Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Agyon üthetem a betőröt?...

Agyon üthetem a betőröt? Foly. Lent..

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel hogy egy illető bejön (átmászik a kerítésen) és a kertünkből pl: 2-3 szem paprikát leszed, vagy egyébb más nagyságrendű értéket eltulajdonít, agyon üthetem-e a saját házunkon belül pl: a tolvajt? Úgye ez tulajdonelleni szabálysértés (lopásnak) minősül, meg valami, tehát hogy bejön más házába az valamit megsért stb. A kérdés az, hogy megverhetem/agyon üthetem-e akár a saját házunkon belül? Mert úgye a saját telkemet, házamat, értékeimet védem stb. Tehát ez esetben jogos-e a dolog? Kinek adnak igazat? Elkövetek-e valami bűnt, én mint sértett? Nyílván nem arra gondolok hogy most elpatkoljon, hanem hogy életben maradjon úgy agyon ütni? Ha meghal az illető akkor lecsuknak vagy mi? Valaki eltudná mondani, hogy mit mond a törvény? Most ne ilyenre gondoljatok hogy áramot vezetek a keritésbe stb. Hanem emígy. Köszi! Normális válaszokat, az idétlen kommeneket kiméljétek meg. Valaki lopja a paprikámat éjjel, ezért kérdezem.

2017. máj. 19. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Fel kellene már fogni, hogy a magántulajdon szent! "


Azt kéne felfogni, hogy az emberélet szent, te büdös gyökér.

2017. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Te büdös gyökér"

Nem kell a dicséret, mert még elbízom magam!

Nem kell lopni (rabolni, betörni) és rögtön nem fordul elő, hogy orbaverik az embert!

Nem kell azzal jönni, hogy a betörőnek (bűnözőnek) jogai vannak! Egy normális társadalomban (nem olyanban ahol a farok csóválja) az ilyen lények akkor és azonnal veszíti el a jogait, mikor bűnt követnek el!

Amúgy meg én is szeretlek! Érvelj, mert azzal, hogy alpári vagy csak magad minősíted(le)!

Javaslom kipróbálni milyen az élet a "peremvidéken", ahol a "paprikalopások" mindennaposak, ahol azzal, hogy ellop egy "kisértékű" használt kertigépet egy család életét nehezíti meg, ahol benyomja a bejárati ajtót és elvisz egy gázpalackot akkor a következő fizetésig nem főznek mert nincs másik (se rávaló) [és a rend őrei "tehetetlenek", mert kisértékű]! Ahol a kiskertet egész évben dézsmálják és azok akik megdolgoznak vele nem tudják élvezni a termést, mert ha szólni mernek még őket verik meg!

Szóval "Te büdös gyökér" gondolkozz és próbáld meg beleélni magad abba a helyzetbe, amit azok a férgek tudnak előidézni akiket te mentegetsz!

2017. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kell lopni (rabolni, betörni) és rögtön nem fordul elő, hogy orbaverik az embert! "


Gondolj bele, te hányszor döglöttél volna már meg, ha minden lopásod alkalmával kivégeztek volna?

Az is egy f.sszopó, beteg állat, aki 1-2 szem paprikáért elvenné más ember életét.

2017. máj. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Gondolj bele, te hányszor döglöttél volna már meg, ha minden lopásod alkalmával kivégeztek volna?"

Hát nem tudom felétek mi a "szokás", de én még egyszer sem másztam kerítést azért, hogy elvegyem másnak a javait!

Eltérő az értékrendünk, nincs ebből baj, engem nem fognak lopás miatt agyonütni, neked meg így látatlanban is javaslom a környékünk elkerülését (már persze kerítésen belül).

2017. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Az is egy f.sszopó, beteg állat, aki 1-2 szem paprikáért elvenné más ember életét."

Neked "egy-két szem" paprika a gazdának meg a századik, ezredik eset és a családjábak a megélhetése!

Káromkodhatsz, de az alpári megnyilvánulásod nem érv!

2017. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"de én még egyszer sem másztam kerítést azért, hogy elvegyem másnak a javait!"


Tehát a kényelmesebb utat válaszottad.

Mindegy, a lopás akkor is lopás.

2017. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

"Neked "egy-két szem" paprika a gazdának meg a századik,"


Aki nem tud úszni, az ne menjen vízbe. Ha mégis, akkor meg ne óbégasson. Senki nem kiváncsi a nyomorodra, meg a benned tomboló állatra sem.

2017. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Aki nem tud úszni, az ne menjen vízbe. Ha mégis, akkor meg ne óbégasson. "

Hát ez ilyen! Tudja, hogy lop, vele járhat az orrbaverés!


"Senki nem kiváncsi a nyomorodra"

A nyomor a kis lelkecskédben van! Miért véded ennyire a tolvajokat?


"meg a benned tomboló állatra sem."

Állat az aki meg akarja (tudja) védeni azt amiért megdolgozott? Beteg az értékrended!

2017. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, az a legfőbb baj az egy-két szem paprika ellopásával, 44%-os barátom, hogy ezt olyanok lopják el, akiknek derékig gazban áll a saját kertjük. Tehát ők is megtermelhetnék, ha olyan qrva nagy szükségük van rá, de könnyebb kerítést mászni, és más munkáján élősködni, mint kapálni. 12 éve Baranya egy elmaradottabb vidékére sodort a munkám, és ott számtalan ilyet láttam. A gyerekeket eleve erre nevelték; menj, fiam, hozz valamit, téged úgysem büntetnek meg, mert kiskorú vagy.
2017. máj. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
És akkor még nem beszéltünk a rongálással okozott kárról, hiszen az ilyen semmire sem becsüli más ember tulajdonát, és puszta brahiból kihúzgál, letapos ezt-azt, lenyomja a drótkerítést, stb.
2017. máj. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!