Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam az egyik barátomtól 15...

Kaptam az egyik barátomtól 15 millió ft-ot, azonban sajnos elhúnyt. Kinek tudnám visszafizetni a pénzt?

Figyelt kérdés

Tavaly kaptam, papírt nem írtunk róla, csak átadta. Azt mondta tartsuk titokban, nem kell senkinek tudnia róla, 3 éven belül viszont fizessem vissza ugyan ezt az összeget.

Családja, felesége, gyereke nincs.

Ilyenkor mi a helyzet?

Sajnos autóbalesetben decemberben elhúnyt.


2015. jan. 19. 21:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy az ingóságai kire szállnak. Ez a kölcsön nem létezik, nincs róla papír. Csak ti ketten tudtatok róla, most meg csak te. Senki nem fogja tőled számon kérni, annak meg nincs sok értelme hogy felkeresed egy unokatestvérét hogy itt van 15 milka.
2015. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kérdező. annyi alapítvány van, ajánld fel valamelyiknek. például a Gyermekrák alapítványnak, vagy valamelyik kórháznak, stb-stb.
2015. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha az anyukájáért tudnál valamit tenni. Egy kis pénzért biztos jobban bánnak vele.
2015. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13-as.

Én nem ajánlanám fel, mert ott is csak a sikkasztás megy.. Szépen felhívnám az alapítványt, vagy a kórházat, megkérdezném miben szenvednek hiányt.. megvenném és nekik ajándékoznám, így tuti a pénz arra megy. De egyébként, nincs papír róla, te tudsz az egészről.. szóval azt csinálsz a pénzzel amit szeretnél.

2015. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%
pályakezdő 800ezres fizuval?:)
2015. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%

"Pályakezdő vagyok, a fizetésem havi nettó 800 ezer ft"


Oszt mi vagy te ecsém? Közmunkás?

2015. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
Ilyen esetben nekem kell visszafizetned a teljes összeget,plussz kamat.így szól a jog.
2015. jan. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Ez a kölcsön nem létezik, nincs róla papír. Csak ti ketten tudtatok róla, most meg csak te."


Attól az még kölcsön, attól függetlenül, hogy szóban egyeztek csak meg.

Az már más kérdés, hogy ha nincs senki, akinek vissza tudnád fizetni, akkor nem kell visszafizetni. (Már ha tényleg nincs senki a családjában...)

Nem lehet, hogy ez nálad inkább lelkiismereti kérdés, mint jogi? :)

2015. jan. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az otthonban lévő anyjátra lehetne költeni,legalább egy részét.Olyan célra,ami ellnőrizhető.Küldessél neki mindennap egy csokor rózsát,míg tart a pénz.
2015. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
76%
Akkora egy kamu az egész, hogy csak úgy zörög! Komolyan valaki elhiszi ezt? Ráadásul ahogyan ír a kérdező, tele van helyesírási hibákkal! Meg a pályakezdő 800ezres fizu dolog... Ez egy kis senkiházi akinek nincs jobb dolga mint hazudozni!
2015. jan. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!