Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az örökség minden körülmény...

Az örökség minden körülmény között jár?

Figyelt kérdés

A kérdést nem is jogi, inkább morális értelemben kérdezem!Édesapám és a testvérem között mindig felemás viszony volt. Ebben mindkettő hibás volt!

Most már testvérem is nős, én is férjnél vagyok. A helyzet közöttük apuval még mindig nem az igazi.

Valamelyik nap apukám felhozta szóba az örökséget, hogy nem is tudja mi legyen, mert fél,hogy tesóm majd eltapsolja valami hülyeségre stb.

Aztán azt is mondta,hogy bántja,hogy tesóm és a sógornőm alig nyitják rájuk az ajtót, szinte csak akkor,ha kell valami. Újévkor pl. nem tudom hány napig a közelükbe sem mentek, nem is hívták fel őket. Mondta,hogy már gondolkodott azon,hogy végrendeletet ír,mert úgy tudná szabályozni,hogy ki mennyit örököljön.

Megmondom őszintén én ezt nem szeretném, viszont én is úgy látom,hogy mindent,amire szükségük van a szüleimnek mi segítünk elintézni a férjemmel. Mi kérdezzük meg,hogy hogy vannak, ha betegek mi hozzuk a gyógyszert stb. Tesómék meg mintha csak úgy elvárnák az örökséget.

Beszéljek erről a tesómmal? Lehet egy ilyen beszélgetésnek jó vége?


2014. febr. 28. 05:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Az elvárnák alatt azt értem, hogy van már egy-két dolog, ami a mi nevünkön van a tesómmal és ő pl. azon agyal,hogy eladja vagy ne stb.
2014. febr. 28. 05:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd, a testvered felnott ember, azt csinál, amit akar.

A szüleid írhatnak végrendeletet, ha abban a testvered jabpbara nem rendelkeznek, akkor csak a koteles resz fog járni neki, ami az eredeti örökségének a fele lesz,

Rossz a kategoria, de nagyon.

2014. febr. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Két ember viszonyáról mindkét fél tehet. Nem szólnék bele senki döntésébe. Nem ártatlan egyik fél sem, ha nem jó a viszony. Elfogult vagy szüleid javára, ez tény, de nekik legalább akkora szerepük van abban, hogy tesóddal nem jó a viszony, mint tesódnak.
2014. febr. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt apukádnak kell eldönteni. Ez az ő morális kérdése.
2014. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

beszélj a tesóddal mindenképp.

amúgy, ha végrendeletet is ír az apukád, a köteles rész megilleti a tesódat. ez alól csak nagyon nyomós indokkal lehet kibújni.

2014. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apukád ha köt eltartási szerződést veled akkor a tesódnak még köteles rész sem jár.
2014. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!