Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vagyok a ház tulajdonosa...

Ha én vagyok a ház tulajdonosa, de a szüleim a haszonélvezők, akkor nekem kötelességem bérleti díjat fizetni, ha ott lakom a párommal?

Figyelt kérdés
2017. jan. 30. 22:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
50%
Komolyan nem értem az ilyen embereket. Nekem a pofámról égne a bőr ha a saját gyerekemtől vagy akármilyen rokonomtól albérleti díjat kérnék. És itt mindenki ilyen gusztustalan komolyan??? Ti szülők vagytok vagy milyen emberek vagytok ti?? És nem ez az első ilyen kérdés ami alatt ilyen válaszokaz olvasok és kb 10ből 1 akibe van egy kis emberség?? Vagy jóindulat? Jószívűség? Minek nevezzem ezt? Számomra undorító hogy ilyenek az emberek. De a környezetembe se hallottam még ilyen gonosz rosszindulatú szivtelen dolgokat.
2017. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
41%

utolsó! Tényleg undorító vagy!


"Komolyan nem értem az ilyen embereket. Nekem a pofámról égne a bőr ha"


Ha kihasználnám a nyomorgó szüleimet, és annak ellenére, hogy a verejtékkel összekínlódott lakásukat ingyen a nevemre íratták, még lenne pofám náluk élősködni 30x évesen is. Sőt még a nyakukra hoztam a páromat is.


Tényleg a pofámról égne a bőr...

2017. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
12%

23:34

Látom, hogy jól felpontoztad saját magadat!

2017. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%

11-es!

A kérdés nem az volt, hogy a válaszadók kérnének e bérleti díjat a gyereküktől vagy sem, hanem az volt, hogy a haszonélvező kérhet e díjat a tulajdonostól, ha az lakni akarja az ingatlant.

Ez nem érzelmi kérdés, hanem jogi!

Ne keverd a szezont a fazonnal!


Én is azt válaszoltam, hogy kérhet, mert EZT ÍRJA ELŐ A JOG, de közlöm veled, hogy az én ingatlanomban is a gyerekem lakik, INGYEN!

2017. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
74%
Most mi a kérdés? Szép dolog a szülőktől, hogy pénzt kérnek a saját gyereküktől, vagy az, hogy jog szerint a haszonélvező kérhet-e lakáshasználati díjat a tulajdonostól? Mert az utóbbira igen a válasz. Ez nem morális kérdés, hanem jogi.
2017. jan. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és senkit sem pontoztam le.
2017. jan. 31. 03:21
 17/33 anonim ***** válasza:
29%
Itt néhányan hatalmas tehetséggel vannak megáldva, hogy képesek ilyen magas szinten a sorok között olvasni. Nekem a kérdésből első olvasásra valahogy nem jött le, hogy a gonosz, önző gyerek kihasználja a jótét lelkű, elképesztően szegény, nyomorgó szüleit, akik az egész életüket végig dolgozták, hogy megszerezzék a kis házat, amiben laknak. Második olvasásra viszont már én is kapiskálom! Kész szerencse, hogy azért még képest fejlődésre a szövegértésem.
2017. jan. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%

A tulajdonosi részjogosultságok: birtoklás, használat és hasznok szedése, valamint rendelkezés a dologgal.


Ezek közül a haszonélvezet ideje alatt a haszonélvezőt illeti a birtoklás, a használat és a hasznok szedése. A rendelkezés (elidegenítés, megterhelés) a tulajdonosnál marad, a többi jogát elveszti.


A haszonélvező birtokolhat: tehát ő lakhat ott.

Használhat és hasznosíthat: eldöntheti, hogy bérbe adja-e, és ha igen, kinek.

Hasznokat szedi: őt illeti a bérleti díj.

Viseli (bizonyos mértékig) a kárveszélyt a dologgal kapcsolatosan, és a terheit is állni köteles. (Szintén bizonyos, törvényben meghatározott mértékig.)


Az, hogy jelen helyzetben a hasznosítás keretein belül történetesen épp a tulajdonosnak adja bérbe, az ezen semmit sem változtat.


Ergo: igen, kérhet bérleti díjat.

2017. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
A rezsi ránk eső részét értelem szerűen fizetnénk. Egyébként rendszeresen támogatom a szüleimet. Albérletre sajnos nincs pénzünk.
2017. jan. 31. 07:04
 20/33 Estádio de Felchút ***** válasza:
97%

Ha a kérdés jogi része érdekel, akkor egy ilyen kérdést ne itt tegyél fel, mert beindul a fröccsöntő üzem.

Kérdezd meg Politika >> Törvények, Jog kategóriában, vagy az Otthon >> Albérlet kategóriában.

Jogilag a haszonélvező igenis hasznát szedheti az ingatlannak.

A családon belüli tisztességi viszonyok részletes fröcs...öö...taglalását meghagyom az ide írogató unatkozó, feszült ősanyáknak és kisnyugdíjasoknak.

2017. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!