Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató egyoldalúan módosít...

Munkáltató egyoldalúan módosította munkaidőmet és fizetésemet is-nem írtam alá semmit? Más megoldás mint a bíróság? Mert akkor kirúgnak

Figyelt kérdés

Mit tehetek? Munkáltató egyoldalúan módosította a munkaidőmet és a fizetésemet is. Nem járok be annyit mint eddig és nem is kapok annyit. Van egy élő határozatlan szerződésem ami nem került módosításra vagyis nem tehette volna meg hogy a pénzemhez hozzányúljon mégis megtette.

Mit tehetek a bíróságon kívül? mert ha odamegyek (vagy akár OMMFhez ) nyilván nagyon rövid időn belül kirúgnak valami kamu de jogszerű indokkal.

Vagyis ha kussolok és tűrök akkor is vesztek ha meg szólok és fellépek akkor is vesztek mert kirúgnak (akkor vesztek csak igazán).

Más lehetőség?


2017. okt. 21. 10:28
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

"De te csak fèlted ezt a sza* helyet is"



Így van!!! POntosan ... féltem a szart is mert más nincs csak max még szarabb lenne.

Nem olyan nehéz képlet ez mégse érti senki.

2017. okt. 21. 15:21
 12/33 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés? Nem is értem.

Tök jó a meló, még így is mennyivel jobb, mint bárhol máshol. Ez esetben ne csinálj semmit, dolgozz kevesebb pénzért, és örülj neki, hogy milyen szupi munkahelyed van, még plusz szabadidőt is kapsz, nem kell annyit bejárnod.

2017. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Akkor kèrdezem mégegyszer. Mit akarsz tenni ha ennyire ragaszkodsz ehhez a helyhez? Mit? Akkor fogd be a pofàdat ès maradj ott, de ne ìrogass ki kérdèst ezügyben. Az meg hogy magadat annyira leèrtèkeled, hogy szerinted màshova nem kellenèl, minden elmond az èletedről. Ezèrt nem jutsz semerre. Akkor maradj ahol vagy, de pofa befog.
2017. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"hogy szerinted màshova nem "



Ezt se érti senki.... nem SZERINTEM nem kellek sehova hanem a MUNKAERŐPIAC szerint. Hát ha én öntöm talicskaszám az életrajzom fenn vagyok a profession cvonline stb portálokon küldöm az életrajzom ahova érem és a KUTYÁNAK SE KELLEK ahova meg kellek 3 műszak minimábérért... kösz nem.. akkor miért SZERINTEM??


Hm?

2017. okt. 21. 15:39
 15/33 A kérdező kommentje:

"még így is mennyivel jobb, mint bárhol máshol."


Sajnos igen és ez az igazi dráma. Itt szar de még mindig nem annyira szar mint ahova esetleg mehetnék.

Hogy egyetlen ok miatt vagyok ezen a szar helyen és ez az ok annyi hogy másutt még szarabb lenne.

2017. okt. 21. 15:41
 16/33 A kérdező kommentje:

"Az meg hogy magadat annyira leèrtèkeled,"


Annyira értékelem magam amennyit érek. Szarra se értékelem magam mert szart se érek.

2017. okt. 21. 15:42
 17/33 A kérdező kommentje:

"minden elmond az èletedről."



Az én életem... van nekem olyan? Rég halott vagyok egy zombi látszatélet.

Felkelek kaja öltözés munka. De minek is. Fogalmam sincs.

2017. okt. 21. 15:44
 18/33 anonim ***** válasza:
Mondtam én. Megkeseredett vagy, sz*rnak tekinted magad. Így valóban nehéz, és a lehetőséget sem látod meg.
2017. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Miért baj az, ha kirúgnak? Atomfizikus vagy, és csak 1 állás létezik számodra az egész országban? Olyan kártérítést akaszthatsz le róluk, hogy a 10 ujjadat megnyalod utána, plusz megszabadulsz egy ilyen munkáltatótól.
2017. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"akaszthatsz le róluk, hogy a 10 ujjadat megnyalod utána,"


A nagy lószart. Jártam munkajogásznál. Mindenki ezt a baromságot fújja alap nélkül.

A helyzet: a maximalizált (ldMt) kártérítés mértéke (maximalizált!!) 6 havu átlagbér lehet jogtalan kirúgás esetén. És ez a legjobb amiben reménykedni lehet.

Ha és amennyiben persze egyáltalán a javamra döntene a bíróság. És még ha a javamra is dönt akkor is a maximalizált tételt kevés esély van megkapni szóval a reális aminek alapja is lehet mondjuk egy középértékes 3-4 havi átlagbér kártérítésnek.

3 havi.. kösz. És utána?


Még 1x nem én mondom jogász mondta.

2017. okt. 21. 17:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!