Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató egyoldalúan módosít...

Munkáltató egyoldalúan módosította munkaidőmet és fizetésemet is-nem írtam alá semmit? Más megoldás mint a bíróság? Mert akkor kirúgnak

Figyelt kérdés

Mit tehetek? Munkáltató egyoldalúan módosította a munkaidőmet és a fizetésemet is. Nem járok be annyit mint eddig és nem is kapok annyit. Van egy élő határozatlan szerződésem ami nem került módosításra vagyis nem tehette volna meg hogy a pénzemhez hozzányúljon mégis megtette.

Mit tehetek a bíróságon kívül? mert ha odamegyek (vagy akár OMMFhez ) nyilván nagyon rövid időn belül kirúgnak valami kamu de jogszerű indokkal.

Vagyis ha kussolok és tűrök akkor is vesztek ha meg szólok és fellépek akkor is vesztek mert kirúgnak (akkor vesztek csak igazán).

Más lehetőség?


2017. okt. 21. 10:28
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

" sz*rnak tekinted magad."


Mert az is vagyok.


És nem látom a lehetsőéget? Azért vak még nem vagyok. Milyen lehetsőéget? 3 műszakba operátornak minimálbérért?

Vagy 20x megkerestek ilyen szarokal meg persze MLM biztosító stb.

Kösz ezek nem lehetőségek. Ezek humbug szarok .

2017. okt. 21. 17:05
 22/33 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha kapsz 3-4-6 havi bért, akkor lesz 3-4-6 hónapod munkát találni.


Mégis, mit dolgozol, hogy ennyire nincs alternatíva? Atomfizikus nyilván nem vagy, akkor nem hisztiznél ennyit.

Ha meg több a fizu így is, mintha más munkát keresnél, akkor fejezd be a rinyálást, felesleges volt a kérdés. Ennyi.

2017. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"Ha meg több a fizu így is, mintha más munkát keresnél,"



Hát ahogy tetszik. Kaptam 170-et májusig azóta kemény 120at kapok.

És meg lettem fenyegetve hogy örüljek ennek is mert 2018. jantól még ennyi se lesz.



De ez a 120 még mindig több mint a 85-ös minimálbér amiket ajánlottak nekem. Mert más ajánlatot én nem kaptam.

2017. okt. 21. 17:35
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te hol kopogtatsz, de nekem a "trógermelós" kedvesem 150-180ezret keres két műszakban, több pihenője van, mint nekem, értelmiségi szellemi munkásnak, meg évente kétszer bónuszuk, ami egy-másfél havi fizu munkától függően. Ja meg ezen felül cafetéria.

A mostani helye előtt az ország keleti felén dolgozott (csak hogy ne mondd, hogy errefelé kolbászból van a kerítés), ott is megkapott 130-140-et simán, plusz cafetéria. Ez még mindig nem 85.


De mivel nem mered elárulni, hogy mi a szupertitkos melód, így nyilván segíteni sem tudunk. További jó szenvedést.

2017. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"De mivel nem mered elárulni, hogy mi a szupertitkos melód, "


Annyit mondok irodai területen vagyok.

Diplomás ember vagyok, kettő egyetemi keményfedeles diplomának csúfolt WC papír "boldog" tulajdonosa vagyok.


Sehova se kellek. Sehova. A diplomáim wc papírok irodistákból meg dunát lehet rekeszteni. Itt nincs munkaerőhiány.

Nemrég 4 órás (!!!!!!!!) státuszt hirdettünk nettó fél minimálbérért 45-ért. Havi 45.000-ért!!!

Tudod hányan jelentkeztek???????

Több mint 200an!!!!


KÉTSZÁZAN A NETTÓ 45-ÖS IRODAI SZUTYOKMELÓRA...


Na akkor munkaerőhiány?

2017. okt. 22. 08:53
 26/33 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, te hol kopogtatsz, "


Hol nem inkább...

2017. okt. 22. 08:54
 27/33 anonim ***** válasza:

Nem kell tovább sírni. Jogtalan? Az. Nem fair? Nem. Lehetne ellene tenni? Lehetne. Tenni fogsz? Nem.

Kész.

2017. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

"? Lehetne. "


Mit????? de olyat mondj ami nem jár állásom elvesztésével. Mert az soha semmi szín alatt el nem képzelhető hogy én innen elmenjek. Hova mennék.


Mindig ide lyukadunk ki. Mit???

De állás kell. Az nem lehetséges elképzelhetetlen hogy állásom bukjam. elképzelhetetlen. Akkor mit?

2017. okt. 22. 12:55
 29/33 anonim ***** válasza:
Lehetne megoldás, de neked nem. Ilyen hozzáállással, amivel ennyire mereven, szinte beteges módon ragaszkodsz egy ilyen melóhoz sajnos nincs esélyed váltani. Olyan opció nincs, ami nem jár a munkahelyed elvesztésével, de, ellentétben veled, más örül neki ha megszabadul ilyen helytől. Tudod hány sz*r cégbe futottam én bele eddig? Sokba. És? Nem tetszett, fogtam a sátorfám és leléptem. Mindig van másik munka, csak keresni kell, nem keseregni állandóan. Az a te szegénységi bizonyítványod, ha ennyire hagyod magad leértékelni. Így semmi nem lesz, maradsz ott ahol vagy, és kénytelen leszel elfogadni a szivatást. Ha neked ez így jó, akkor csináld csak. Ha majd valóban változtatni akarsz, akkor lehet érdemben segíteni, addig nem.
2017. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

", de, ellentétben veled, más örül "


Erre azt tudom mondani (tán már mondtam is) ÉN IS MARHÁRA ÖRÜLNÉK HA SOSE LÁTNÁM TÖBBET EZT A RETEK HELYET!!!


Tudod mit tennék álmonban? Álmomba csak!!!


Odamennék lezárnám az épületet főnököstől mindenestül és rájuk gyújtanám az egészet égjenek az összes mocsok élve ott benn el!!


Mondom: ÁLMOMBAN CSAK..


De mi marad nekem? Ez. Életfogytiglan.

Csak jönne már az a "fogytiglan".

2017. okt. 22. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!