Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez már molesztálás?

Ez már molesztálás?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem mikortól, de nagyon sokat ültetett a nagyapám az ölébe. Az öcsémet jóval ritkábban. Ezzel még nem is volt gondom, nem gondoltam semmi rosszra, majd mikor olyan 10-11 éves lehettem kérdezgette hogy nő-e már a cicim. Valamennyire már elkezdett, de még nem lehetett annyira észrevenni, és nemmel válaszoltam. Majd egy idő után már amikor az ölében ültem a bugyimba is benyúlt. Aztán megkért hogy a fürdőben mutassam meg neki. Erre már nemmel válaszoltam.

Emlékszem volt amikor odahívott magához mikor pihent, hogy feküdjek oda mellé. És "oda" tette a kezem. Aztán mikor elvettem onnan akkor visszahúzta.

Ezek után távolságtartóbb voltam vele, nem beszéltem vele erről azóta sem. Ezeket akkor csinálta mikor más nem volt ott, tehát a mamám dolgozott öcsém kint játszott.

Erről senkinek sem beszéltem még, mert nagyon szégyellem. Minden nyáron elmegyek a nagyszüleimhez egy hétre, de a papámat kerülöm.

Ez már molesztálás? Vagy ez minek minősül?

Nem áll szándékomban feljelenteni, csak szeretném tudni, hogy ez már az-e.

Azóta egyébként semmi nem volt, nem tudom számít-e.

17l



2016. dec. 27. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ez molesztálás. Ilyet normális ember nem csinál.
2016. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez kőkemény molesztálás. Nagyon nagyon sok gyerekkel történik ez (velem is).

Semmi szégyellni való nincs számodra, a kedves nagypapa a perverz állat. Ő neki kell szégyellnie magát.

Tudom, hogy nehéz, de ha van a családban kislány, akkor az ő védelme érdekében mondd el valakinek akiben megbízol. Súlyos pszichés problémákat okoz egy(több) ilyen trauma, ha magad miatt nem tennéd, a kislányokért a családban fontos lenne!

2016. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Ne hallgass a #2-re, hatalmas baromságot írt!!!
2016. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%
Ez mán az. De biztos egy elszigetelt eset!
2016. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem, egyáltalán nem elszigetelt eset!!!

Sajnos sok ilyen történik, túl sok:(

2016. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy nincs kivel beszélnem róla. Sajnos a családban más problémák is vannak, és nem bízok meg úgy igazán senkiben. A papámnak most van egy 7-8 év körüli meg egy kicsi 2 éves lányunokája. Nem akarom, hogy nekik is legyen ebben részük, azt meg főleg nem, hogy tovább fajuljon. De tényleg nincs kivel erről beszélnem, és szégyellem is az egészet. Csak mostanában itthon is történtek dolgok és most úgy minden múltbeli esemény kezd felszínre törni bennem.
2016. dec. 27. 12:30
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Már majdnem felnőtt vagy. Felnőtt létedre képes lennél végignézni, ahogy a kicsiket bántalmazza az az állat? Veled sikerrel járt, semmilyen következménye nem lett a tettének. Velük akkor mit fog művelni?

Sajnos így neten keresztül, csak a nyers tényeket tudom neked leírni:(

Együtt tudsz élni azzal, hogy te magad jogosítod fel a hallgatásoddal a kedves papát arra, hogy benyúljon a kislány bugyijába és akár fel is nyúljon neki? Hogy még evekig kínozza? Téged békén hagyott valamennyire mert nem tudta lesz-e következménye. Nem lett. Most már akármit megtehet, a gyerek úgysem beszél.

Sajnálom h ezt kell momdanom és utálhatsz érte, de felnőttként felelősséged megvédeni a kicsiket. Nem tudom milyen probléma van a családodban, de szánt szándékkal hagyni, hogy megerőszakoljanak kislányokat, kemény.

Sajnos így látatlanban csak a csupasz tényeket tudom neked leírni. Ha te nem teszel semmit, az az állat bántani fogja a kicsiket. Te pedig éjszakánként azon gondolkozhatsz, hogy eddig vajon mit művelt velük.

2016. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2%
túlliheged szvsz
2016. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
99%

Ne cukiskodjunk már itt, kérem. Ez nem moleszkálás, meg öreges pajkosság, hanem itt megvalósul a szemérem elleni erőszak tényállása. Talán a minősített eset is... De ezt laikusként írom, ha van jogi egyetemet végzett olvasó, javítsn ki.


"198. § (1) Aki mást erőszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel fajtalanságra, vagy ennek eltűrésére kényszerít, vagy másnak a védekezésre, illetőleg akaratnyilvánításra képtelen állapotát fajtalanságra használja fel, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) az erőszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel fajtalanságra, vagy ennek eltűrésére kényszerített sértett a tizenkettedik életévét nem töltötte be,

b) a sértett az elkövető nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt áll,

c) a sértettel azonos alkalommal, egymás cselekményéről tudva, többen fajtalankodnak.


(3) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdés a) pontja szerinti szemérem elleni erőszak a (2) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül."


És... NE tartsd magadban. Ez nem játék. Ez a létező legaljasabb bűncselekmények egyike, mind jogilag, mind erkölcsileg.


Velük vedd fel a kapcsolatot:


[link]


Képzett szakemberek fognak segíteni. Nem Te vagy, az első, aki felhívja őket, bízz bennük.


A moderátorok meg vágják már ki a degenerált barmokat innen, mert egy ilyen kérdés k**vára nem játék.

Bezzeg amikor és habzó szájjal mocskos lipsizek, meg sorosgyurit szidom, akkor egyből bannolnak.

2016. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Undorító a nagyapád, ezt nem tarthatod titokban, akár ciki, akár nem!
2016. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!