Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha anyukám vett egy házat a...

Ha anyukám vett egy házat a testvéremnek, és a testvérem felesége szó nélkül lecserélte a zárat és nem hajlandó kulcsot adni anyukámnak, akkor lehet valamit tenni jogilag?

Figyelt kérdés
A ház a testvérem és a felesége nevén van.
2014. aug. 30. 12:11
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, az érdemtelenséghez komoly indok kell (pl. súlyos testi sértés), az hogy nem adnak kulcsot a saját házukhoz, az nem az.
2014. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
83%

Bááááááááááááááz!


Ezen de jó nevettem! Na kedves kérdező! Jómagam szüleimtől 25 km-re lakom. Ez már az a távolság, hogy papucsban, nem tud átjönni meglátogatni. Akárhányszor jönnek felhívnak. Kisfiam jövünk a városba, most indultunk, most indulunk, itt vagyunk most x perc míg odaérünk. Bár általában egy nappal előre szólnak, hogy jönnek. Miért? Mert nem akarnak zavarni. Iszonyatos mennyiségű kaját képesek idehozni. De nem is baj! Szeretem anyum főztjét. Van barátnőm, igaz nem élünk együtt, de tervben van persze. Ha barátnőm itt van, általában főz is valamit, vagy én főzök. Ilyenkor is jól jön a kaja amit hoznak, csak nem azt esszük meg először. Mindegy is.

A lakás egyébként öcsémé,együtt lakunk a pecóban. Se hozzá, se hozzám nem szoktak bejelentés nélkül átjönni. Ha meg szólok nekik, hogy nem jó mert nem vagyunk itthon, akkor eszük ágában sincs feljönni. Ja kulcsuk sincs és nem is kértek kulcsot. Miért kéne? Az most tökre másodlagos, hogy öcsémet ők is kisegítették, amikor a lakásvásárlásra került sor (kölcsönbe) amit vissza is fizetett, de még a visszafizetés előtt sem kértek kulcsot, hogy majd ők ide feljárnak.

Ha meg feleségem lenne a tökömnek sem hiányozna, hogy vagy az én édesanyám, vagy az anyós ott hédereljen nálam, amíg én valahol máshol vagyok! Miért adnék neki kulcsot? Ezt nem vágom! Mondjuk nekem van kulcsom a szüleim házához - mivel még az a hivatalos lakcímem -, de nem szoktam akkor menni amikor nincsenek otthon, kivétel, amikor megkérnek rá, hogy menjek haza és nézzek rá erre-arra, mert ők valahol máshol vannak és fontos lenne.

Lényeg (jogilag): a feleségnek joga van lecseréltetni a zárat! Nem kötelessége kulcsot adni az anyósának! A ház a testvéred és felesége nevén van, így ők a tulajdonosok. Pénzt ajándékozott és nem a házat, így a házhoz jogilag semmi köze nincs! Jogilag nem lehet mit tenni - mint jogász mondom. Menj nyugodtan ügyvédhez, néhány ötezresért elmondja neked ugyanezt!

2014. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
24%
Hàt igen. Magyarok, ahol a csalàd csak 3 emberbõl àll...a nõk miatt.....
2014. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
61%
Te 43as, tudjuk hogy minden rossz a világon csak és kizárólag a nők hibája, szegény férfiak pedig csak áldozatok lehetnek, de hogy jön ez ide?
2014. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
0%

Ki beszél a férfiakòl?

A nõk szoktak hisztizni, hogy a pasinak csak õ legyen, onnantòl mi vagyunk a" csalàd "stb....

2014. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
68%

rendben van, hogy utálod a nőket, kit érdekel.

azt nem érti senki sem, hogy hogy a pébe jön ez ehhez a kérdéshez, vili?

2014. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
60%

Na, egyes országokban ilyennek szokott végül távolságtartási végzés lenni a vége...


Amúgy én is lecseréltettem volna a zárat.. ill a fenét, a férjem cseréltette volna le. Persze az ilyen család szerint mindig a nő kavar.. mert magukból indulnak ki a kavarógép anyukák meg tesókák... isten mentsen tőlük!

2014. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!