Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vagyok a ház tulajdonosa...

Ha én vagyok a ház tulajdonosa, de a szüleim a haszonélvezők, akkor nekem kötelességem bérleti díjat fizetni, ha ott lakom a párommal?

Figyelt kérdés
2017. jan. 30. 22:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
44%

Ha oda költözik az aktuális párod is, aki nem házastársad, az a szüleid részére idegen. Egy idegennel együtt lakni, alkalmazkodni hozzá nem egyszerű egy idős házaspárnak. Az sem biztos, hogy a párod alkalmazkodik majd hozzájuk.

Laktam együtt 2 gyerekemmel is, és még nem voltam idős. Nagyobb konfliktusaink nem voltak, de a megszokott életünk felborult. Pl. Nem akkor mentünk be a fürdőszobába, amikor akartunk, vagy éppen a fürdőkádat előbb ki kellett takarítanom utánuk és még sorolhatnám.

A lakbérrel talán ezt akanák kompenzálni a szüleid.

2017. jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Különálló lakrészről van szó.
2017. jan. 31. 07:59
 23/33 anonim ***** válasza:
46%
Erre a kérdésre csak annyit tudok mondani, hogy mindig a haszonélvezőnek van nagyobb joga. Minden esetben. Ebből vondd le a következtetést!
2017. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
7%

"Albérletre sajnos nincs pénzünk."


Akkor milyen bérleti díjról beszélsz kiscsillag?


HA nincs pénzetek RENDES bérleti díjra, AKKOR ÖRÜLJ, ÉS TEDD ÖSSZE A KÉT KOSZLOTT MANCSOD, hogy vannak ilyen rendesek, hogy egy életen át összegürizett házban EGY CSÖKKENTETT díjat fizethessetek!


Köszöndd csak szépen meg!!


Nem pedig írni egy kérdést, amiben KRITIZÁLOD és KI VAGY AKADVA, ha fizetni kell egy csökkentett díjat!


Mert te is tudod, hogy máshol labdába se rúghatsz olyan feltételekkel, ahogy ti lakni fogtok ott!!


Vagy netán kipengeted szépen a RENDES albérleti díjat?? Hm??


Így ők is jól járnak, mert olyannak adják ki akit ismernek, a saját gyereküknek, DE KÉRHETNÉNEK RENDES albérleti díjat is, másoktól!!


Tehát ezen a bizniszen ők csak buknak!!


Ti meg nyertek!!!


Ezen gondolkozz el, mielőtt felháborodott kérdést írsz ki, és MÉLTATLANKODNI VAN KEDVED!!


Pofám leszakad, komolyan!

Az ember segít, és akkor már az se elég!!

2017. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
48%
Ha kérik, akkor igen. Ott lakni is csak az engedélyével van jogos.
2017. jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
48%

"A haszonélvezőnek több joga van mint a tulajdonosnak."


Ez tévedés. Nincs több joga. Egyszerűen, más jogai vannak.

A tulajdonos jogosult a haszonélvező megkérdezése és beleegyezése nélkül eladni a tulajdonát, jogosult a haszonélvezőt ellenőrizni, hogy az ingatlant, amelyen a joga fennáll, rendeltetésszerűen használja-e, ha kárt okoz az ingatlanban, akkor azt a haszonélvező köteles megtéríteni, stb.


A kérdezőnek: Igen, a haszonélvező szedheti az ingatlan hasznait de viselnie köteles a fenntartással járó kiadásokat is.

Az is jogos, ha bérleti díjat fizettet veled.

2017. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
5%

Te normális vagy 26?


"A tulajdonos jogosult a haszonélvező megkérdezése és beleegyezése nélkül eladni a tulajdonát,... ", stb.


NEM, egyáltalán nem jogosult!! A tulajdonos nem adhatja el az ingatlant, amíg a haszonélvező él és mozog!!


A haszonélvező a legerősebb jog, felülírja a tulajdonosi jogot!!! Ne okoskodj légyszíves, mert hülyeséget mondasz!

2017. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
76%

"Te normális vagy 26?"


Igen, én normális vagyok sé valszleg te is, csak te hülye vagy a joghoz, én meg kevésbé.


A tulajdonjog a haszonélvezeti jogtól független. Jobb ha ezt megszokod. A haszonélvezeti jog nem ír felül semmiféle más jogot.

2017. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
94%

"Közkeletű tévedés az, hogy a haszonélvezettel terhelt ingatlant nem lehet eladni. Valójában a haszonélvezettel terhelt ingatlan forgalomképes, vagyis a tulajdonos eladhatja"


forrás: [link]

2017. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
93%

A 26-osnak teljesen igaza van, egyáltalán nem írt hülyeséget.


Ha valaki mégis úgy gondolja, hogy téved, vagy nem ért vele egyet, azért szerintem meg lehet azt normális stílusban is fogalmazni! Csak azért írtam, mert egyszerűen nem értem, hogy egyes emberek miért nem képesek a minimális tiszteletet megadni a másiknak, csak mert névtelenül kommunikálnak. Miért kell ilyen bunkó stílusban helyesbíteni?

Bocs, de nem hagyhattam szó nélkül, mert nagyon zavar, és hátha egyesek magukba néznek egy kicsit.

2017. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!