Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha felveszem mobillal azt,...

Ha felveszem mobillal azt, hogy zaklat az osztálytársam, azzal törvényes úton tudok valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Szóval olyanokat mond, hogy "dögölj meg a k. anyámmal együtt!" "te büdös nyomorék" "halj meg" és "drogos f sz"

Mivel ezeket ráadásul nyilvánosan, óraközben ezért tenni akarok ez ellen...

Lehetőleg úgy hogy legyen is belőle valami és úgy, hogy egy fontos dolgot kihallgatás vagy úgy, hogy a szüleimet ne hívják be a kihallgatáskor.

Esetleg valami tanács?



2015. szept. 21. 17:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

30 NAPON belül tehetsz feljelentést

Ez sztem több mint zaklatás

Simán elmegy becsületsértésnek is. Ügyvéddel érdemes tanácskozni

2015. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

És videora vedd


Az a tuti


A szülőket meg nem érdemes kihagyni

2015. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A videó az túl nehéz lenne és nem lehetne elrejteni.

Szüleim nem akarom, hogy tudjanak róla

2015. szept. 21. 17:59
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A zaklatás bűncselekmény, ez rágalmazás, ami viszont magánvádas.

Ha 18 alatt vagy, vagy gondnokság alatt álló felnőtt, akkor nem hagyható ki a gondviselő.

2015. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hát a névtelen feljelentés vagy a küldök egy hangfelvételt a rendőrségnek azzal úgy nem oldható meg?

Vagy esetleg ilyenek

2015. szept. 21. 19:09
 6/24 anonim ***** válasza:
Névtelenül nem működne. Viszont én nem vagyok benne biztos, hogy ez nem zaklatás. Ha óra közben is csinálja, akkor ilyenkor hol a tanár?
2015. szept. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha rá is szól a tanár csupán úgy képzeli el, hogy ő csak viccelődik vagy ilyesmi. Vagy egy órán ami nekem fontos, mert továbbtanuláshoz kell nekem azon csak beszélgetnek és bekiabálnak.
2015. szept. 21. 19:37
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hát a névtelen feljelentés vagy a küldök egy hangfelvételt a rendőrségnek azzal úgy nem oldható meg?"


És azzal mihez kezdenének? Nem is bizonyít semmit, hisz csak egy kiragadott részlet, s csak bűncselekmény esetében használható fel az illető tudtán kívül rögzített felvétel.

2015. szept. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%
Tapasztalatok alapján nem. Úgyis a kocsogot védik.
2015. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Teljeset küldenék vagy a zaklatás/félelemkeltés/becsületsértés az csak úgy engedélyezett.

Én bőven úgy gondolhatom, hogy ez bűncselekmény és mivel a rendőrség talán nem az eszközt fogja nézni, hanem az esetet

2015. szept. 21. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!