Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentem a szomszédomat,...

Ha feljelentem a szomszédomat, mert egész vasárnap építkezik a kertjében, neki mennyire nehéz kiderítenie, hogy ki nyomta fel?

Figyelt kérdés

2015. okt. 28. 11:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
25%
Hogy itt mennyien szeretnének egy építkező szomszéd mellé költözni... Aki albérletes, az jöjjön, cserélhetünk, felújtás ugyan ritkán van, de autóriasztót jó pár éjjel kaphattok.
2015. okt. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező,

Azon nem gondolkoztál el, hogy valakinek csak akkor van ideje ezekkel foglalkozni, mert esetleg hétközbe nem a faszát vakargatja? Nem mindenki teheti meg, hogy egész vasárnap dögledezzen.... Majd rá jössz ha egy kicsit felnősz.

2015. okt. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%

Biztosan remek ember vagy... Az felmerult mar benned hogy atmenj, és beszelj vele? Nyilván nem hobbiból épít.


Igazi magyar vagy! Feljelentés az első gondolatod. Gratulálok.

2015. okt. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Nagyfater ***** válasza:
91%

Tisztázzunk valamit.


Ha ÉPÍTKEZIK - tehát ha egy engedéllyel és építési határidővel (!) rendelkező tervet valósít meg, akkor semmi kifogásod nem lehet, legfeljebb annyi, hogy - amint azt korábban megírták - nehéz gép hét végén nem dolgozhat lakóövezetben.


Ha viszont azzal szórakozik hét végén, hogy mindenféle melléképítményeket BARKÁCSOL nagy zajjal, akkor bizony azt szóvá kell tenni. Előbb az illető szomszédnak, és ha az nem vezet eredményre, akkor az önkormányzatnál. Ezzel kapcsolatban üzenném a kérdezőt ekézőknek: azért az együttélésnek vannak ám íratlan és írott szabályai, amelyeknek a betartatása nem elítélendő, hanem igenis követendő magatartás!

2015. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%

5 perc múlva átmegy és letépi a' arcod.

Kb. semmi értelme feljelentened, ha csak nem vagy csókos a helyi önkormányzatnál.


Vidéki rokonnál kb. mindent visznek a kertből, ami ér valamit (ált. a szomszéd kölykök, nem mokkák, viszont rendőr apuka, jelentsd fel...). Macskát már nem tart, mert a szomszéd rotijai rendszeresen átmennek razziázni

és szétkapták az összeset, a kutyát is megtépték párszor.

A szemetet átdobálják, a trágyalét áteresztik.


Havernál, panelből kb. mindent visznek, ami közös részen van (elzárva), tehát nem utcai suttyók nyúlják le.


Engem hétvégén 8-9 körül költenek fúrással, flexeléssel,

ablak-, ajtócserével, padlólap bontással. De hét közben is ez a móka megy, csak, akkor este 10-11-kor is rákezdik. Van egy tag, aki hét közben bulikat tart, zeng a ház. Pár hülye felnyomta, aztán megfenyegette őket és, ahol lehet keresztbe tesz.

Alattam egy süket ember lakik ezért üvölteti a TV-t, ami hagyján, csak mikor elalszik előtte, egész éjjel az antenna beállás sípolását hallom és baromira irritál.

Felettem bolondok laknak kutyával, nem részletezem a műsort, ami hallatszik. Jelentsem fel? Örülök, hogy még csak kétszer gyújtották rám a házat és, annyira nem volt komoly, hogy elázzak. Mellettem egy muzsikus (de nem tud muzsikálni, csak, azt hiszi), másik oldalt egy barkácsolós, nagyhangú ember. Utóbbi már kétszer felnyomott, mert zavarta valami, amit csak ő érzett, hallott. Én meg egész héten az életvitelét hallgatom, már többször le kellett miatta zárni a vizet, mert szerelt és csőtörés lett a vége. Én nem szólok neki (1x próbáltam, nem volteredménye, csak sértődés), de már többször megtalált, hogy pl. zavarja a két zacskónyi cuccom a folyosón én meg kerülgetem a köbméternyi vackait, ha be akarok jutni a lakásba.

Én egy évben, kétszer, ha felfúrok valamit és nem este 10-kor, de egyből verik a fűtéscsövet, egyébként, ha zeng a ház, akkor nagy kuss van.


Voltak itt régebben állami építkezések, évekig ment a cölöpverés, szerintem jót tett a falaknak is. Újabban az utat szedik fel néhány évente, persze nyáron és mivel hőség van, éjjel dolgoznak. Hallgathatom a légkalapálást a nyitott ablaknál. Jelentsem fel a közútkezelőt?


Persze, tegyek be füldugót, akkor meg nem hallom az órát reggel.

2015. okt. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a negatívokat is. Valóban gyáva vagyok. Tartok tőlük, viszont a zajok zavarnak, jó lenne vasárnap pihenni. Ma végre nem csinálja, hála a jó égnek. Lehet, hogy hagyom. A környéken nem ő az egyedüli zajkeltő, négy másiknak már szóltam, vagy amikor valaki szólt, én is jeleztem, hogy zavar, változás nem lett sok.

Egyébként jó lenne erről valami közmegegyezés, mint ahogy sok helyen szabályozva is van, hogy vasárnap nem szabad, vagy legalább is nem illik zajongani. Tehát tisztelnénk egymást ennyire... De irigylem azokat az embereket, akiket kevésbé zavar a zaj, mint engem, és az biztos, hogy én túl érzékeny vagyok e téren. Szevasztok.

2015. nov. 1. 10:35
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
22-es: abba nem gondoltál bele, hogy az emberek nagy része sem az egész heti fxszvakarást akarja kipihenni hétvégén? vegyen ki szabit, aki zajongani akar, ne akkor csinálja, amikor a dolgozó emberek 99%-ának végre lenne egy szabad napja.
2015. nov. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!