Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentsem a bátyámat? 4 év...

Feljelentsem a bátyámat? 4 év eltelt, amióta megvert, azóta nem tudom kiheverni, a családom őt támogatta, még az anyám is, kezdek tönkremenni idegileg miatta. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
a bátyám,csak féltestvérem,anyukám hozta az apukámmal való házasságába még 2éves volt kb. akkor. röviden mondom el a sztorit. szóval anyám nem szerelemből ment feleségül,csak kellett neki valaki, akinek volt háza, aztán megszületett a középső/vérszerinti bátyám/ aztán én is. minden okés is volt, apám haláláig, 2003-ban meghalt. addig nem is mert a féltestvérem bántani, mert fél az apámtól. apám felnevelte, kitaníttatta, szállást és kaját is kapott, szóval mindent megkapott. kiskorában párszor apám elverte, amiről én persze nem tudtam, meg még kicsi voltam. ezért eléggé megutálta apámat gondolom. mondom, erről én nem tehetek miért verte meg őt az apám. aztán megismerkedett a feleségével bátyám aki hamar fel is csináltatta magát. imádtam az unokahugomat. akkor amikor apám meghalt, bátyám eladta a dolgait, én még akkor sokkban voltam, a kertből a fákat is kiszedte, örült, h meghalt apám, a neje meg főleg. még ez előtt kaptak egy külön kis garzont apám segítségével húztuk fel a közös portán, mert annyira csórók voltak, hogy legyen hol lakniuk. nah velem aztán kezdett el szemétkedni, lekúrvázott, mert egynél több barátom volt, meg próbált szemétkedni, de mert a kislányt imádtam nem foglalkoztam ezzel. de a felesége még undorítóbb volt, ő még a saját hugát is elkezdte bántani, mert ott is az örökségre fájt a foguk. össze is vesztek és nem tarjták a kapcsolatot. nah 4éve egy barátnőm lagzija volt előző nap és ittam meg alig aludtam és az volta lényeg, hogy a kutyám ott feküdt mellettem az anyám ágyában, és fél részegen nem akartam kiküldeni a kutyát magam mellől. tiszta a kutya. nah erre bejött és amíg én feküdtem fél kómásan az ágyban, először az arcomba ütött ököllel egy kva nagyot és utána a mellkasomra még nagyobbat szintén ököllel. sokkot kaptam, elkezdtem ordítozni, a vér szerinti bátyám meg nem hitt nekem, a bátyám pártját fogta. anyám meg azt mondta, hogy az én hibám...:( kórházba kerültem, a vérnyomásom majdnem 200as volt..anyám nem jött be velem, inkább a fiaival volt, mert persze őket szerette mindig is jobban... ez már 4éve volt. kijött a rendőrség, de lebeszéltek a feljelentésről de mégis bementem és feljelentettem őt, de a tárgyalásra nem mentem el, mert nem akartam magam kitenni ennek és a gyerekek miatt nem mentem el. azután jött a pokol, többször ordítozott velem, próbált megfélemlíteni, sokszor zokogva aludtam el, az idegeim kezdtek tönkremenni. anyámmal se beséltem fél évig, azóta se bízok meg benne, hazudozik össze vissza. a lényeg: kitagadtam őket az életemből, azóta nem tartom velük a kapcsolatot, az unokahugom még mindig hiányzik és nagyon fáj, h nem láthatom, olyan mintha már idegen lenne,ha összefutok vele... az a kérdésem, hogy más ügy miatt is, de fel akarom jelenteni, hogy bűnhődjön meg a tettei miatt. anyám eddig visszafogott, hogy ne tegyem meg, mert hát neki meg magasvérnyomása van és félek, ha feljelenteném a bátyámat akkor rosszul lenne..érzelmi zsarolás. elköltöztem többször is, de pánikbeteg lettem és ezért hazaköltöztem anyámhoz, hogy ne legyek egyedül. nem élet az ilyen. most azt érzem elég erős lennék egy tárgyaláshoz és belevágnék. kérdés, rám milyen hatással lenne? lehet,hogy csak rosszabbul lennék utána? bennem van a bosszúvágy és csak azt érzem, így tudom magam megvédeni, hogy még egyszer ne verjen meg. bocsi, ha kicsit össze vissza írtam, de próbáltam röviden elmesélni a szitut.

2016. aug. 2. 12:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Ne nyalogasd a sebeidet, így soha nem leszel jobban.
2016. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
57%

A nagybetű használata csodákra lenne képes, így elolvasni se vagyok hajlandó.

A cimbeli kérdésre a valasz:ne. 4 év elteltével semmi nem fog történni

2016. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Már feljelentetted, mi lett abból?
2016. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Ha van friss dolga, akkor feljelentheted... de egy 4éves sztori elég elévült. Akkor kellett volna feljelenteni.
2016. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
nézd te csak bűntetni szeretnél és ha ez kell a lelked begyógyítására tegyed,de ha nem csináltattál orvosi látletetet és társait akkor semmi nem fog történni és nem árt ha van pénzed jó ügyvédre is. Hidd el az unokahúgod agya tuti át lett mosva szóval azért nem kár. A helyedben elköltöznék messze a családtól és soha vissza se néznék, nem kár értük sem. Hidd el előbb utóbb valahogy visszakapják a sorstól ahogy viselkedtek.
2016. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%
ja és anyád vérnyomása ezek után miért érdekel? te se érdekelted őt.
2016. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

Négy év eltelt?Azota sem kért bocsánatot?

Bosszuvágyadnak meg semmi értelme.Megtörtént nincs mit csinálni el kell felejteni!

2016. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%
A leírás elég zavaros és félreérthető ill. nehezen érthető megfogalmazásokat tartalmaz. Mindenféle tettelegességet tanúkkal kell tudni igazolni. Ha a feljelentő (felperes) nem megy el az általa kezdeményezett tárgyalásra, akkor magára vessen, az ilyen embernek erősen csökken a hitele a hatóság előtt is.
2016. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

2esnek mondanám, hogy ezt nagyon gyorsan akartam begépelni,/munkahelyen vok/ ha grammar nácit akar játszani és nem segíteni, akkor ne olvassa el a kiírásokat, ennyire egyszerű..


így is hosszú lett, részleteket meg nem írtam. bátyám a két gyerekét is sokszor verte a szemünk láttára, pl. ez nem elévülő bűncselekmény én úgy tudom.

20éven át feketén dolgozott mint szobafestő, a nav is örülne neki sztem..

még most is ha meglát akkor fenyeget és félek tőle.

volt tárgyalás,de nem mentem el, ezt írom is.

-elköltöztem én már külföldre, Budapestre, de ezek utánam jönnek,mármint a problémák, a fel nem dolgozott lelki sebek. szerintem, a pánikroham is ezért van, mert nem tudom feldolgozni ezt..

-anyámat még ezeken felül is szeretem, a nagynéném sztrókot kapott és meghalt amikor az unokatesóm kiabált vele, ezért féltem őt ennyire..

nehéz ügy, de most már magamért aggódok, nagyon sokszor alvászavaraim vannak, az idegeim meg mennek tropára. kb. senkiben sem bízok, pont miattuk, ha már a saját családom így elbánt velem ez a párkapcsolataimat is beárnyékolja. miért én költözzek amikor ő a bűnös? nem menekülhetek állandóan , pont ezért hiszi azt, hogy mindent megtehet ellenem..

2016. aug. 2. 13:20
 10/31 anonim ***** válasza:
50%
Ebből egy mukkot nem értek.
2016. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!