Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Agyon üthetem a betőröt?...

Agyon üthetem a betőröt? Foly. Lent..

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel hogy egy illető bejön (átmászik a kerítésen) és a kertünkből pl: 2-3 szem paprikát leszed, vagy egyébb más nagyságrendű értéket eltulajdonít, agyon üthetem-e a saját házunkon belül pl: a tolvajt? Úgye ez tulajdonelleni szabálysértés (lopásnak) minősül, meg valami, tehát hogy bejön más házába az valamit megsért stb. A kérdés az, hogy megverhetem/agyon üthetem-e akár a saját házunkon belül? Mert úgye a saját telkemet, házamat, értékeimet védem stb. Tehát ez esetben jogos-e a dolog? Kinek adnak igazat? Elkövetek-e valami bűnt, én mint sértett? Nyílván nem arra gondolok hogy most elpatkoljon, hanem hogy életben maradjon úgy agyon ütni? Ha meghal az illető akkor lecsuknak vagy mi? Valaki eltudná mondani, hogy mit mond a törvény? Most ne ilyenre gondoljatok hogy áramot vezetek a keritésbe stb. Hanem emígy. Köszi! Normális válaszokat, az idétlen kommeneket kiméljétek meg. Valaki lopja a paprikámat éjjel, ezért kérdezem.

2017. máj. 19. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

"2013. július 1-je óta"


ezt a részt olvasd el.


[link]

2017. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Felszólítod, hogy távozzon, ha nem távozik akkor erőszakkal megpróbálod eltávolítani, nyomatékot adsz a hangodnak, de lehetőleg nem baltával - inkább seprűvel. Illetve HÍVOD A RENDŐRSÉGET, mondod nekik, h egy tolvaj van a kertedbe, aki nem hajlandó távozni, ha nem jönnek ki akk megölöm és akk jönnek :D
2017. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindezt éjszaka, csoportosan vagy felfegyverkezve jön, igen, "agyonütheted". Más esetben nem legális "agyonütni", ha csak nem támad rád.
2017. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Ha lopják a paprikádat, az nem elégséges ok arra, hogy emberéletet kiolts. Ha a házadba hatolnak be éjjel, akkor jogodban áll úgy védekezni, hogy az akár a behatoló életébe is kerülhet, de csak éjjel és csak a házadban/lakásodban.
2017. máj. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Nem ismerem az eddigi tapasztalataidat de én ha agyonütök valakit az általában meghal.
2017. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az ayonütés általában azt jelenti, hogy meghal az illető. De nem ütheted agyon, csak a paprika miatt. Bár kétlem, hogy hagyná magát, hogy agyonüsd.
2017. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos, nem. Ez nem Amerika, hogy felkapd a sarokba támasztott Winchestert, ha látsz valakit a kertedben ólálkodni. Mielőtt tettleg bántalmaznád, szép szavakkal igyekezni kell a lelkére beszélni, figyelni az ő személyes jogaira, és lehetőleg az anyját sem emlegetni.

Egyetlen lehetséges megoldás, ha agyonütés után helyben el is hantolod. Legfeljebb jövőre több paprika terem. :-))

2017. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

"Sajnos, nem. Ez nem Amerika, hogy felkapd a sarokba támasztott Winchestert, ha látsz valakit a kertedben ólálkodni."


Ez ott sem úgy megy, ahogy azt te elképzeled a buta fejeddel.

2017. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

"elképzeled a buta fejeddel"

Érvelés 0, csak a személyeskedés!

Ha tovább látnál gyök2-nél, és az V. Kerületi komfortzónádból kilépnél (elég Vecsésig), akkor rájöhetnél, hogy nem kell a szerecsent mosdatni! Miquelnek igaza van (ahogy más kérdéseknél is jók a meglátásai), ha nem tud a betörő a betörés után "nyilatkozni" akkor "áldozat" sem lesz belőle (a gazdából meg elitélt)!

Fel kellene már fogni, hogy a magántulajdon szent! Se egy paprika, de még egy szem dióért se mászon át a kerítésemen!

Amúgy T.Kérdező! Üsd agyon és tegyél a kezébe egy "sárkaparó" kést!

2017. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm, 9-es, de ezen az oldalon nem jó ómen engem védeni. Sokan már a nevemtől kiütést kapnak, és olvasatlanul nyomkodják a pirosat. :-))
2017. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!