Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy dönt a bíróság gyerektart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dönt a bíróság gyerektartásdíj fizetésnél akkor, ha minimálbérre vagyok bejelentve de van nem hivatalos jövedelmem is? Ha a feleség tud róla, akkor azt is beleszámolják?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 08:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
33%
Csak azután fizetsz ami hivatalos.Hiába tudtam én is azt ,hogy a volt férjemnek ötször annyi jövedelme van de csak minimálbérrel volt bejelentve azt mondta a bírónő nem tud mit csinálni mert csak a minimálbér hivatalos.Ne aggódj!Nem tud mit csinálni.
2009. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezik tőlem a bíróságon, hogy van-e még egyéb jövedelmem. Hazudnom kell vagy megmondhatom,hogy borravalót is keresek?
2009. máj. 28. 08:34
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy a bíróság a minimálbér alapján ítéli meg a gyerektartás összegét, de ha VAN SZÍVED, akkor annyit adsz a GYERMEKEDNEK, amennyit a valós jövedelmed megenged. Attól, hogy elváltál, a gyerek a TE VÉRED, FELELŐS VAGY érte, azért, hogy normális körülmények között cseperedjen fel. Őszintén remélem a kicsi érdekében, hogy ez neked is magától értetődő dolog!
2009. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
37%
A gyereknek nem pénz kell hanem SZERETET!!!!!Mondd azt a biróságon,hogy nincs vagy nem rendszeres a mellékjövedelmed!
2009. máj. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ezzel nincs is probléma, tudom hogy mi a kötelességem, csak a feleségem is minimálbéren van és mindenre képes, hogy minnél több pénzt húzzon le rólam. Én nyílt lapokkal játszom, nem megyek ügyvédhez mert álítólag tisztességesen szeretne válni. Lehet,hogy nagy hiba!! Ő viszont mindennek utánna járt már és fel van készűlve ellenem, de semmi rossz szándékom nincs, csak mindennek a felét szeretném.
2009. máj. 28. 08:44
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Az a legtisztességesebb ha magadtól mondanál egy összeget,ami természetesen magasabb,mint a minimál után járó,és akkor látják a jó szándékot nem kell harcolni.
2009. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam megkapja ami hivatalosan jár és azon felűl amit megengedhetek magamnak. Nen biztos, hogy megmarad mindig ez a fizum. És akkor hogy fizetem a beigértet? Aztán a végén még be is perel ha nem tudok fizetni. Mikor majd alig fogom tudni eltartanitartani magam a mai világba.
2009. máj. 28. 09:05
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
A feleségedet Te ismered mire képes.A bíróság a hivatalosan bejelentett jövedelemből állapítja meg a gyerektartás összegét.Ha van olyan jövedelmed ami nincs bejelentve,és az anya abból is szeretne kapni kérvényezhet egy eljárást,hogy vizsgálják meg az életkörülményeidet.Ha túlságosan jók egy minimálbéres fizetéshez az neked gond lehet.De ha Te tisztességesen szeretnél eljárni nem veszed fel a kesztyűt,és nem kezdetek ostoba háborúskodásba,mert azzal csak a gyereketeknek árthattok a legtöbbet.A legjobb békében elválni ha nem megy együtt,és mindkettőtöknek a gyerek(ek)érdekeit szem előtt tartani,gondolom mindkettőtöknek fontos mindketten szeretitek.Azt be kell látni,hogy csupán szeretetből nem lehet egy gyereket sem eltartani normális körülményeket biztosítani neki.Ép eszű felelősségteljes ember ezt felfogja és nem vitatja.És ez mindkét szülőnek kötelessége.A gyerek tartása nem merül ki abban amit havonta megeszik ovi sulidíj ruha...stb...lakni is kell neki valahol,ahol rezsit kell fizetni...stb...ezt is figyelembe kell venni mikor valaki sokallja a gyerektartást.
2009. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
35%
Én nem értem miért van ennyi férfi gyülőlő ember ezen az oldalon.Én nő vagyok de próbálom két oldalról nézni a dolgot.A mai nők i nagy része igy él meg.Azért megnézném mennyit költenek a gyerekre meg mennyi megy a fodrászhoz a szoliba vagy a mükörmöshöz,mert ugye uj pasit kell szerezni és nézni kell valahogy ki.Miért nem kezdhet egy férfi is uj életet?Ha meg nem tudja eltartani a gyerekét az adja oda az apának.
2009. máj. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 78%-os nem vagy egy iq bajnok az kiderül az írásaidból.Sajnálom szegény gyerekedet.

Egy gyereknek szerető szülőkre biztonságra van szüksége,és nem pedig csatározásra a feje fölött.Értelmes emberek nem is viselkednek így még válás után sem.Aki pedig tisztességesen neveli a gyerekét az tudja mibe kerül és nem vitatja,hogy sokba.Ehhez pedig mindkét szülőnek kötelessége hozzájárulni.A gyerektartást a gyerek kapja és nem az anya,és nem szívesség hanem kötelesség a megfizetése.És eléggé szomorú és undorító,hogy sok apuka szeretné ez alól kihúzni magát,vagy sok esetben apuka új macája(ez még undorítóbb).

Mindenkinek joga van új életet kezdeni természetesen,még anyukának is nem csak apukának.De a gyerekeket attól még nem kellene félredobni mint valami megunt tárgyakat akikre már nincsen szükség csak útban vannak sokba kerülnek.Gyereket felelősséggel kell vállalni,és bárhogy is alakul egy ember élete a gyereke akkor is mindig a gyereke marad,és kötelessége megfelelően gondoskodni róla.

Mert ugye a legtöbb emberre a hatalmas egója a jellemző,hogy akkor mi marad nekem?Hát oldja meg,dolgozzon többet,bárhogy de ne a gyereke kárára,milyen ember az olyan aki erre képes?A gyerekét mindenki köteles a saját rovására is eltartani,és ez így jogos.

2009. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!