Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha nem adják...

Apukam kérdése:

Mit tudok tenni ha nem adják oda a szóban megbeszélt fizetésem (pl.150e. FT), hanem csak a minimált amivel bejelentettek? Bíróság? Önbíráskodás? Adatok gyüjtése és a NAV al való fenyegetés? Stb. Nagyszájúak kíméljetek reális megoldást keresek!

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
semmit...vagy keresel másik munkát
2014. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
keresel másik munkát
2014. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni. Illetve önbíráskodhatsz, ha van felesleges pár évet, amit sitten töltenél.

ÍJ

2014. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jogilag semmit, mivel minimálbérről írtál alá munkaszerződést...
2014. júl. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a szóbeli és a hivatalos, írásbeli megállapodás között eltérés van, akkor eleve nem érdemes kezdeni a munkáltatóval. Persze, értem én, hogy arra játszottatok, hogy majd feketén kapod a kis "kiegészítést", de ennek pont ez az egyik hátulütője.


Nem tudsz tenni semmit, mivel hivatalosan mindent megkaptál. Megfenyegetheted a munkáltatót, hogy felnyomod a NAV-nál, de mivel te is tettestárs vagy adócsalásban, úgysem teszed meg, és ezt ők is tudják.

Egyedül, ami szóba jöhet, az az önbíráskodás, de az meg fordítva is elsülhet.

A legjobb megoldás felmondani, és minél előbb eljönni.

2014. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal,h a Bíróságon jogszolgáltatás és nem igazságszolgáltatás folyik, de ha mégis feljelentést teszek és videó ill. hangfelvételekkel bizonyítom, h szóban mit ígért fizetésnek a munkáltatóm (amit persze nem teljesített) akkor a magyarországi kiszolgáltatott helyzetre való tekintettel vajon esélyem lehet lojalításra? Ha valakinek van tapasztalata szívesen hallgatom.
2014. júl. 16. 09:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha minden kötél szakad és végkép bosszúra szomjazom akkor milyen hivatalos revanst tudok alkalmazni? A NAV hoz nem lehet anonimként bejelentést tenni? EGYSZERŰEN, MIT TUDOK TENNI ,H NE ÉLVEZZE A MUNKÁM ELLOPOTT GYÜMÖLCSÉT A VOLT MUNKÁLTATÓM?
2014. júl. 16. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden, amit a Munka törvénykönyve szabályoz a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségre vonatkozik, ők az illetékesek.


Ha nem fizetnek ki, ha nem kapod meg a szabit, ha nem biztosítják a munkavédelmi eszközöket, italokat, munkaközi szünetet. Ha bér nélkül túlóráztatnak, stb...

2014. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tényleg értékelem ,h fordítasz(tok) időt eme kérdésemre és ne tessenek félreérteni nem beszólok, de idáig én is eljutottam, sőt a DAS-nál van is ügyvédem viszont én valami olyan értékelhető megoldást keresek ami nem egy általános megoldás. Kiskapu v. valaki zseni akinek isteni kijelentése van a számomra. Pl. Helló xy vagyok és éppen szervezek egy mozgalmat az ilyen átverésekre, gyere állj mellénk összefogással megy a dolog....(én benne lennék) vagy....ez meg ez történt és így... meg... úgy megoldottam....stb.stb.
2014. júl. 17. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!