Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazásnál és becsületsérté...

Rágalmazásnál és becsületsértésnél a Btk 229 abszolút kizáró tényező a bcs megvalósulásához?

Figyelt kérdés

Jelesül:

Én vkit k..ögnek neveztem (amúgy az is). Na az meg feljelentett, h jaj oda a becsülete blablabla, na de itt jön a képbe a Btk 229, azaz h valós tényállítással nem lehet elkövetni.


tehát ha hozok 25 tanút, akik mind elmondják h az illető tényleg homo és tényleg k....ög, akkor nem vagyok büntethető?

Sztem nem, hiszen valósat állítottam, de kíváncsi vagyok más véleményére.


2016. ápr. 2. 14:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

na de akkor kimondtad a lényeget, nem követtem el:


"Alapból, alapesetben egy bescsületsértéses ügy bizonyítási eljárása ("érdemi tárgyalása") úgy működik, hogy az állított tény valóságtartalmát a bíróság megvizsgálja, és azután dönt. "


azért durva lenne már h igazat se lehet mondani senkiről ... most nem?

2016. ápr. 3. 21:43
 12/22 anonim ***** válasza:

"na de akkor kimondtad a lényeget, nem követtem el"


de, elkövetted. mert:


"A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta."


mégis milyen köz-, vagy személyes érdek fűződik ahhoz, hogy valakit lek***ögözöl? hm?

2016. ápr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

de ez hol van leírva?

amúgy volt oka a dolognak, tehát még úgy is megáll a dolog, de akkor sincs elírva, a Btk nem olyan h amelyik § tetszik, azt alkalmazom, amelyik meg nem, azt inkább mégse, aztán mindent úgy alakítgatok, hogy az vkinek jó legyen ... most nem?

nem értelek na. akkor a Lopás Btk § se értelmezhető? vagy hol van leírva h pl minden harmadik nem számít?

2016. ápr. 4. 08:08
 14/22 A kérdező kommentje:

jó és akkor ez hol van leírva?


"mégis milyen köz-, vagy személyes érdek fűződik ahhoz, hogy valakit lek***ögözöl? hm?"


(amúgy mondom, fűződött érdekem, elég erős, ez nem kérdés, és tehát akár 30 tanút is tudok hozni h tényleg az, most az már elmismásolás h akkor nevezzük passzív homónak, mindegy, a lényeg az)

2016. ápr. 4. 08:31
 15/22 anonim ***** válasza:

"jó és akkor ez hol van leírva?"


a törvényben, amire hivatkozol, csak el kéne olvasni az egész paragrafust, nem csak az első bekezdést.

2016. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
ELOLVASTAM ÉS TOVÁBBRA SI AZ VAN OTT H nem büntethető az elkövető "AMENNYIBEN AZ ÁLLÍTÁS VALÓSNAK BIZONYUL".
2016. ápr. 4. 17:58
 17/22 anonim ***** válasza:

Ismerni kéne ám a jogot is, mert az nagyon nem úgy működik, hogy csak elolvasom a törvény szövegét és akkor én vágok mindent, nem véletlenül tart évekig a képzés...


BH 2007.365, javaslom ennek az áttanulmányozását (ugyanis van egy úgynevezett bírói gyakorlat, ami nem mindig fedi le teljes mértékben a törvény betűjét), de ha nem megy, a releváns részeket ezennel közzéteszem:


"Az indítvány előterjesztője döntő érvnek azt tartotta, hogy leveleiben valós tényeket állított. Rágalmazás vétsége azonban - amint azt a másodfokú bíróság is hangsúlyozta - becsület csorbítására alkalmas valós tények állításával is elkövethető. A személyiségi jog ugyanis - amelynek része a becsület, a társadalmi megbecsüléshez fűződő jog is - olyan alkotmányos alapjog, amely személyre való tekintet nélkül mindenkit megillet. A fentiekből következően nyomós indok nélkül becsület csorbítására alkalmas valós tényállítások sem tehetők."

2016. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
hoppá hopppá csak éppen nálam a nyomós érdek is megvan , és ami még fontosabb, az se mindegy h rágalmazás vagy becssértés.
2016. ápr. 4. 22:48
 19/22 A kérdező kommentje:
na meg héééééé a véleménynyilvánításhoz és értékítélet kinyilvánításához való jog is alkotmányos alapjog ám !!!!!
2016. ápr. 4. 22:49
 20/22 anonim ***** válasza:
próbálj majd a bíróságon (amikor majd elmeszelnek) kissé visszafogottabban megnyilvánulni, mert még a végén azért is kapni fogsz. (mondjuk megérdemled, szó se róla)
2016. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!