Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A holokauszt valóban kamu?

A holokauszt valóban kamu?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért mondják ezt, szerintem több ezer ember nem beszélhetett össze. Értem, hogy egyesek szerint a pénz miatt.. de nem egy túlélő lett öngyilkos azért, mert nem tudta feldolgozni ezt. Vagy a fényképek? Kamuk lennének? Ugyan..! És az auschwitzi tábor? Napjainkban is megvan.. Szóval teszem fel a kérdést: Valóban kamu?

2013. szept. 11. 18:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
62%
Ismétlem önmagam: A kérdésem hozzád nem az auschwitzi krematóriumok műszaki adataiból származtatott óránkénti teljesítményre vonatkozik, hanem sokkal egyszerűbb. Ha nem itt tűntek el, akkor hol? :)
2013. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
24%

"A holokauszttagadó zsebnácikkal az a gond, hogy az érvelés alapvető hibáját felejtik el"


Nekem pedig nagyon úgy tűnik, hogy ez a gond inkább nálad áll fenn. Szám szerint kereken NULLA érvet hoztál fel eddig.

2013. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
37%

"Ismétlem önmagam: A kérdésem hozzád nem az auschwitzi krematóriumok műszaki adataiból származtatott óránkénti teljesítményre vonatkozik, hanem sokkal egyszerűbb. Ha nem itt tűntek el, akkor hol? :)"


Nem is írtam a műszaki adatokról, mivel ilyen irányú kutatást nem végeztem a mások által közölt adatoknak pedig ugyanúgy nem hiszek, ahogyan te.


Hogyhogy hol? Útközben meg a táborokban meghaltak. Senki sem állította ennek ellenkezőjét. Tömeges tífuszjárvány volt, rengetegen éhen haltak, nagyon sokat kivégeztek, vagy szimplán csak agyonvertek a kápók egy apellen vagy épp munka közben. Mit nem értesz ezen?

2013. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
70%

"Tömeges tífuszjárvány volt, rengetegen éhen haltak, nagyon sokat kivégeztek, vagy szimplán csak agyonvertek a kápók egy apellen vagy épp munka közben. Mit nem értesz ezen?"


Tehát a meggyilkoltak becsült számát, a tömeggyilkosság tényét nem vitatod. Akkor miről beszélünk? Ezt hívjuk holokausztnak.

2013. szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
49%

"Tehát a meggyilkoltak becsült számát, a tömeggyilkosság tényét nem vitatod. Akkor miről beszélünk? Ezt hívjuk holokausztnak."


Leírtam, hogy tömeges iparszerű irtás és hullaégetés nem történhetett, ebből következik, hogy az áldozatszámot nagyon is vitatom, ennek ellenére mivel én sem tudom megbecsülni, marhaságot meg nem szeretnék írni, nem kívánok találgatásokba bocsátkozni. A véleményem erről annyi, hogy ha konkrétan Auschwitz példájánál maradva ott az áldozatszámot az iparszerű irtással másfél millióra becsülik:

[link]

Akkor iparszerű irtás nélkül az annyi már nem lehetett.


Így van, nem vitatom a gyilkosságok tényét, ugyanakkor úgyvélem az áldozatok TÖBBSÉGE mégis inkább a körülmények áldozata. (tífusz és egyéb betegségek, legyengülés, sebek elfertőződése, éhínség és még sorolhatnám)


Te ezt hívod holokausztnak, én nem. Én azt hívom holokausztnak (a szó jelentése: égő áldozat) amit a történelemkönyvek lapjain olvashatsz, tömeges elgázosítás utáni elégetésről.

2013. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
16%

Úgysem tudjátok meg a teljes igazságot már.


Kár ezen vitatkozni.


Mindenki halott, aki akkoriban magas pozíciót töltött be a Reichben.


Mindenki azt gondol amit akar.

2013. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
29%
Huszonhatossal egyetértek. A teljes igazságot már sohasem tudjuk meg.
2013. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
81%

A holokauszt egészét hívják annak, nem a kamra+krematórium kombinációt. Wikipedia, Google és egyéb triviális források alátámasztják ezt, szóval azzal se töröm magam, hogy linkeljem őket. Van örmény holokauszt is, pedig ott nem használtak ilyet, csak a sivatagot és az éhhalált.


Ugyanígy a legyengülés, tífusz, éhhalál se változtat az elkövetők felelősségén egy cseppet sem, mert van egy gyanúm, hogy a meghaltak nem önszántukból éltek százasával összetákolt faházakban egy csípőig érő kályhával a tél közepén, napi 2 tál gyenge levesen meg némi kenyérhéjon minden értéküktől megfosztva.

2013. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 Komplikato ***** válasza:
71%

" És az auschwitzi tábor?"


Az "auschwitzi tábor" az összesen 39 darab munkatábor volt egy rohadt nagy területen. A későbbiekben a hússzorosára akarták növelni a területeket amin volt. Csak furcsállom, hogy úgy beszélnek róla mint egy darab táborról.


Kedves kérdező ismerek valakit aki asszisztense volt annak a híres magyar pszichológusnak, aki több ezer túlélővel foglalkozott hivatásszerűen. Ha gondolod összehozlak az illetővel, gondolom biztos marhára meg tudnád győzni, hogy nem történt semmi.

2013. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 Komplikato ***** válasza:
71%

"És ott kínozták, dolgoztatták őket, vagy ok nélkül megölték."


És ezt miért is csak a zsidókkal "nem csinálták meg"? Az odahurcolt civileket (pl. lengyelek), hadifoglyokat, egyházi személyeket, politikai foglyokat, bűnözőket nem öltek meg ugyan úgy? Illetve akkor azok sem haltak meg ott? Vagy mi? És nem ok nélkül, okot mindig találtak.

2013. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!