Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem is tudtam, hogy Magyarorsz...

Nem is tudtam, hogy Magyarországon van óvadék, én azt hittem az egy amerikai dolog, nem?

Figyelt kérdés
[link]

2017. szept. 8. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt az első gondolatom, amikor láttam azt a cikket. Ezek szerint van.
2017. szept. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen van. Kb 1 éve volt is egy rekord. Az a bűnöző koma(valami club tulajdonos) 120 milliót pakolt le óvadéknak.
2017. szept. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen van Magyarországon is óvadék, de nem minden esetben kerülhet valaki szabadlábra óvadék ellenében. Megvannak a törvényi feltételei. Ha azok hiányoznak, akkor nem kerülhet óvadékkal sem szabadlábra.
2017. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, van Magyarországon is óvadék. Nem rég vezették be, egészen pontosan 2003-ban.
2017. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és az hogy van? ha ártstlan, akor visszakapja?
2017. szept. 9. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is visszakapja, ha elítélik. Ez egy biztosíték annak érdekében, hogy a jelenléte az eljárás során biztosítva lesz, holott olyan bűncselekmény miatt van ellene eljárás, ahol előzetes letartóztatásban lehetne. Tehát nem lép meg, nem tűnik el, hanem óvadék fejében szabadlábon védekezik. Ha jogerős határozat születik vele szemben és az eljárás során nem lépett le, végig jelen volt, akkor visszakapja.
2017. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!