Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor foglalkozik érdemben a...

Mikor foglalkozik érdemben a bíróság olyan feljelentéssel, amely valamilyen online bűncselekmény körébe tartozik, mint interneten zaklatás például?

Figyelt kérdés
Ha azt mondja a magánvádló,hogy xy ellen feljelentést tennék,és mutat valami írást, ami persze nem hiszem ,hogy elég ,hiszen bárki regisztrálhat bármilyen néven szinte bármilyen oldalra,azonban a vádlónak még arról sincs fogalma,hogy melyik országban él a megvádolt,tehát ip cím sem segít, és nincs az üzenetben sem olyan személyes dolog ami bizonyító lenne, akkor van-e olyan bíróság ami ezt komolyan veszi és ha igen akkor az mennyire vicc kategória?

2016. dec. 11. 01:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, mivel zaklat az illető? Mit irt?
2016. dec. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem is az a lényeg ,hanem ,hogy az állítólagos írás , valami kimondhatatlan álnévről érkezett, és ehhez mérten nem is tudják melyik országban van az illető.Tehát eléggé bemondás szagú innentől ,mert mondjuk látják a helyet,hogy pl: mucsajröcsöge, de még csak azt sem tudják valaha járt -e ott a vádlott. a szöveg pedig kb. olyan tartalmú, hogy akkora paraszt vagy,hogy.... --ilyen kategória.
2016. dec. 11. 01:23
 3/15 A kérdező kommentje:
én egyébként az ügyben csak tanú vagyok ,méghozzá a megvádolté. szóval pontos részletet nem tudok. csak a azt tudom, hogy a megadott időszakban teljesen biztosan nem a vádlott volt.... a baj csak az,hogy ezt még tanú nélkül is kellett volna tudni a hatóságoknak,hogy nemhogy a tettesre,de még törvényszegésre sincs bizonyíték... így nagyon érdekes,hogy mehetett bíróságig az ügy!
2016. dec. 11. 02:04
 4/15 anonim ***** válasza:
nos, ha vádat emeltek, akkor bizonyára volt elég bizonyíték.. ha te, mint tanú a szöges ellentétét fogod állítani (pl.: hogy pont veled volt akkor), akkor bizonyára miattad fog a felmentés születni, de gondolom tisztában vagy azzal, hogy a hamis tanúzás komolyabb bűncselekmény, mint amivel az eredeti vádlott szembesült volna.
2016. dec. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A zaklatás magánindítványra büntetendő, de közvád alapján üldözendő bűncselekmény. Tehát az ügyben nincs magánvádló, a bíróság pedig akkor foglalkozik érdemben az ilyen üggyel, ha az ügyész vádat emel.


Abból pedig, hogy egy tanú a többi bizonyítékkal szöges ellentétben állókat állít a tárgyaláson, még korántsem következik, hogy a vádlottat biztosan felmentik.

2016. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A helyzet az,hogy nem csak egyszerű tanú vagyok, hanem írásos bizonyítékom is van,hogy nem lehetett a vádlott. Nemes egyszerűséggel a feltételezett időpontban épp egy európai körúton voltunk a megvádolttal, amit buszjegyekkel, foglalásokkal és persze a buszjegyek felhasználtságával is tudom igazolni. Mivel ezek nemzetközi buszok Útlevéllel igazolva vannak. Továbbá még határnál iratvizsgálat is történt, sőt egyik alkalommal még a svájci/német határnál megvizsgálták a papírokat. És így ha megvizsgálják a honnan történt a "zaklatás" nem egyezhet a hely, DE , ha már egy ilyen dolgot elmulasztott az ügyészség ,hogy hol tartózkodott a vádlott, akkor ott óriási eljárási hibák vannak ,nem?
2016. dec. 11. 11:02
 7/15 A kérdező kommentje:
És még azt hozzáteszem, hogy a vádlott nem él Magyarországon és elintézték annyival ,hogy nem találják, de akkor viszont a gyanúsítottat nem kell előállítani még nyomozási szakaszban??? Ez így nekem teljesen szabálytalannak tűnik, nem is hallottam még ilyenről, hogy büntetőügyben elő sem állítják a gyanúsítottat és úgy vádat emelnek. ( Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat!)
2016. dec. 11. 11:04
 8/15 A kérdező kommentje:

Megjegyzem,hogy ha precíz nyomozás zajlik akkor nem lett volna nehéz a névre szóló utazásokat is megtalálni.

Anélkül is,hogy részükre bocsátom magam.

Továbbá a vádlottnak nincs magyar lakcíme, hivatalosan ismeretlen a tartózkodási helye, nincsen semmi nevére szóló eszköz sem, mondjuk,hogy mobiltelefon alapján azonosítani, és személyesen soha nem találkozott a vádlóval, tehát személyes adatokat nem tud róla .. így azt sem értem mivel lehetett beazonosítani, és nekem úgy tűnik ,hogy ez bemondásra történt...ami eléggé jogellenes.

2016. dec. 11. 11:11
 9/15 A kérdező kommentje:
Új információ van a birtokomban, amikor a feljelentés megtörtént , akkor már nem is létezett az az oldal amin állítólag megtörtént a cselekmény.hogy lehet valakit zaklatni nem létező oldalon? :D komolyan ,ezt magyarázza meg valaki,hogy adhat így hitelt bíróság, ügyészség???ez mi??
2016. dec. 11. 11:35
 10/15 anonim ***** válasza:
Kacifántos az ügy, én ezt nem értem... Komolyan a rendőrök ennyire ráérnek ilyen marhaságokkal foglalkozni?... Miért nem a rejtélyes eltűnésekkel foglalkoznak inkább, meg a gyilkossági ügyekkel?...
2016. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!