Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha veszek egy családi házat,...

Ha veszek egy családi házat, és tovább értékesítem, van arra meghatározott idő, hogy mikor adhatom el újra? Vagy akár rögtön is lehet?

Figyelt kérdés

#ház #eladás #vétel #átírási idő
2016. jan. 27. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön is lehet.
2016. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
csak ha kifizeted a rögtön eladás adót ami nem kevés
2016. jan. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Öt év után adómentes a lakóház eladás, viszont, ha egy éven belül veszel másikat, akkor csak a különbözet adózik. (N)
2016. jan. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó keveri az szja-t az illetékkel...
2016. jan. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, öt év után adómentes az értékesítés, de adót is csak a jövedelem után kell fizetni. (A vételár és eladási ár közötti különbözet után, ha jövedelem volt rajta, vagyis többért adtad el, mint amennyiért vetted.)


Illetéket a vásárolt ingatlan után kell fizetni. 4 %, ha jól tudom. De ha egy éven belül eladtál egy ingatlant, akkor a vett értékéből le lehet vonni az eladott értékét és akár nulla is lehet az illeték, ha több volt az eladott értéke, vagy ugyanannyi, mint a vásárolt ingatlan értéke.

(visszterhes vagyonszerzési illeték a neve)

2016. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs időkorlát, akár azonnal el is adhatod újra.
2016. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!