztől ugyanis nem indulnak újabb közmunka programok, viszont a mindenható kormány árpilisi bejelentése szerint, +reformálja az ellátó rendszert, úgymond egyszerűsíteni akarja, és átláthatóvá tenni.

Aki nem tudná miről is van szó, annak elárulom ez eggyet jelent csak,.. csökkenteni fogják az f.h.t. valamint a munkanélküli járulékok összegét.

A foglakoztatás politikai államtitkár et.Comba S. annyit árult még el, hogy az előterjesztést módosító javaslatot, az őszi ülésszakban tárgyalja, majd szavazza meg az ogy.

Szép jövő új munkahelyek helyett, éhenhalásra vannak ítélve emberek ezrei.

2013. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező te kevered a szezont a fazonnal.


Ha már ennyire buta kérdést teszel fel, legalább megkereshetnéd a törvényben a válaszokat is.


Miért kevered össze a szociális támogatást, a bérpotló juttatást (aka aktív korúak ellátása támogatást), a gyermekek után járó GYES-sel meg GYED-del? mi a f..sz köze van egymáshoz?

(te jól vagy ilyenkor?)


Először tanulni kéne, aztán gondolkozni és aztán feltenni értelmes kérdést.


(a pontozásodat meg lexarom magas ívből, más ebből sportot űz, hogy nyomogatja a kezecskéket, engem hidegen hagy.)

2013. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!