Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazásnál és becsületsérté...

Rágalmazásnál és becsületsértésnél a Btk 229 abszolút kizáró tényező a bcs megvalósulásához?

Figyelt kérdés

Jelesül:

Én vkit k..ögnek neveztem (amúgy az is). Na az meg feljelentett, h jaj oda a becsülete blablabla, na de itt jön a képbe a Btk 229, azaz h valós tényállítással nem lehet elkövetni.


tehát ha hozok 25 tanút, akik mind elmondják h az illető tényleg homo és tényleg k....ög, akkor nem vagyok büntethető?

Sztem nem, hiszen valósat állítottam, de kíváncsi vagyok más véleményére.


2016. ápr. 2. 14:28
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
j már tapasztaltam, ez is ilyen magyar betegség. a tekintély mindenek előtt, a lényeg a kutyát nem érdekli.
2016. ápr. 5. 11:15
 22/22 A kérdező kommentje:

de milyen izgi meglátás, most ezt az érvet te se tudod támadni, kapásból jössz a tekintéllyel. na ez az amire képesek ma egyébként a magyar bíróságok is .... az ész megáll.

ugyan olyan alkotmányos alapjog a véleménynyilvánítás is, mint vki becsülete, na most akkor az a kérdés, melyik is sérült jobban, sztem ...

2016. ápr. 5. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!