Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok amerikai, számító...

Hogyan tudok amerikai, számítógépes játékot forgalmazó cég ellen jogi lépéseket tenni?

Figyelt kérdés

2015. tavaszán a Media Marktban 13 vagy 14 ezer forintért eredetiben megvásároltam a Grand Theft Auto V (és ezzel a GTA Online) játékot. (Erről természetesen számlán is van, még vissza is kellett menni vele mert gyárilag karcos volt a lemez így nem tudtam feltelepíteni elsőre, de ez egy másik témakör.) Szóval megvettem EREDETIBEN, pénzért, és 2 és fél éven át játszottam vele napról napra, gyűjtötgettem szorgalmasan az amúgy nagyon is nehézkesen gyűjthető virtuális pénzt. Ez így ment a mai napig. Ma este 2-3 nap kihagyás után beléptem volna a játékba. Az az üzenet fogadott, hogy módosították a játékos adataimat. Nem tudtam ez mit jelent, aztán megjelent a konkrét üzenet. Cirka 45 millió dollárt levontak a pénzemből. Bővebb indoklás nem volt. Maradt 50 ezer dollárom.


Gondolom azt feltételezhették, hogy a csalók adták nekem azt a pénzmennyiséget, csakhogy ez nem így van, mivel én rengeteget játszottam a játékkal, és nem szórtam minden hülyeségre a pénzem, csupán azt vettem meg amire ténylegesen szükségem volt, így szépen gyarapítottam az összeget. Aztán komplett egy tollvonással elvették az egészet. Mint írtam semmilyen bővebb, részletes indoklást nem kaptam. Egyébként kibújt a szög a zsákból, mert utána rögtön találkoztam a legújabb DLC (letölthető tartalom) reklámjával, és ezzel együtt reklámozták a valós pénzért megvásárolható online pénzcsomagokat is. Magyarul azért vették el az összes pénzem, hogy valós pénzért kelljen vennem a játékpénzt, hiszen csak így tudok bármit megvenni a játékban.


Először csak letöröltem a játékot mérgemben, de aztán elgondolkoztam a dolgon, és arra jutottam, hogy mivel én jogilag 100%-osan tiszta módon, az árát teljes mértékben kifizetve jutottam a játékhoz, és nem éltem vissza vele (nem is tudnék csalni, nem is értek hozzá), így a gyártó, a Rockstar Games szabálytalanul járt el, hiszen (nyilvánvalóan önös érdekeiket kielégítendő) elvette azt a megszerzett játékpénzt amit én a szabályosan vásárolt és használt játékban hosszú idő alatt szabályosan megkerestem. Gyakrolatilg virtuálisan kiraboltak. Ezért úgy döntöttem, hogy 3 tényező figyelembe vételével pert szeretnék indítani ellenük.

1. Törvényszerűen, ellentételezéssel jutottam a játék eredeti példányához.

2. Jogtalanul, kapzsiságból (vagy tételezzünk fel jóindulatot, és mondjuk úgy hogy tévedésből, de semmiképpen nem jogosan) vették el tőlem az elért eredményeimet a játékban.

3. Semmilyen kiegészítő tájékoztatást nem kaptam azzal kapcsolatban, hogy mi volt a konkrét indok (nyilván nem is volt ilyen, azért nem küldték, volt ismerősöm akinek tényleg csalók adtak pénzt, de neki azt meg is írták hogy azért vobntk le az összeget, én nem kaptam indoklást).


Mielőtt valaki hozzám vágná, hogy játékfüggő 10 éves vagyok aki durcáskodik, 21 éves felnőtt ember vagyok, magyar állampolgár, és nem mellesleg nem játékfüggő, csupán a szabadidőmet kocsmázás helyett a GTA-val ütöttem el. Eddig. Kérem, aki válaszol az csak az eredeti kérdésre válaszoljon, lenéző, kioktató kommentárok ("mennyire gáz", "nincs élete, megérdemli" és hasonlók nem érdekelnek.). Köszönöm.


Tehát még egyszer a kérdés: milyen jogi lépéseket tudok tenni az ügyben? Be tudom-e perelni a Rockstar Games-t Magyarországról? A Grand Theft Auto V nevű játék PC-s változatának megvásárlásáról természetesen megvan a számla.



2017. aug. 26. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastad el az EULA-t. A digitális pénzeddel azt csinálnak, amit akarnak. A szerverről is bármikor bannolhatnak. Az egész játékot elvehetik, ha akarják. Sőt, a steam fiókot is, minden játékkal együtt. Mindezt bármiféle indoklás, vagy anyagi ellenszolgáltatás nélkül.


Mindezt jól tudod te is, csak hisztizel. Próbálj kicsit értettebb lenni. Egyszer elkezdesz majd dolgozni, meg ilyesmi, és rádöbbensz, hogy ennél sokkal jobban kicsеsznеk az emberrel nap mint nap.

2017. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%

Első körben írtál már a gyártónak, hogy igazságtalanság ért, vagy csak puffogsz és szerinted az első lépés a jogi út?

Egyébként a kor és a felnőttség nem függ össze a valóságban.

2017. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Meg tudom érteni hogy szar.én is rengeteget játszom, ennek elleenére hozzá tenném hogy nem vagy normális. Nem a pénzedre utaznak te paranoid. Hiba történt vagy egyéb azt kész. Biztos meg van az oka. Max írj panaszlevelet. És játsz normálisan nem 46millákkal a zsebedben mert hülyeség. Tisztelettel Mr.1200óra.
2017. aug. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!