Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok, de a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok, de a férjem nem. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Már nem szeretem a férjemet, állandóak a viták.

Tegnap este elmondtam neki, hogy válni akarok, de ő nem akar beleegyezni. Meg akarja menteni a házasságunkat. Ti mit tennétek?


2014. szept. 1. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Van gyerek?
2014. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Válni kétféleképpen lehet.

1. Közös belegyezéssel

2. Csak az egyik fél akar válni.


Ha nem akarod a házasságodat megmenteni, és tényleg válni akarsz, és a férjed nem akar, akkor a te esetedben a 2. pont lép érvénybe.

Mint felperes beadod a válóperi papírokat. Kaptok majd időpontot, ahol a férjed elmondhatja, hogy nem akar válni. Így több tárgyalás, és hosszabb idő után ha a bíró nem lát esélyt a házasságra szétválaszt titeket, függetlenül, hogy a férjed nem akar válni.

Röviden.

Ha mindketten közösen akartok válni akkor max 1-2 tárgyalás (nekem 1 tárgyalás volt csak,pedig gyerek is volt), szünidőket belekalkulálva pár hónap és elváltok.

Ha nincs közös megegyezés akkor 4-5 tárgyalás, és akár 1 év is eltelhet mire elváltok.

2014. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Senkit sem tarthatnak erőszakkal egy házasságban, aki válni akar, legfeljebb tovább tart a per.
2014. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 omba ***** válasza:
100%

Ahogy mondják, a házassághoz kettő kell, a váláshoz egy is elég.

Semmit nem jelent, hogy ő nem szeretne válni, több lesz a tárgyalások száma, szerintem eggyel.

teljesen menthetetlen a helyzet?

2014. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondoljátok át még egyszer. Viszont ha menthetetlen a dolog, ne habozz. Egy életed van neked is, nagyon nem mindegy, hogyan éled le.
2014. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!