Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha anyukám vett egy házat a...

Ha anyukám vett egy házat a testvéremnek, és a testvérem felesége szó nélkül lecserélte a zárat és nem hajlandó kulcsot adni anyukámnak, akkor lehet valamit tenni jogilag?

Figyelt kérdés
A ház a testvérem és a felesége nevén van.
2014. aug. 30. 12:11
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Off:Ilyenkor adok hálát Istennek, hogy nekem normális anyósom van.Kopp kopp kopp


A testvérednek is joga van a magánélethez.

Én se adnék kulcsot anyósnak, ha bejelentés nélkül szaladgálna a lakásba. Milyen dolog már ez?

2014. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim válasza:
100%
Szerintem ha már lecserélték a zárakat is, és századszorra mondták vissza a meghívást, akkor annak volt oka. A feleség helyében nekem is rosszul esne hogy főzök ebédet, és akkor hirtelen beállít anyós és viszi a férjemnek az ebédet. Ez olyan mintha nem tudnék elég jól főzni, és nem lennék elég jó a férjemhez. De az is kellemetlen lenne ha épp szeretkeznék a férjemmel, és hirtelen benyit anyós....És ha beleszólna a háztartásba és abba, mit hogyan csináljak, az végképp kiakasztana. De az se túl jó érzés, hogy megyek haza boltból és látom hogy addig valaki járt a lakásomban. Szóval az anyósnem tudja elfogadni, hogy kisfia kirepült a családi fészekből, saját háza és magánélete van. A pénzt pedig ajándékba adta, és tesódék döntöttek úgy hogy házat vesznek belőle.
2014. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a sógornődnek.
2014. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: Ha tesódék a pénzből világkörüli útra mentek volna, anyukátok azért menne ügyvédhez, mert nem őt vitte magával?
2014. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire fáj, anyukádnak semmi köze a lakáshoz, hiába fizette ki...

Ennyi a történet, nem több.


Ha veszek valakinek egy autót ajándékba, akkor foghatom és elvihetem néha szó nélkül egy körre? Na ugye...

2014. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
mindegy, milyen rugalmatlan a sógornőd. Valamiért nem látják szívesen anyukádat, ennyi. Ezek után a távollétükben bemenni vérlázító pofátlanság.
2014. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
100%
De jo, hogy nem te vagy a sogornom, es anyad sem az anyosom. Az ilyen emberek miatt megy tonkre annyi csaladi kapcsolat.
2014. aug. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
94%
És az anyuka nem gondol arra, hogy sokszor kellemetlen helyzetben is találhatja a fiatalokat, ha kérés nélkül átmegy hozzájuk? (gruppen-party, szado-mazo kikötözős szex, stb). Azért olyankor megnézném a képét, ha rájuk nyitna, és a kisfiának épp egy fekete 8-as billiárdgolyó lenne a szájában, a feleség meg ostorral ütné rajta lovagolva. Többet biztos nem jönne kéretlenül.
2014. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan keress fel egy ügyvédet, legalább lesz egy jó napja. Biztos vannak zűrös ügyei, úgyhogy ezzel feldobod egy kicsit a hangulatát :) Körberöhög, az tuti! :D
2014. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
36%

Anyukád jogilag egy valamit tehet, hogy érdemtelenségre hivatkozva visszaköveteli a pénzt.

Amúgy, ha jól értem a tesód az egyetlen aki semmit se vitt a házba.

2014. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!