Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van esély a mindennapos tesi...

Van esély a mindennapos tesi eltorlésére?

Figyelt kérdés
Arra, hogy jövőre eltörlik?

2016. máj. 17. 23:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11%

Nacionalista kormányok idején ez így szokott lenni. Azt kell szeretni, amit a diktátor szeret. Ha ő azt mondja, sportolni kell agyba-főbe, akkor az úgy a helyes. Orbán nagy foci fanatizmusa szerint már lassan büntetni kell azt is, aki nem jár rendszerességel foci meccsre, mert akkor a nép ellensége..:D


Őrület, hogy mik mennek ebben az országban..

2016. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
20%
Egyaltalan nem jo a mindennapos tesi. Senki nem szereti meg a sportot ha kenyszeritik ra. Igy csak rossz elmenyeket kapnak a gyerekek mert utaljak ezt. Nem tudom eltorlik e de nagyon remelem
2016. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
31%
örülj neki ! rengeteg daganatos, rák beteg van, ezzel megelőzheted
2016. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sajnos nincsen.
2016. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
5%

"örülj neki ! rengeteg daganatos, rák beteg van, ezzel megelőzheted"


Ezt alá is tudod valamilyen forrássáal támasztani, vagy csak hasraütésszerűen bökted be ezt a hülyeséget? A ráknak semmi köze a mozgáshoz. Akkor sportolók nem is lehetnének rákosok e logika szerint..

2016. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a mindennapos tesi órának semmi értelme. Attól nem lesz senki egészségesebb, ha mindennap hajtják mint egy lovat. Ráadásul a higiénés körülmények sincsenek megteremtve ha jól tudom. Minimum zuhanyzók létesítése alapfeltétel lenne! Nem is értem hogy engedi így ezt az EU. Nyáron a 40 fokban egy kiadós tesi óra után alaposan leizzadhat mindenki. Képzelem milyen szagok terjengenek az osztályban olyankor.:D Persze biztos meg lehet szokni azt is. Ha már ennyire nagy "sportnemzet" vagyunk,akkor biztosítsák hozzá a kellő feltételeket és ne erőltessék rá mindenkire a sportot, aki nem akarja. A stadion építés helyett inkább az iskolai körülményeken javítsanak, fejlesszenek. Létesítsenek zuhanyzókat, korszerű sportpályákat és úgy nem lesz ennyire undorító ez az egész. Mert ez komoly higiénés problémákat is felvet. Én magamból kiindulva már félóra szobabiciklizés után első dolgom a zuhanyzás, mert úgy leizzadok, hogy rossz érzés lenne több órát büdösködnöm, másik 30 szintén leizzadt ember társaságában, akik szintén büdösek. OK, tudom hogy van dezodor, de azt is tudjuk mit ér az ilyenkor..
2016. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%

Sok a túlsúlyos, beteg, rákos, cukorbeteg a mozgás mindezeken segít. Egészségesen tart !


Tini korban, MINDEN NAP !! Kell mozogni. Az nem lehet kifogás, hogy beizzadsz. Erre van az izzadásgátló spray és a mosdó, de még ha ezt sem használod az egészséged miatt akkor is megéri napi legalább 1 órát tornázni

2016. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
36%

Magyarországon egyáltalán nincs sok elhízott ember, viszont betegemberből valóban van sok, annak viszont a rossz életkörülmények és a szorongás a fő okozója. Ez a "magyarok elhízottak" dolog egy rossz jobboldali propaganda, hogy mégtöbb hamburgeradót meg hasonló kedvességeket vezessenek be. Sok elhízott ember amerikában van, ott főleg a túlzott jólét az oka, de minálunk ilyen gond "sajnos" nem áll fent, idehaza inkább az éhezőkből, a kórosan alultáplált emberekből van túl sok. Az öngyilkosságok száma is kimagasló hazánkban, ez is nyilván a szuper jólétből fakad elsősorban.


Persze a mozgás is fontos elismerem, de önmagában attól nem lesz valaki egészséges, ha nem társul mellé jó életkörülmény, megfelelő változatos táplálkozás, ami nem olcsó. Magyarországon az átlag táplálkozási szokások nem éppen tökéletesek. Sok rossz minőségű élelmiszer van a boltok polcain, azok között sok rákkeltő, más országban már betiltott termék is akad, de akinek nincs pénze, nyilván azokhoz fog nyúlni mert kénytelen. A mozgás jó dolog, de csak úgy van értelme, ha más téren is van mód figyelni az egészsére. Az viszont semmiképpen nem jó taktika szerintem, hogy a túlzott ráerőltetéssel inkább megutáltatják a fiatalsággal a mozgást, mert ez kihathat a későbbi életükre is. Lehet sokan annyira megelégelik a kötelező mindennapos tornaórának köszönhetően, hogy egész életükre el megy a kedvük a sportolástól. Azért ezzel is kellene kalkulálni szerintem.

2016. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
6%
Még ami a táplálkozásról eszembe jutott. Próbáljon egy minimálbérből élő fiatal, vagy felnőtt egészségesen táplálkozni, nem egyszerű feladat. A zőldség-gyümölcs szinte aranyárban van, marad nekik az egészségtelen, olcsó élelmiszer, mivel csak azt tudják megvenni. Aztán ha amiatt kapnak rákot, nem hiszem, hogy bárki felelősséget vállal azért, helyette könnyebb a kevés mozgásra fogni..
2016. máj. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
33%
Na és a drogos fiatalokról még nem is beszéltünk.. Ugyanis a fiatalok közül rengeten drogoznak és isznak is, erről persze jobb nem beszélni, de sporttal nem valőszínű,hogy ez a probléma is megoldható...
2016. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!