Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Más is járt már így a GLS-sel...

JohnnyBoy002 kérdése:

Más is járt már így a GLS-sel vagy csak én? Érdemes panaszt tennem?

Figyelt kérdés

Rendeltem hétfőn egy bicikli lámpát mondván kihasználom még az őszt... Szerdán du. jelentkezett a futár, de épp esti suliban voltam, nem tudtam fogadni a hívást. 50 perccel később vissza hívtam, épp ugyanabban a városban voltunk, de Ő már vissza vitte a raktárba a csomagot. Azt mondta másnap hozzák azaz tegnap, csütörtökön, nem hozták azóta sem, nem is kerestek. Ma dél felé kezdett gyanús lenni a dolog, felhívtam a futárt, azt mondta nem tud semmit a csomagról és ráadásul egy közeli városban volt épp, a 2 város között a mi településünkön át vezet az út...


Felhívtam a központi számukat, nem tudtak semmit a csomagról, elkértem a helyi raktáruk számát, nem vették fel a telefont. Én hétfőn megint leszek esti suliba, de ez miatt most el kell majd szaladgálnom közben a város másik részébe ami nekem kényelmetlenséget okoz ráadásul az elmúlt 2 napban végig + még az ígért napon egész délelőtt itthon voltam és nem voltak hajlandóak kiszállítani a csomagot. Van panasz könyvük? Kinél tudok cirkuszt csinálni?


2016. szept. 16. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Senkinél, ha futárral rendelsz, elfogadod a szerződési feltételeket, hogy ők megkísérlik kétszer vagy háromszor kézbesíteni a csomagot, ha ez nem megy, akkor vissza a feladónak (még ha az a világ másik felén is van). Ráadásul az ilyen olcsóbb futárszolgálatok (GLS, DPD, Sprinter) eleve nem arról szólnak, hogy te ugráltathatod a futárt, hogy most a város másik végében vagyok, légyszives ide hozd a csomagot, hanem van mondjuk minden csomag kézbesítésére egy 5-15 perces idősávjuk, amin belül kell maradniuk (TNT vagy FedEx lehet rugalmasabb). Legközelebb írd be a megjegyzésbe, hogy melyik napon tud átvenni a csomagot, vagy inkább rendelj postával, az kiszámíthatóbb és biztosabb.
2016. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

2-3x megkísérli? Aha...


A héten nagyrészben mindig itthon voltam, a telefont mindig árgus szemmel figyeltem. Arról nem tehetek, hogy Ő akkor akarta éppen hozni a csomagot mikor pont nem voltam elérhető utána meg baxik rá...


Amúgy meg szomszédnak éppen ma reggel hozott csomagot... most ezért én szívjak mert nem képes/nem akarja rendesen végezni a munkáját?

2016. szept. 16. 23:09
 3/18 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem minden weboldalon van postára lehetőség, épp most rendeltem téli gumikat is, nem volt lehetőség a weboldalon postázásra vagy csomagpontos átvételre. Gondolom most majd a miatt is lesegethetem a futárt... egyedül élek én meg eljárok esti suliba vagy itthon is sokszor végzek olyan tevékenységet amikor nem vagyok telefon közelben (kaszálás, gally égetés, stb.), most ez így faxa...
2016. szept. 16. 23:13
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem sokat sza*akodnak. 1x nem talàlnak, vége a dalnak. Rendeld csomahpontra vagy postàra, stb.
2016. szept. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát ez jó... remélem azért még a raktárukban ott lesz a csomag hétfőn!
2016. szept. 17. 00:09
 6/18 A kérdező kommentje:
Meg nem lehet érteni, hogy nem mindenhol lehet rendelni csomagpontra...
2016. szept. 17. 00:10
 7/18 anonim ***** válasza:
Legyen tanulópénz. Veszel egy 200 forintos lámpát 2000 forint postaköltséggel, meg végigjátszod, amit leírsz, vagy beugrasz a sarki bickiliboltba, és megveszed. Melyik az egyszerűbb? A netes rendelés sok esetben jó dolog, de sok esetben nagyon nem célszerű.
2016. szept. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát ez tanuló pénz meg tényleg ahol van lehetőség postázásra vagy csomagpontra inkább azt kell választani. Sajnos a 4 db téli guminál se volt, most majd jön megint egy herce-hurca...
2016. szept. 17. 00:25
 9/18 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges szidnod a futárt - van akinek a napirendjébe egyszerűen nem illik bele ez a kézbesítési forma - én is utálom nézegetni az órát, hogy na mikor jön már (mert sose találnak ide GPS alapján és el kell nekik magyarázni).
2016. szept. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Teszek rájuk, amúgy nem ez az 1. kellemetlenségem velük.


Most már így nem érdekel a lámpa, ma a központjukban meg se találták, szerintem azt már vissza is küldte... azért persze ez se normális, hogy minden nemű egyeztetés nélkül ennyire lesz...arja a dolgot, főleg úgy, hogy ma járt is a szomszédban... de mindegy, nem fogok elszaladgálni e miatt a suliból, gondolom nincs az már ott. Akkor megragasztom a régi lámpát, azt csókolom.


Amúgy azért lett neten rendelve a csomag, mert ez egy speciális lámpa, helyben nehezen találni ilyet ráadásul legalább 2x akkora ára van mint így futáron keresztül lett volna. Ott volt lehetőség postázásra is, de csak előre utalással, előre utalni meg egy ismeretlen oldalnak nem nagyon merek.


Így jártak, majd jól csődbe mennek, az ilyenek meg is érdemlik!

2016. szept. 17. 02:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!