Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha anyukám vett egy házat a...

Ha anyukám vett egy házat a testvéremnek, és a testvérem felesége szó nélkül lecserélte a zárat és nem hajlandó kulcsot adni anyukámnak, akkor lehet valamit tenni jogilag?

Figyelt kérdés
A ház a testvérem és a felesége nevén van.
2014. aug. 30. 12:11
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Anyukádnak jogilag semmi köze nincs ahhoz a házhoz.

Mellesleg miért kéne anyukának kulcs a fia házához?

2014. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
És ha bizonyítani tudja, hogy ő fizette?
2014. aug. 30. 12:16
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Legalább a haszonélvezet anyukád nevén van?
2014. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
81%
Ha bizonyítani tudja igen. De minek neki kulcs ha a gyerekeknek vette?
2014. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
95%
A tuladoni lapon nem szerepel a neve. Semmi köze a házhoz. Az adóhatóságot lehet rájuk küldeni, hogy nomozzák ki, hogy mégis honnan teremtették elő a házra az anyagiakat. De akkor sem lesz édesanyátoknak semmi köze ahhoz a házhoz. Elb.aszta, hogy nem a saját nevére vette. De továbbra sem értem, hogy miért kell felháborodni azon, hogy anyukának nincs saját kulcsa egy olyan házhoz, amiben nem ő él.
2014. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
98%
Pontosan, igaza van az első hozzászólónak, minek is kell anyukádnak kulcs? Már ne haragudj, de az az ő házuk, nem járhat be anyuka kedve szerint. Egyébként házastársi viszonyban ez a kinek mi van a nevén, nem sok mindent jelent. Tehát ezen ne lovagolj. Ez nem Amerikai, ahol egy válás során az asszony visz mindent.
2014. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
68%
Ha van rajta haszonélvezeti joga akkor még ki is teheti őket onnan, hiába nem túlajdonos. Szóval ezt megbeszélni kellene. Minek anyukádnak kulcs ha nem ott lakik?
2014. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, miért kell? Eddig is volt neki, testvéremet nem zavarta.


Akkor beszélek egy ügyvéddel. A pénzről azt hiszem, van ajándékozási.

2014. aug. 30. 12:22
 9/47 anonim válasza:
96%
Teljesen mindegy, hogy ki vette a házat, ha annak tulajdonosa a testvéred (és ezzel egyetemben a felesége jelenleg). Anyukádnak semmi joga a házra, és semmi köze sincs hozzá. Ő ajándékozta a testvérednek, miért szeretne hozzá kulcsot.
2014. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
97%

ha a gyerekének vett házat, akkor nem várhatja el a kulcsot.

ha magának vett volna házat, és megengedné, hogy a gyereke ott lakjon, mint bérlő vagy valami, akkor lehetne kulcsa.

érdekes, nekem a testvéremmel lett közösen elvileg véve egy lakás. de mégis anyukám rendelkezik fölötte, mindent ő dönt el, én el se adhatnám, ki sem adhatnám, semmi.

bármikor odamegy, amikor ő akarja, átrendezi, csinál vele, amit akar. ő dönt, mivel félig az ő pénzéből van (és én nem tudtam beleadni persze).

én már nem lakom ott szerencsére, és nem is értem ezt a hozzáállást azóta sem. így nem lehet felnőttként élni, akkor minek vette elvileg nekünk, ha őneki kell.

a te anyukád, kérdező, uralkodni akar a testvéred életén. tanulj ebből, és ne fogadj el az anyukádtól inkább semmit, mert nem fog hagyni normálisan szabadon élni az ő általa vett ingatlanban.

2014. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!