Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az anyósom zaklat, hogy...

Az anyósom zaklat, hogy vetessem el a babát. Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Telefonon, smsben, most már postai úton is kapok tőle leveleket. Először az abortusz mellett döntöttem, de most, hogy láttam mozogni már nincs szívem megölni, és nem is fogom. A levélben az állt, ha döntöttem az abortuszról és nem csinálom meg 1 héten belül a többi családtagomat is felkeresi. Szó szerint fenyeget és zaklat. Megtehetem a feljelentést?

2017. júl. 6. 14:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

Tehetsz és tegyél is.

Kérdezz rá, bár én úgy hallottam régebben, hogy neked először fel kell szólítanod, hogy hagyja abba. Ha a felszólításod után is csinálja, akkor tuti tehetsz. De 10 perc lebattyogni a helyi rendőrségre és megkérdezni. Vagy telefonon is megmondják. Eszem megáll, mik vannak.

A következő lépése tuti az lesz, hogy apaságit fog követelni.

2017. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A párom két tűz között van. Ott a család és én, meglátjuk végül ki mellett marad. Szerintetek ha megszületik a baba el lehet valahogy "tiltani" tőlük? Mivel ennyire meg akarták ölni..Az apjától természetesen nem szeretném.
2017. júl. 6. 14:15
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Te is fenyegesd meg hogy ha nem hagyja abba akkor feljelented a rendőrségen.

Írj neki 1 levelet és szólítsd fel h hagyja abba, persze másold le, ajánlva.

Vitába ne menj bele vele, próbáld kerülni, ne válaszolj sms-ekre stb.

2017. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Eltiltani sajnos nem nagyon tudod tőlük, hosszas bírósági úton esetleg meg lehet próbálni de sok jóra ne számíts.
2017. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 p.szabina1223 válasza:
31%
Anyósodnak semmi köze hozzá szerintem. Ha megváltoztattad a döntésed, sem az ő dolga. Ha nem hagy békén tehetsz feljelentést.
2017. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
79%

Én már rég feljelentettem volna. Az lenne a minimum.


Vagy.... ráuszítottam volna valakit, hogy zaklassa meg egy kicsit. az sms-eket meg nehogy töröld.

2017. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
51%
párod? ő max belédtett egy gyereket, kéne a fenének egy ilyen "apa".
2017. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
33%
Ha a párom ilyen helyzetben nem állna mellém, nem is lenne kérdés, hogy nem lenen a párom, adnám be azonnal a valopert. Ányos meg feljelentenem siman
2017. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
22%
Tudom nem ez a kérdés,de leírom a sajàt storymat.Anno az én anyósom is ugyanezt csinàlta,mondtàk korai lenne még a baba hisz most ismerkedtünk csak össze.Dacosan a fejéhez vàgtam, hogy akkor egy nagyanyja lesz az pedig az én anyàm.Ma màr 10éves ,szuper ügyes okos nagy fiú.Anyós pedig mindenhol hangoztatja,hogy a ma mi szeme fénye!Nekem meg ilyenkor h ànynom kell!pff undorítóak!
2017. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
38%

Én inkább ahhoz szólnék hozzá, ahol azt írtad, hogy a majd meglátod, hogy a pasid ki mellé áll, mert most anyuka szoknyája mellett nyüszít és nem tud választani.


Na, most én ezt úgy látom, hogy ő elvileg egy felnőtt férfi, önálló gondolatokkal, egészséges, cselekvőképes, így felelőssége teljes tudatában NEM áll melléd most! Szóval, amikor majd odamegy hozzád ezek után (akár a szülés után), és azzal próbálja visszaédesgetni magát, hogy hát ő nagyon megijedt és a családja is befolyásolta, esetleg félt tőlük, akkor remélem, hogy úgy penderíted ki, hogy öröm lesz nézni.

Elmondom miért:

1. Más férfi is meg szokott ijedni, hogy jön a baba, még tervezett baba esetén is, de maga az ijedtség, a terhesség felfogása kb. és max. 1 napot vesz igénybe, nem hónapokat, mint az ő esetében. Utána foggal-körömmel védi.

2. Ha gumit képtelen húzni, akkor vessen magára. Felnőtt létére vállalja a felelősséget.

3. Ez igazi felnőtt embert (akár férfi, akár nő) a családja nem tudja befolyásolni, megfélemlíteni meg pláne.


Később is lesznek majd gondok anyós és közted. Mindenbe bele fog szólni az etetéstől kezdve, altatáson, szoptatáson keresztül abba, hogy milyen szögben töröld ki a fenekét, hiszen ő jobban tudja, mert felnevelt x gyereket. Ilyenkor ki mellé fog állni? Megmondom: nem a tiédre.


Szóval ne akarj magadnak gondot, és soha ne vedd vissza, csak azért, mert a gyerek apja. A családjával a te és a baba kapcsolatát le tudod minimalizálni, főleg babakorban.


Azért hagy kérdezzem meg, hogy apasági nyilatkozatot akar majd tenni, vagy házasok vagytok? Mert ha egyik sem, akkor a gyerek a te nevedet kapja.

2017. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!