Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Agyon üthetem a betőröt?...

Agyon üthetem a betőröt? Foly. Lent..

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel hogy egy illető bejön (átmászik a kerítésen) és a kertünkből pl: 2-3 szem paprikát leszed, vagy egyébb más nagyságrendű értéket eltulajdonít, agyon üthetem-e a saját házunkon belül pl: a tolvajt? Úgye ez tulajdonelleni szabálysértés (lopásnak) minősül, meg valami, tehát hogy bejön más házába az valamit megsért stb. A kérdés az, hogy megverhetem/agyon üthetem-e akár a saját házunkon belül? Mert úgye a saját telkemet, házamat, értékeimet védem stb. Tehát ez esetben jogos-e a dolog? Kinek adnak igazat? Elkövetek-e valami bűnt, én mint sértett? Nyílván nem arra gondolok hogy most elpatkoljon, hanem hogy életben maradjon úgy agyon ütni? Ha meghal az illető akkor lecsuknak vagy mi? Valaki eltudná mondani, hogy mit mond a törvény? Most ne ilyenre gondoljatok hogy áramot vezetek a keritésbe stb. Hanem emígy. Köszi! Normális válaszokat, az idétlen kommeneket kiméljétek meg. Valaki lopja a paprikámat éjjel, ezért kérdezem.

2017. máj. 19. 12:52
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
89%
És a végén azt látod, hogy utcahosszat gazban állnak a kertek, hiszen mindenkinek elment a kedve attól, hogy másnak dolgozzon. És akkor jön egy élelmes fazon, megveszi a multiktól a zöldséget, és a kocsiról árulja jó haszonnal.
2017. máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!