Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes e feljelentést tennem?

Érdemes e feljelentést tennem?

Figyelt kérdés

Egyik munkatársam idegeslett ezért szétvert egy eszközt a munkahelyen, majd én rosszkor voltam rossz helyen, nem tudtam hogy ő verte szét a berendezést, kérdem mi lett ezzel? Erre nem szólt semmit, felkelt és acélbetétessel úgy oldalba rúgott, hogy borultam mindenen keresztül, raklapokon és munkadarabkkon estem át, majd elkezdett velem ivöltözni hogy takarodjak el a helyemre...


Az oldalam elég komolyan belilult, valamint egyéb problémáim is vannak. Meg van tekeredve a mellkasom és a bordáim, nem hiányzott nekem hogy ilyen mértékben oldalba rúgjon, ez nem az első eset volt, múltkor 4-szer rúgott mellkasba egymás után, beszorult a levegőm. Most már úgy vélem ideje lenne tenni valamit. Feljelentéshez milyen adatokat kell tudnom az illetőről? Nevét, lakhelyét tudom, valamint képet tudok mutatni az illetőről. Orvosi látletem nincs.


2017. nov. 23. 18:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy érdemes. Most már. Ez sok mindentől függ.

Nyilván ha szimpla könnyű testi sértés vétsége látszik megvalósulni, vagyis az bizonyítható, akkor mindenképpen látleletet kellett volna csináltatni, de legalább is elmenni orvoshoz, hogy legyen róla papírod. A látleletért egyébként fizetni kell.

Viszont ha a bántalmazásod óta könnyű testi sértés vétsége esetén már eltelt 30 nap, akkor elkéstél. Ugyanis magánvádas eljárásokban, mint amilyen a könnyű testi sértés vétsége, 30 napon belül lehet feljelentéssel élni és kérni az elkövető megbüntetését a cselekmény megtörténtétől, vagy annak tudomásra jutásától. Ilyenkor 30 napon belül ha kéred az elkövető megbüntetését, akkor lesz joghatályos magánindítvány. Ha már eltelt 30 nap, akkor tök mindegy, mert nem lesz joghatályos magánindítvány, és akkor ha feljelentést is teszel, az eljárást meg kell szüntetni.

Viszont ha benne vagy az időben, akkor eldöntöd, hogy szeretnéd-e. Viszont magánvádas eljárásnak 10.000 Ft illetékvonzata van, amit neked kell megfizetni kezdésként, viszont ha az elkövető bűnösségét megállapítják, akkor kell neki ezt kifizetni. Illetve ilyenkor neked kell mindent bizonyítani. Nincs ügyész, aki ezt bizonyítja, neked kell a tanúkat megjelölnöd, illetve egyéb más bizonyítékokat felmutatnod.

Viszont ha olyan bűncselekmény látszik megvalósulni, ami esetleg közvádra üldözendő (ilyenkor ügyész képviseli a vádat), akkor nyilván már nem te vagy, akinek mindent bizonyítani kell.

Szóval eldöntöd.

2017. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az előző tök jól összefoglalta a jogi dolgokat, csak éppen a lényeget hagyta ki.


"ez nem az első eset volt, múltkor 4-szer rúgott mellkasba egymás után,"


Vagyis ez nem az első eset és vélem, sajnos nem is az utolsó.


Ha mégegyszer megteszi, és sanszos, hogy meg fogja tenni, akkor orvos - és látlelet.

ha 8 napon túl gyógyul a sérülésed, akkor az orvos hivatalból köteles feljelentést tenni.

Ennek a részleteivel Neked nem kell foglalkozni.


Ha 8 napon belüli, akkor Te teszel feljelentést - itt lásd az előző hozzászólást a magánvádról és az illetékéről.


Mi kell hozzá?

Te adataid

az idióta kollégád adatai

körülmények előadása - derüljön ki belőle, hogy bántalmazott Téged, hogyan tette, milyenek a sérüléseid, vannak - e tanúk, esetleg az előzmények a bántalmazásnak.

ha vannak tanúk, akkor nevük, elérhetőségük.

Cselekmény helye és ideje


Valamint jelezni kell az esetet a munkáltatódnak és azt is jelezned kell, hogy feljelentést teszel.

2017. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ez most kamu?

az első esetnél a rendőröket kellett volna hívni

2017. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ez egy kicsit kamunak tűnik. Mert szerintem amikor először tette, akkor kellett volna rendőrt hívni és orvoshoz menni vele.
2017. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle?
2020. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!