Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az én, vagy a szomszéd köteles...

Az én, vagy a szomszéd kötelessége az adott esetben kerítést építeni? Majdnem megsérültünk.

Figyelt kérdés

A szomszéd között, aki lovakat tart, és közöttünk, nincs kerítés.

Ennek ellenére rendszeresen kiengedi a lovakat amiket szakadt, régi villanypásztorral választ le a kertről, néha önkényesen használja is a hátsó kertünket mondván nem kell kaszálni.


Nos ment ez igy vagy 1 honapja, es nemreg egy nagyra nott csodor csiko attepte a villanypasztort, ra a paradicsomra ami miatt a parom sirva is fakadt, majd azt hallottam, hogy nyuszit a kutya es a baratnom ordit, hogy segitsek. Konkreatan azt hittem, hogy a kutyanak mar osszeroppant a mellkasa, a parom is megserulhetett volna. Szerencsere csak a laba zuzodott.


En felszolitottam a szomszedot, hogy szuntesse meg ezt az eletveszelyes helyzetet es epitsen normalis keritest maga kore, vagy hozzank. Mit tehetek, ha nem lep semmit es ugyanugy visszateszi a szakadt, regi villanypasztort? Nekunk nincs most 100 ezrunk 100 meteres keritesre es a ket telek kozott raadasul van egy ures telek is.


Kotelezheto, hogy epitsen keritest?


2014. jún. 6. 19:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A villanypasztor se jo szerintem ha tenyleg aram van benne, mert megcsipheti a kutyat, gyereket.
2014. jún. 6. 19:05
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatba kellene elmenni, ez rájuk tartozik, de minél előbb, mert előbb utóbb agyonrúg valakit egy ló aztán úgy jártatok.
2014. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szeretnem bekesen megbeszelni vele, csak ismernem kellene a jogaimat. Peldaul ha havi mondjuk 40 e forintert berli a hatso kertet, megelegednek a jelenlegi helyzettel is.


Mondjuk pont uvoltottem a felesegevel es a lovait is majdnem megvertem vascsovel mert tenyleg veszelyben volt miatta a parom is, kutya is.

2014. jún. 6. 20:16
 4/15 A kérdező kommentje:

Szoval ha berelne a hatso telket es felhuzna egy normalis villanypasztort talan oke lenne.



De ha nem fizet takarodjon le a teruletrol es tegye biztonsagossa.

2014. jún. 6. 20:17
 5/15 anonim ***** válasza:

2013. évi CLXXIV. törvény


"2. § (1) Ha a tilosban talált állat tulajdonosa ismert, az ingatlan tulajdonosa köteles őt az állat befogását követően annak elszállítására felszólítani, de mindaddig visszatarthatja az állatot, amíg az az által okozott kárt az állat tulajdonosa meg nem téríti."


[link]

2014. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ugy erted, ejtsem tuszul a lovakat a kitaposott palantak miatt? Versenylovakat tenyeszt a csavo. Sokat ernek, pont ezert nem ertem mit szarakodik itt mas teruleten. Tele vagyunk fergekkel.....
2014. jún. 6. 22:42
 7/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam mar arra is, hogy elszallittatom oket es eladom, de nem tudom mennyire lenne legalis, papirok nelkul meg nem tudnam eladni a lovakat.

De meg fogom neki mondani h ha megegyszer bejonnek es veszelyeztetik a szeretteim eletet kinyitom szepen a nagykaput es felhajtom oket a foutra.

2014. jún. 6. 22:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem én értem úgy. Ez van a törvényben.


Természetesen nem adhatod el a lovakat, az szimplán lopás lenne.


Nem értem miért nem félti a lovait a szomszédod, ha már ilyen értékesek?

A te kerteden túl nem tudnak menni?

2014. jún. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocs.

Most olvasom, a nyitott kertajtó neked is eszedbe jutott. :-)

2014. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mi meg igazabol a teruketet feltjuk es ebben nem ismerunk sem istent sem embert.
2014. jún. 6. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!