Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha a rendőrség...

Mit tehetek, ha a rendőrség nem akar foglalkozni egy üggyel?

Figyelt kérdés

Talán azért, mert az érintett személyek "problémásak" ?...

Lezárták az ügyemet, és az elkövetők büntetlenek maradtak.

Nekem kell feljelenteni őket?

A vallomásuk másolatát amúgy megkaptam, amiben elismerték a tettüket, de nem történt semmi több a rendőrség részéről, ezért panaszt is tettünk, de semmi eredménye.


Szinte már sírok ha belegondolok, hogy ilyen megtörténhet.


2014. nov. 18. 21:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra is, hogy teszek egy újabb feljelentést egy "normális" mondjuk budai kapitányságon, nem szólva arról, hogy egy másik kapitányság nem hajlandó foglalkozni velünk. (lehet az is, hogy borítékot vártak, mert elég sokat szöszmötölt a rendőr amikor ott voltam nála kihallgatáson, kiment cigiért, meg mondta, hogy 100 ezer lesz a kocsija javítása is meg ilyenek)

De most ezzel nem tudok mit tenni, mert beszéltem a felettesével is és nem számít ott a szavam.


Viszont megloptak, és az ügyet lezárták. Ez zavar. És nem hiszem, hogy a kimenetelének attól kell függnie, hogy adtam-e kenőpénzt, vagy hogy "problémásak"-e az elkövetők.

2014. nov. 18. 21:21
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy ügyvéddel beszélj. Ha az ügyet lezárták, született határozat, amiben indokolták. Az ellen lehet fellebbezni, panaszt tenni vagy hasonló
2014. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy jó ügyvéd mindent elintéz!!!
2014. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem nagy érték, 150 ezer forint, nem tudom megérné-e ügyvédre pénzt kiadni. :/ viszont nagyon kedves tárgyainkat lopták el a páromtól és tőlem.
2014. nov. 18. 21:37
 5/12 A kérdező kommentje:
A határozatot szinte direkt tök későn küldték ki, de már 2 hónap biztosan eltelt, késő lenne fellebbezni sajnos :( :(
2014. nov. 18. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:

A határozatot nem lehet későn kiküldeni. A kézhezvételtől számítva van 8 napod. Ha nem panaszoltál az csak a te hibád.

A nyomozást az ügyész felügyeli. Ha valamit megszüntettek annak nyomós oka van. Nem hinném, hogy egy ügyész akkorát tévedne, hogy egy ügyvéd tehetne bármit is.

2014. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát pedig ez történt, bizonyos csalók értékeket vittek el a lakásunkból, megtévesztve a velünk együtt élő idős családtagot.


A rendőr először az idős családtag ellen indított ügyet nem is a csaló ellen, majd lezárta a nyomozást, mivel a csaló szerint az idős rokon önként adta át az értékeket (ami nem valós) mert tartozott neki.


A rendőr úgy határozott, hogy mivel tartoztak, a csaló felelős őrzésbe vette az értékeinket, majd (kapaszkodjatok meg) tovább is ajándékozta, ezzel ő azt gondolja, mivel nem bűncselekmény, lezárta az ügyet.


HÁTT???????????????????????????????? mi ez??????????????

2014. nov. 18. 22:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Szivesen befénymásolnám ide a határozatot és a többi papírt is, ugyanez van azokra is leírva dióhéjban.
2014. nov. 18. 22:00
 9/12 anonim ***** válasza:
ne másolj be senkinek semmit. Beszélj egy ügyvéddel érdeklődésképp. Aztán amjd meglátjátok mit ajánl avgy vaalmi...
2014. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha elismerték az elkövetők a tettüket, de büntetőjogilag nem érzed elég súlyosnak a büntetésüket, a téged ért kárt polgári úton perelheted vissza. Ebbe nagyonsok minden beletartozik nem csak a konkrét bűncselekménnyel okozott kár, hanem a közvetett károk is (pl összekoszolták a kabátod, és annak a tisztítása, stbstb) Ha beismerő vallomás van a kezedben, még védekezni se tudnak. Polgári per!
2014. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!