Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vagyok a ház tulajdonosa...

Ha én vagyok a ház tulajdonosa, de a szüleim a haszonélvezők, akkor nekem kötelességem bérleti díjat fizetni, ha ott lakom a párommal?

Figyelt kérdés
2017. jan. 30. 22:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
88%

"NEM, egyáltalán nem jogosult!! A tulajdonos nem adhatja el az ingatlant, amíg a haszonélvező él és mozog!!"


Nem a 26-os agyi kapacitásával van gond, hanem a tieddel, de szerencsére elég buta vagy ahhoz, hogy ezt vehemensen demonstráld is.


Természetesen a tulajdonos eladhatja az ingatlant a haszonélvező beleegyezése nélkül is - haszonélvezeti joggal terhelten.


Egyébként már korábban leírtam (és le lettem pontozva...) a jogilag korrekt választ. Más is leírta - más is le lett pontozva.


Ez itt a színvonal. Ha valaki együtt puffogna a kérdezővel, gondolom 100%-on lenne.

2017. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
84%

# 24/31 Időpont ma 09:14


Benned valami elképesztő belső feszültség lehet, amit most a kérdezőn vezettél le ok nélkül. Olvasd már el újra a válaszait. Teljesen semleges, normális hangnemben írta meg a kérdést és a válaszait. Senkit se kritizált, nem háborgott, lényegében csak objektíven leírt pár tényt és megkérdezte, hogy mit mond a jog. Elképesztő miket látnak itt bele az emberek egy semleges szövegbe.

2017. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, mert ha ott laktok, akkor nem tudja haszonélvezni azt -az egészet-, amire joga van.


De eladhatod a házat, a haszonélvezettel terhelve, csak akkor sokkal kevesebbet kapsz érte. Attól is függ, hogy milyen állapotban vannak a szüleid, mikorra várható, hogy megszűnik a haszonélvezeti joguk.


És a tulajdonosnak kell a karbantartást is fizetni, lehet, hogy még a közüzemeket is. A haszonélvezetes tulajdon elég böjtös.

2017. febr. 1. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!