Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Önző vagyok mert válni akarok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző vagyok mert válni akarok?

Figyelt kérdés
Férjem mindig is önimádó volt de régebben még én is számítottam neki. Mostanára ez elmúlt. Teljesen az alárendeltje lettem. Egy ideig még bíztam benne, hogy változtathatok a dolgon. 2 éven át próbáltam meggyőzni, hogy rosszabb lett, de nem hitt nekem. Volt, hogy kinevetett, de volt olyan is mikor agresszívan rám kiabált mert éppen unta a témát. Fél éve kijelentettem neki, hogy el akarok válni. Akkor rájött, hogy tényleg gond van. Sikerült megbeszélni a dolgokat, megígérte, hogy változni fog. 1-2 hónapig ment is, utána én lettem a hibás, mert én nem álltam úgy a dolgokhoz, hogy változni tudjon (szerinte). Mostanra ott tartunk, hogy elköltöztem a gyerekekkel, mert kidobott a házból. 2 hétig nem is keresett minket. Most megint felbukkantés újra próbálkozik. Én attól tartok, hogy csak a közös vagyon megosztásától tart. Mert mikor eljöttünk megpróbált kisemmizni. Nem tudom mit tegyek. Nem akarom kitenni még egyszer a gyerekeket egy ilyen balhénak, de attól is tartok ha nem megyek vissza hozzá akkor mindent megtesz, hogy el lehetetlenítsen.
2014. júl. 23. 07:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy önző, sőt, egy ilyen embertől, aki kidobja a feleségét és a gyerekeit nem is csoda. Te meg tegyél meg mindent, hogy ne tudjon ellehetetleníteni, de ezen már mit lehet javítani?
2014. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Költözz vissza a házba, és rakd ki te őt.
2014. júl. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Vissza nem megyek addig még ő ott van. 3 hónapja külön vagyunk, de egy lakásban éltünk. Pont ezért zavart el, hogy ha nem megyek vissza hozzá akkor menjek a házból mert ő nem lesi a képem.
2014. júl. 23. 07:47
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Inkább jogi oldalról kellene nézni a kérdést? Kié az ingatlan? Közösen szerzett vagyon, vagy valamelyikőtöké és hol laksz most, kinek az ingatlanában? Egyébként nem hiszem, hogy el tudna lehetetleníteni. Milyen eszközök vannak a kezében?
2014. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Te most albérletben laksz a közös gyereketekkel, ő pedig egyedül lakik a közös házatokban? Mert ha így van, az kész röhej. Az ilyenhez hozzá sem kellett volna menni!
2014. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem így működik.

Hacsak nincsen saját másik ingatlanod, akkor menj szépen vissza a gyerekekkel a lakásba. Ha azt közösen vettétek, jogod van hozzá. A fele a tiéd lesz. Viszont ítélethozatalkor kedvezőbb, ha ott laksz, úgy az ott lakhatást a gyerekek miatt neked fogják megítélni.

2014. júl. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Bizonyos esetekben valóban kedvezőbb ha ott laksz, de a gyerekek lelki épségét is biztosítani kellene. Ha pl. rendezettek a körülmények, kettőtöké az ingatalan, a házasságon belül szereztétek, akkor ott nem lesz gond az osztozkodással, ha a férjedé az ingatlan az viszont egy nehéz helyzet, ilyenkor mondják, hogy jobb ha ott laktok.
2014. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Leginkább éretlen vagy, az a baj.


Akkor menj vissza a hézba, ha nem varható az, hogy a férjed rád támad, vagy bármiféle erőszaknak kitesz téged vagy a gyerekeket. Másként ne, és MOST AZONNAL add be a válópert!


Ilyen embernek nem szabad semmiféle engedményt adni, mert úgysem fog változni, csak érdekből, pillanatokra, hogy aztán, amikor te újra bedőlsz az ígérgetéseknek, utána újult erővel húzza meg a csavart.


Tényleg nem szabadott volna ilyen emberhez menned, de most már azzal kell inkább foglalkozni, hogyan lehet a károkat most menteni, nem azzal, hogy mit kellett vagy nem kellett volna tenni. Senki sem jós a saját életében, és utólag mindig nagyon könnyű bölcsnek lenni. Pláne egy kívülállónak.

2014. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

"1-2 hónapig ment is" esetleg megint összejönne neki ennyi, de hát többre nemigen képes.

Keress egy ügyvédet, aztán adjátok be a válási keresetet... nem tud "ellehetetleníteni".

Apának se jobb, mint férjnek... ne zavarjátok az önimádatában.

2014. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
A férjed narcisztikus személyiség, nem vagy önző.
2014. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!