Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy egyszerűnek tűnő ám...

Árpy kérdése:

Egy egyszerűnek tűnő ám koránt sem egyértelmű kérdést szeretnék feltenni: Mi a teendő ha a gépjárművemet el szeretném adni de elvesztettem a forgalmi engedélyt?

Figyelt kérdés
Elegendő ezt a hiányt beleírni az adásvételi szerződésbe vagy új forgalmi engedélyt kell, hogy csináltassak mielőtt eladnám az autót?
2013. okt. 30. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Új forgalmi engedély kell.
2013. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálod azt a 6000 Ft-ot? Én tutira nem vennék olyan autót, aminek nincs forgalmija!
2013. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na akkor most kavarom fel a szart:


Nem elegendő a szerződésbe beleírni, de nem kell új forgalmi engedélyt sem csináltatni!

Besétálsz az ocsmányirodába, bejelented hogy elveszett a forgalmi engedély, jelzed hogy épp eladás alatt van az autó és kéred a forgalmi engedély passziválását!


Bár így a vevő nem fog tudni közlekedni a járgánnyal, kisebb az esélye hogy megveszik, de te spórolsz 6000 Ft-ot!

:D

2013. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak az a baj(és azért is indítottam el ezt a témát),hogy ahány okmányirodában járok annyiféle választ adnak erre a kérdésemre.

Van aki azt mondta,hogy igazolás kell felmutatni az eltűnt forgalmiról van aki azt mondja,hogy a rendszámtáblán található kis számokat kell beleírni az adásvételibe és van aki azt mondja,hogy egyszerűen csak írjam bele az adásvételibe,hogy hiányzik az okmány.

Engem csak az háborít fel,hogy ahány intézményben járok (pl:önkormányzat,okmányirodák) mindenhol mást mondanak nekem és egymástól teljesen eltérő szabálynak titulált dolgokat akarnak velem behajtatni és valójában az ott dolgozóknak fogalmuk sincs arról,hogy mi is a valós törvény!

Mellesleg egyáltalán nem látom értelmét annak,hogy csináltassak egy forgalmi engedélyt csak azért,hogy azt azonnal visszaadhassam az okmányirodának aki kidobja a szemétbe mivel az új tulajdonosnak így is úgy is újat kell csináltatnia.

2013. okt. 31. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit írtam nem kitaláció, pár éve vettem autót aminek nem volt meg a törzskönyve, simán átírták.


Márciusban megint olyan autót sikerült vennem, aminek elveszett a forgalmija, de nem csináltatták meg az eladás miatt, hanem passziváltatták. A törzskönyve is passzív státusban volt. Mindösszesen az NKH-s műszaki adatlapja és az eredetiség vizsgálat papírjai voltak meg.

Az adásvételi szerződésbe leginkább az alváz és motorszámot, rendszámot kell beírni! A forgalmi engedély számát hagyd üresen.


Ha bejelented, hogy elveszett a forgalmi és passziváltatod, akkor is kapsz egy adatlapot a bejelentésről, és azzal át lehet íratni!

2013. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok,Köszi az infót! Meg fogom próbálni.
2013. okt. 31. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!