Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 47 éves vagyok, anyámmal...

47 éves vagyok, anyámmal élek. Pár éve elmérgesedett köztünk a viszony. Anyám úgy döntött, hogy eladja a lakást, ami az ő nevén van, magának vesz egy kisebbet, és mindenki mehet amerre akar. Kérdésem, megteheti-e azt, hogy kirak a lakásból?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 12:35
 1/9 mannnocska ***** válasza:
100%

Miért ne tehetné meg?


Egyébként győzd meg arról, hogy adja ki albérletnek, a bérleti díjból vegyen ki egy kisebb lakást magának albérletnek, és akkor meg is marad az ingatlan mint érték, de lakhatásra nem kell költenie. És még te is kiveheted mint albérlet.


Más majd úgyis ítélkezik helyettem, én nem teszem.

2016. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nincs valaki másnak haszonélvezeti joga, akkor megteheti, amennyiben ő az egyedüli tulajdonos.
2016. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem, anyukád köteles életed végéig eltartani te életképtelen...
2016. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha van eltartási szerződés köztetek akkor annak a feltételei szerint kell eljárni.
2016. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Ez most komoly??? :DDDDDD


Kira... Hát te hülye vagy! 47 éves aggastyánt...


Ráadásul KAPSZ egy lakást..


Te nem vagy normális... Neked komoly pszichés bajod van!


Szegény anyád... Megverte a sors veled!


Lassan téged kell pelenkázni, de ezt a részét is neki kell átvállalnia.

2016. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Ha 1/1 az ő tulajdonában van akkor megteheti.
2016. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Nekem az egyik nagybátyám 48 éves. 32 éves a felesége. Azért egy 47 éves ember nehogy már pelenkázandó aggastyán legyen mert akkor ezzel az erővel egy 20-30 éves meg már középkorú.

De az igaz hogy ennyi idősen már lakhatna egyedül is a kérdező. De nem látjuk a hátterét. Lehet hogy elvált vagy egy teljesen tönkrement vállalkozó stb. Láttam már koldulni olyan embert aki a válság előtt még 15 milliós terepjáróval járt és egy bszom nagy háza volt. Kb bárki juthat ilyen helyzetbe és elég egy rossz döntés. De ez még lehet hogy egy jó fordulat lesz mert megpróbálhat újra a saját lábára állni. Én a helyében már keresnék egy albérletet vagy kimennék külföldre melózni mert még ahhoz sem öreg. Kellenek az ilyen pofonok az élettől hogy beinduljanak a dolgok.

2016. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Pofon... Ennek... Mi? Hogy 47 éves korában "kirakják" otthonról?

Ez lenne az a "pofon"?

Na ne röhögtess, mert fáj! :D

2016. dec. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy elmérgesedett a viszony, neked is köszönhető. Ahogy az is, hogy nem rendezted. Akkor ne csodálkozz. Nem az a baj, hogy 47 évesen anyáddal élsz, hanem, hogy nincs B terved most se arra, hogy mi lesz veled. 47 éves korodra az egy dolog, hogy nem tudtál egy lakásnyit félretenni sokan vannak így. De hogy egy albérlet koncepciója sem fogalmazódott meg benned, az baj! Ja és ha nem telik rá abból amit most keresel, más munkát kell vállalni vagy másod állást. Az emberek így tartják fenn magukat ebben az országban. Vagy keresel magad mellé egy párt mindegy hogy nőt vagy férfit, és ketten fizetitek. Egyedül senkinek sem sikerül !! Ne foglalkozz másokkal, építsd fel a saját magad lehetőségét. Nem kell az utcára menni, hanem elébe kell menni a problémának. Albérlet / szobabérlet. Nem kell azon a településen ahol most élsz. 47 évesen még azért van pár éved, hogy kénytelen legyél újrakezdeni. Felmégy Pestre, keresel egy szoba bérletet és vállalsz valami olyan munkát ami legalább 150 ezret fizet. Muszáj a saját lábadra állnod. Lehet, hogy ez a mérges viszony alapja, hogy ott vagy anyád szoknyáján ennyi évesen és még semmit se kezdtél az életeddel. Még lehetne gyermeked, párod, szerelmed. Ezek az élet igazi értelmei! Keresd a boldogságot és ha megtalálod sokkal jobb lesz nem látod majd ilyen borúsan a dolgokat ! Sok sikert.
2016. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!