Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, hogy kapjak...

Mit tudok tenni, hogy kapjak végkielégítést?

Figyelt kérdés

Visszatérő kismama vagyok. Vagyis lennék. De nem kellek. A munkaköröm megszűnt. ( papíron csak, amúgy ugyanazt mások csinálják)A cég mindenféle rosszabbnál rosszabb munkaköröket ajánl, de nem akarom ezeket elvállalni. Nem azért mert lusta vagyok, hanem mert nem érdekel ( nem azért tanultam x dolgot és dolgoztam benne náluk 7 éven át,hogy utána y területen dolgozzam jóval lejebbi pozicióban)illetve a munkaidő is gáz lenne.

Mit tehetnék, hogy kapjak végkielégítést? Vagy a törvény nem is a kismamákat védi, mert ki lehet úgy játszani, hogy direkt elfogadhatatlan munkakört ajánlanak?


2009. okt. 28. 08:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Elvileg megillet a végkielégítés, mert az ő hibájukból szűnt meg a munkaviszonyod, a felkínált munkakört pedig te nem vagy köteles elfogadni. Kérdezz meg egy ügyvédet, hogy mi is ennek a pontos menete.
2009. okt. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A törvény azt mondja, h vissza kell vennie téged a cégnek, azonos fizetéssel. Azt, h a pozíciód, munkaköröd ugyanaz kell legyen, nem feltétel.


Ha nem fogadod el, akkor te szünteted meg a munkaviszonyodat. Tehát nem jár végkielégítés.


Én a helyedben visszamennék, akár mit is kell csinálni. A fizetésed nem lehet kevesebb, mint volt.


Közben persze, senki nem tilthatja meg, h keresgélj új állást.

2009. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint az a cég, aki nem akar anyákkal együtt dolgozni, egyszerűen felajánlj olyan állást amiről nagy valószínűséggel feltételezhető, hogy nem vállalja el az anyuka, direkt olyat ajánlanak...takarítőnő, irattáros meg több műszakos...ez aztán a védelem.

Ha én mondok fel, nem jár semmi. Nem teszem meg nekik ezt a szívességet, hogy ingyen megszabaduljanak tőlem, amikor direkt szemétkednek.

2009. okt. 28. 09:28
 4/25 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a dolgot.


Visszavesznek. Lesz munkahelyed. A fizetésed nem változik.


Nem teljesen mindegy mit kell érte dolgozni?


Ha találsz másik állást, majd otthagyod ezt!


Vagy azt gondolod, majd kirúgnak valakit aki a te régi helyeden dolgozik, csak azért, h te visszamehess ugyanabba a munkakörbe?


És ha te lennél annak a helyében akit ezért kirúgnának? Mit szólnál?


Inkább örülj, h van munkahelyed.

2009. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hogy mi van? Csak azért, mert elmentem gyereket szülni már alávaló vagyok és kussolva örüljek, hogy a műszaki csoportvezető állásom helyett...ahova határozott időre kellett volna felvenniük valakit!!! de felvettek egy pasit, hogy nehogy eltakarodjon szülni az is...na ...ehelyett, örüljek, hogy beraknak irattáros asszisztens helyettesítőnek a postázóba??????? közöm nincs ehhez a területhez! és még örüljek is, hisz én csak egy anya vagyok, örüljek, hogy egy ilyet,mint én megtűrnek? akkor mit is véd a védettség? a cégeket!
2009. okt. 28. 09:43
 6/25 anonim ***** válasza:

Igen, örüljél.


Tudod, amíg te gyereket neveltél otthon, gazdasági világválság ütötte fel a fejét a környezetünkben.


Sok cég csődbe ment, rengeteg embernek csökkentették a fizetését, és sokakat elbocsájtottak. Ezen kívül viszonylag nehéz most rendes munkát találni.


Tehát igen, örüljél, h van munkád, van fizetésed!

2009. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Neked hogyan telne a napod egy tőled távol álló, jóval alacsonyabb szintű munkakörben bűntetésből,mert elmentél babázni?
2009. okt. 28. 09:55
 8/25 anonim ***** válasza:

Tényleg nem bírod felfogni, h senki nem akar téged megbüntetni?


Visszavesznek. Oda, ahol hely van.


De tudod mit? Ne menj vissza, ha büdös a munka! Szüljél még egy gyereket.

2009. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Aha, hát persze. Ha nem büntetés, akkor miért is nem határozott időre vették fel az új emebert? Húúú...micsoda meglepetés, hogy visszajönne a szült nő dolgozni. Kb olyan váratlan, mint télvíz idején a hóesés. És micsoda érdekesség, hogy egyetlen anya sem dolgozik ennél a cégnél. Nagy véletlen ez, ugye?

Megnézném mit mondasz magadnak vagy a nejednek, amikor több éves tapasztalattal a háta mögött a fejéhez vágják, hogy menjél szépen trógerkedni több műszakban, ahova a 8 általános is elég.

2009. okt. 28. 10:21
 10/25 anonim ***** válasza:
Fogd be a pofád,te kis utolso,sz@rzsák!! Hogyan beszélsz egy kismamával,te húgyos húgyagyu!!!
2009. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!