Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez elfogatható dolog, megbizha...

Ez elfogatható dolog, megbizhatok-e hogy x y év útán nem dobnak az utcára a már még felnöttebb gyerekei egy adott szituációban?

Figyelt kérdés

A párom 5 ével idösebb és még nem voltam nős, ő viszont elvált 2 gyermekkel. Nem tartja fontosnak a házasságot mint papirt, viszont a kora (40) miatt már nem akar válalni gyereket.

ő nála élűnk lakás megoldás miatt, de szeretném ha minden rendben menne és ennek érdekében én mindent megteszek, viszont nem a legjobb a kacs a gyerekeivel., nemsokat beszélűnk ,sőt


2015. febr. 23. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fuss neki megegyszer a kérdésnek, mert érthetetlen
2015. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A párod lakása különvagyon jogilag, hiszen már akkor megvolt a lakása, amikor összeköltöztetek. Ha esetleg úgy alakul, hogy Te túléled a párod, kizárólag a gyerekei fogják örökölni a lakást, ahonnan téged bármikor kirakhatnak. Te csak akkor tarthatsz igényt némi pénzre, ha értéknövelő beruházás is történik az évek alatt.
2015. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem vagyok nős,élettársnőmnél élűnk kinek 2 gyermekevan,1 itthon. Nem tartja fontosnak hogy házasok legyűnk, gyerekhez már késő mert van és ő is 40.

Nem rizikós igy hogy x év útán az utcán maradhatok akkor már idős fejjel?

2015. febr. 23. 20:35
 4/11 anonim válasza:
A második jól mondja, nem lesz jogod a lakáshoz attól, hogy odaköltöztél, kivéve értéknövelő beruházás esetén.
2015. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

értem,bár engem a kapcsolat érdekel,viszont egyértelmű hogy nem akarok koppani. pld 20 év mulva.

Az nem gáz hogy nem leszűnk házasok? legalábis úgy nézz ki

2015. febr. 23. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt az élettársaddal kell megbeszélni. Őszintén? Ha én egy 40 éves nő lennék két gyerekkel, saját lakással és hozzám költözne egy férfi, akinek viszont nincs lakása, nem nagyon "tartanám fontosnak" én se a házasságot, mert azt szeretném, hogy a régebben megszerzett lakásom kizárólag a gyerekeimé legyen halálom után.

Ilyen esetre azt javaslom, tegyél érte, tegyetek érte, hogy Neked is legyen egy lakásod, ami biztonságot ad.

2015. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de az ugy nézne ki mintha 2 kűlön család lenne ha egy másik lakás...én bolodg szertnék lenni és mást tenni., de ne hogy átverve érezzem egynap magam és ne legyen hová mennem.most még fiatal vagyok 37
2015. febr. 23. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Már miért nézne úgy ki, mintha két külön család lennétek? Az élettársad is megértheti, hogy így számodra nincs biztonság és mellesleg egy lakást ki is lehet adni bérbe, ami folyamatos bevétel lehet.
2015. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Akár összeházasodtok, akár nem, az a lakás az övé.

Viszont ha nem házasodtok össze, akkor a te jövedelmed a te különvagyonod. Azaz legyél okos, legyen megtakarításod, vagy ha már elég, vegyél te is egy lakást. Nem kell benne élni, kiadhatod például bérlőknek, akkor még bevételt is hoz. Plusz biztosíték is számodra.


Ami elengedhetetlenül fontos: ha netán "egy adott szituáció" lenne, akkor bizony a gyerekei nem csak kidobnának, hanem ki is fognak dobni. Mert például nekik már lesz családjuk és eladnák az anyai házat, hogy abból építsék a sajátjukat vagy hasonlók. Tehát a te helyzetedben egy megoldás van: igenis legyen különvagyonod. Az a biztos.

2015. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vigyázz ezzel, jól mondják a többiek.

Engem egyik napról a másikra dobott ki akivel éltem, övé volt a lakás, zárat cseréltetett, már megvolt az utódom.

Hadd ne meséljem el a hercehurcát, amíg el tudtam hozni a holmimat.

Rendőrséget nem akartam bevonni, egyszerűen gusztustalan volt az egész.

Annyi megaláztatást sose kaptam még, még egy nyomorult törölközőn is összevesztünk, úgy állt fölöttem, mint egy börtönőr, amíg pakoltam, és nyeltem a sírást, hogy ne lássa, hogy fáj.

Undorító és mocskos volt az egész.

Soha többé nem költöznék más lakásába.

Semmit nem akart visszaadni, még azt se, ami az enyém.

Hánynom kell, ha rágondolok, légy óvatos!

2015. febr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!