Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Indíthatok-e becsületsértési...

Indíthatok-e becsületsértési feljelentést a tanárom ellen?

Figyelt kérdés

Felhívtam egy tanáromat aki ellehetetlenített (tanszékvezető) az egyetemen, és volt egy két mondat amely fenyegető hangnemben hangzott el. Szerintem erről neki nincs hangfelvétele.

Nos abban maradtunk, hogy emailben kérek konzultációs időpontot tőle és még másik tanároktól. Én ezt kértem.

Nem kaptam rá választ, majd két héttel utána most kaptam egy levelet, hogy fegyelmi eljárás indul ellenem zaklatás és fenyegetés miatt az egyetemen belül.


Ezt továbbra is csak a rendőrség tudná bizonyítani, ráadásul több diáktól visszahallom, hogy állítólag én megfenyegettem a tanárt, szóval úgy tűnik még terjeszti is. Ez mindenképpen lejáratás, becsületsértés.


Mit tehetek?

Nyilván én is hibás vagyok, hogy túlléptem a dolgon, de 2 telefonhívás még semmiképp sem zaklatás, nem hivogattam hetekig, ráadásul felvette a telefont és beszéltünk, én azt gondolom normális hangnemben. Elktekintve attól, hogy utasítottam rá, hogy engem ő ne nézzen hülyének és ne szórakozzon velem, mert megbánja. Ez egy kicsit fenyegető lehetett.


2017. márc. 10. 16:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"A cselekedet alkalmas arra, hogy az egyetem munkatársaiban megfélemlítettség érzést keltsen, ezért a fegyelmi felelősség megállapítása érdekében az egyetem a szükséges jogi lépéseket megteszi"


Kezdjük ott amúgy, hogy ez a cselekedet nem bizonyított.

2017. márc. 10. 21:04
 12/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem, gyakorlatilag most tettél beismerő vallomást. Innen szépen kikérik az IP címedet, az alapján megtudják hogy kiléted egyezik a tanárt fenyegető személlyel és már meg is áll a feljelentés. Már persze ha foglalkoznak vele, de jobban jársz szerintem ha nem erőlteted nagyon ezt a dolgot.
2017. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!