Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én mint tulajdonos kitehetem...

Én mint tulajdonos kitehetem a házamból a haszonélvező vendégét?

Figyelt kérdés

Testvérem és én vagyunk a házunk tulajdonosai 50-50%ban édesapánk a haszonélvező (holtig tartó)

idehozott egy szó szerint utcalányt és egyszerűen lelakja az egész házat nem lehet vele egy fedél alatt megmaradni van rá valami lehetőség hogy kitehessük a házból vagy teljesen reménytelen?

ügyvédhez csak akkor mennék ha tudom hogy lehet valamit csinálni feleslegesen senki nem szereti kidobni a pénzt az ablakon


2016. jan. 27. 12:08
1 2
 11/16 kovpet ***** válasza:
Nézd, az ingatlan megmarad. Felújítani meg amúgy is fel kell időnként. Nem tudom, hogy mit csinál vele, de fel csak nem gyújtja, tehát egy festés meg pár amúgy is esedékes javítás megoldja.
2016. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog amibe belakapaszkodhatsz, hogy a haszonélvezet gyakorlásának ellenőrzése során dokumentálod a ház rendeltetésszerű használatán túli lelakását. Majd kérsz apádtól biztosítékként az okozott kárnak megfelelő készpénzt. Ha ezt nem kapod meg tőle, akkor perelsz (Ptk. "a bíróság a tulajdonos kérelmére a haszonélvezeti jog gyakorlását biztosíték adásáig felfüggesztheti."). Ha a bíróság által megállapított biztosítékot nem kapod meg, akkor apádat ki is tehetnéd, de persze ettől elmérgesedhet úgy is a helyzet, hogy apád meg talál egy neppert, aki aprópénzért kibéreli tőle a lakást, amíg él, ebből pedig kifizeti simán a biztosítékot, és akkor nektek kell onnan mennetek, amíg apátok él.
2016. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1. A haszonélvezeti jog NEM ERŐSEBB JOG a tulajdonjognál. Csak eredendően más.

2. A haszonélvezeti jog egyben teher is. Az ingatlan fenntartásának, állaga megóvásának terhe.

Fordulj bírósághoz. Az előttem szóló jót írt.

2016. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
végre egy kis kapu lefényképeztem ma az ingatlan minden zeg zugát mikor nem voltak otthon holnap megyek a bíróságra köszönöm végre egy kis remény
2016. febr. 3. 22:37
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi történt ezután, mik a fejlemények?
2020. okt. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

köszönöm az érdeklődést!

sajnos semmi én elköltöztem ők meg tovább folytatják az ingatlan lelakását

2020. nov. 19. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!