Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérlet, füves cigi. Mi...

Albérlet, füves cigi. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Lefoglaltunk egy nagyon szép albérletet. Szép környezet, alacsony rezsi. Csak egy nagy baj van. Az előző lakó szerint az alsó szomszéd állítólag füves cigit szív, és ezért gyakran kell csukogatni az ablakokat nyáron.

Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de honnan tudnám megállapítani, hogy mikor szívnak ilyen cigit? Én nem szeretném károsítani az egészségemet! Rendőrnek mikor szóljak?



2016. jan. 25. 14:48
1 2
 1/14 tomala ***** válasza:
100%

Nem kell emiatt aggódnod. Bár orvos én sem vagyok, azt azért elég valószínűnek tartom, hogy egy egy emelettel lejjebb elszívott füves cigi füstje a ti emeleteteken már semmilyen egészségkárosító hatással nem bír, különösen nem úgy, hogy a füst kimegy az ő lakásából szabad térbe, onnan meg bemegy a te lakásodba. De ha ezzel kapcsolatban meg akarsz nyugodni, telefonálj be pl. a Péterfy Sándor utcai kórház toxikológiai osztályára, és majd válaszolnak: +36-1-3-215-215


A fűnek inkább a szaga az, ami zavaró tud lenni. Szóval szerintem ha érzed a szagot, akkor menj le és szólj. Minden egyéb fenyegetőzés ráér az után, hogy a szép szó nem segít.


A másik meg az, hogy ezek a "füvezik a szomszéd" pletykák közel sem mindig igazak. Lásd a 47-es villamost, amelynek szerelvényein a pestiek számára közismert, hogy gyakran van fűszag, amit elvileg valami ipari kenőanyag okoz.

2016. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Emiatt nem szeretném ltthagyni az albit.

Az előző lakó szavait idézem: "Vigyázni kell majd az ablakokkal, mert néha alattunk füveznek, és akkor te is betépsz." én csak ettől ijedtem meg! Ő már vagy háromszor rájuk szólt, rendőrrel fenyegetőzött, de olyankor egy kis időre szünetet tartottak.

Milyen a fűszag? Jellegzetes? Kellemetlen? Észre tudom venni?

2016. jan. 25. 15:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A fűszag jellegzetes, de attól, hogy alattad szívják nem fogsz betépni...
2016. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csípős, kellemetlen. Nem hasonlít a bagófüsthöz, meg lehet különböztetni messziről.
2016. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
82%

Betépsz xddddddd hát ez vicces volt, nem kell ennyire parázni :D

Pár joint miatt meg felnyomni a zsaruknál valakit sztem genyoság de te tudod.

2016. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha tényleg betépsz attól hogy alattad füveznek akkor megyek is melléd szobatársnak.
2016. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyes, akkor annak a szagát éreztem a villamoson :D Kösz az infóért.
2016. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oksa, mit tudom én. Azt hittem, ha 10-12 fő ősszegyűlik, az már jelentős füstöt csinál.
2016. jan. 26. 12:13
 9/14 anonim válasza:
Hát ahoz hogy betépj az alatad lévő ablakon keresztűl annyi füstnek kéne jönnie hogy ha azt vki látja kihívják a tűzoltókat. :D
2016. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
NAgyon jellegzetes, büdös szaga van, sokkal erősebb, minta sima cigi. Mondjuk elég gáz,ha ilyen alakok a szomszédok.
2016. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!