Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen legális önvédelmi...

Milyen legális önvédelmi eszközök vannak?

Figyelt kérdés

Sokat vagyok egyedül otthon és sokszor félek, aludni se merek úgy igazán.

tudom, hogy gáz sprayt lehet tartani, de ezen kívül még mit lehetne?



2016. jan. 21. 22:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

A 8 cm pengehosszúságot meghaladó kés egy elég speciális keresztmetszet, révén minden háztartás elengedhetetlen része. Azonban közterületre azt sem viheted ki, csak megfelelően becsomagolva.

Ugyanez nem mondható el a viperáról. Magánszemély általi birtoklása tiltott.

A vonatkozó jogszabályt szerintem neked pont ugyanannyi idő és energia megkeresni, mint nekem. És ha jól látom, kettőnk közül te kételkedsz, hát hajrá, kellemes kutatást!

Félreértés ne essék, nem óhajtok vitatkozni senkivel, veled sem. Ez ugyanis nem egy vitafórum, hanem a gyakori kérdések oldala.

2016. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a gáz-riasztó fegyvert is elzártan kell tartani még mindig, az egyedüli módosítás csupán annyi, hogy nem szükséges a lőszer a fegyvertől elkülönítve tárolni.

Bár nagy kérdés, hogy egy olyan embernél, mint a kérdező, mit befolyásolna, ha valami csoda folyten valóban nem kellene mr elzárni az engedély nélkül tartható tűzfegyvereket? Lelőné rémületében a kulcsát otthon felejtett s emiatt hangosan zörgető testvért, nagymamát? Esetleg mindezt zárt térben, gázpisztollyal... Hm...

2016. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 kovpet ***** válasza:

Ember! Én nem tudok megkeresni valamit, ami nincs. Márpedig amiről te beszélsz, nem létezik.

Te állítod, hogy létezik, akkor bizonyítsd az állításod!


"Tudomásom szerint"


Nem a tudomásod számít, hanem a jogszabály.


Az meg, hogy lőszerről beszélsz gázpisztoly esetében... hát, látszik, hogy -stílszerűen- lövésed nincs a témához.


Ami nem baj, csak akkor ne vezess meg benne másokat a hited alapján. Nem vitázni akarok veled, hanem azt szeretném elkerülni, hogy az innen-onnan hallott fals információkkal becsapj valakit, aki innen tájékozódik.

2016. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 kovpet ***** válasza:

Amúgy:

29. * tűzfegyver: olyan, a Mellékletben meghatározott „A”, „B”, „C” vagy „D” kategóriába tartozó - vagy ilyenné átalakított - eszköz, amelyből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki, kivéve, ha

[...]

c) a jogszabály rendelkezése alapján muzeális fegyvernek minősül;



Tehát sem a gázpisztoly, sem a muzeális NEM tűzfegyver.

2016. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

Megmondtam, hogy senkivel sem fogok vitatkozni.

Böngészd a jogtárat és ne nekem játszd az eszed!

A fölényeskedő stílusodra annel inkbb sem vagyok kíváncsi, mert a jelek szerint neked nincs halvány derengésed sem arról, amit beszélsz.

Lásd lőszer...

2016. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 kovpet ***** válasza:

Miért, szerinted lőszert teszel a gázpisztolyba?


Állítottál valamit, amit nem vagy hajlandó alátámasztani. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

2016. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
39%

Kovpet már zokon ne vedd, de rosszul tudod. A gáz-riasztó fegyver is tűzfegyver. Berobbanó lőpor segítségével juttatja a légtérbe a "lövedéket", ami ez esetben a gáztöltet.

Tűzfegyver, de nem lőfegyver.

És igen, lőszert teszel a gázpisztolyba. A lőszer fogalmát megtalálod a "Fegyvertartás és használat jogi és technikai ismeretei" című tankönyvben.

A Viperát pedig a jog ólmos botként definiálja és nagyon pontosan meghatározza azok körét, akik jogosultak a viselésére.

Hiányosak az ismeretid, mégis valami önjelölt szakértőnek állítod be magad. Megtudhatom, milyen jogon?

2016. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 kovpet ***** válasza:

Bocs, de nem tudom rosszul.


Ne csináld már, olvasd el, amit idéztem: "szilárd anyagú lövedék".

Erre írod: "a "lövedéket", ami ez esetben a gáztöltet"


Még ha nem lenne konkrétan odaírva, hogy szilárd anyagú, akkor is lehetne azért érezni, hogy a lövedék az nem gomolygó gázfelhő... De nem kell érezni, pontosan fogalmaz a jogszabály.


"És igen, lőszert teszel a gázpisztolyba"


Nem, nem azt teszel a gázpisztolyba. Ha van egy darab lőszered is úgy, hogy csak gázra van engedélyed, akkor elkövetted a lőszerrel való visszaélés bcs-t, 2-8 év

börtönt kockáztatva.


A lőszer definíciója a jogszabályban:


22. lőszer: olyan egybeszerelt töltény, amely lövedéket, lőport, továbbá gyúelegyet tartalmaz;


És a vipera TARTÁSÁRÓL beszéltem, mert azt állították, hogy tilos. A viseléséről szót sem ejtettem. Azt előttem már leírták, hogy tilos.


Nem értem, nem olvasod amit írtam? Vagy miért adsz a számba olyasmit, amit nem állítottam?

2016. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
39%

Ne vitatkozzatok ezzel a kovpettel, egyértelműen trollkodik.

A gázfegyvereket is elzárva kell tartani, méghozzá nem is akár hogyan, nekem is fegyverszekrényben vannak, a gáz riasztók, és a légfegyverek is, mivel ez az előírás.

A rendőrség még akár ellenőrizheti is, ha ellopják és nem volt elzárva tartva, a tulajdonost is felelősségre vonják.

2016. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 kovpet ***** válasza:

Ez elképesztő...


TÖLTÉNY! Gáz-riasztóba töltény kell.

A lőszer definícióját beidéztem, kell, hogy legyen benne lövedék. Ez nem vita tárgya, a jogszabály világosan fogalmaz. Kár, hogy nem olvasod.


A gáz-riasztót ÉN nem sorolom sehova, megteszi azt a törvény. Tudod, amit nem olvasol el :)

Amúgy gáz-riasztó fegyver a besorolásuk. Ez egy külön kategória.


A vipera értékesítéséről tényleg szól a jogszabály. A megszerzéséről NEM. Nagy különbség. Ugyan így, nem lehet 18 év alatti személynek cigit eladni, de nem büntethető a 18 év alatti dohányzó személy.


Magyarázok itt vaknak a színekről...


Viszont a tárolásban igazatok volt:


"39. § (1) A kizárólag 7,5 joule vagy ennél kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyvert, a légfegyvert, a festéklövő fegyvert, gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá."


Elkülönítve kell tárolni a TÖLTÉNYTŐL. Nem a lőszertől.

Nagy különbség nincs, csak 2-8 év börtön :)

2016. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!