Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökös leszek ha kötöttünk...

Örökös leszek ha kötöttünk eltartási szerződést? Illetve keresztbe tehet nekem valaki? Megkaphatom a lakast?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztaban ezekkel es csak szeretnem tudni.. neki onkormanyzati lakasa volt (1hete halt meg, isten nyugosztalja) arra kotottunk eltartasit, majd meg is kaptam az onkormanyzat hozzajarulasat..A mamam anyukajanak a testvere volt, szoval a kozvetlen leszarmazottakba nem tartozok bele... a kerdesem hogy akkor az eltartasi szerzodes utan sem? A hagyatekin sem vehetek reszt?(Nincs gyermeke, ferje is meghalt mar)

Igazabol nincs is mit orokolni a lakas az enyem (lesz), csak a hazban valo cuccok nem elvileg.


Penzt lehetett volna,amit o szorgosan gyujtott is.. es amit ram is hagyott volna (szoban beszeltuk csak sajnos) de az egyik orokos lenyulta az egeszet :) egyedul neki volt kulcsa a lakashoz még nekem sem volt! (ő a keresztfia , amig en nem voltam a neninek addig o volt az egyetlen valakije neki.) pont ott volt a halala pillanatakor a lakasban, még ki se hult szerencsetlen, de mar a penzt elrakta gyorsan, majd rá 5orara atadta a kulcsokat nekem, mondván o nem talalt penzt..nincs mit tenni.. sehogy nem tudjuk rabizonyitani.

Anyukam be is olvasott neki emiatt, letolvajozta, amin o teljesen felhaborodott es megfenyegetett, hogy keresztbe tesz azzal hogy elmondja az onkormanyzatnal, hogy nem tartottam magam a szerzodesben leirtakhoz es igy nem adjak meg a lakast nekem.... (ami persze hazugsag. Termeszetbeni szerzodest kotottunk.) még nincs a nevemen a lakas kell, ahhoz a halotti anyakonyvi, hogy intezkedni tudjak..de mar attol is felek hogy azt sem adja oda nekem :(


A szerzodesben az szerepel,hogy legalabb 1 evnek kell eltelnie hogy megkapjam a lakast. 5 het hianyzik csak.. vajon igy is megadjak, vagy buktam? Vagy esetleg valami ismerossel ellehetne intezni?

Azert mentem bele mindenbe reszletesebben, hogy ismertek legyenek a korulmenyek valamennyire. Meg hat na,jol esik kiirni magambol:)



2017. dec. 12. 21:41
1 2 3
 21/29 sanyinak ***** válasza:
100%

Szerintem a leírtak alapján az önkormányzatnál marad a lakás:


De olvasd el ezt:

[link]

2017. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Elolvasom, koszi!
2017. dec. 13. 15:33
 23/29 A kérdező kommentje:

Ha esetleg még valaki olvassa...

A rezsit és a lakbért is nekem kell befizetni? A szerződesben ilyet nem írtunk le, azért kérdezem..de nem akarok kicseszni magammal,hogy aztán visszamenőleg kifizettessék velem esetleg... kinek kell ilyenkor befizetni?

2017. dec. 13. 16:28
 24/29 sanyinak ***** válasza:

Milyen rezsit és lakbért?

A tulajdonos halála után keletkezettet?

2017. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Ezek még a novemberi csekkek. Pár napja érkeztek.
2017. dec. 13. 18:15
 26/29 sanyinak ***** válasza:
100%
Ne fizess semmit, hiszen nem te vagy a bérlő, illetve a szerződő. Csak ha kiutalták Neked.
2017. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nem utaltak ki nekem, ma vettem ki a postaladajabol.. de remeeeek :D meg jo hogy nem fizettem be a lakbert "csak" a rezsi egyik reszet.. de szerintem ugy is nekem kell majd
2017. dec. 13. 19:29
 28/29 anonim válasza:
100%
Mi lett végül?
2018. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Az tortent, hogy semmi nem tortent :D a hagyatekin reszt vehettem, az orokosok nekem ajandekoztak, amit ok orokoltek volna. Az a rokom se rakott alam,segitett vegul mindenben, amiben kellett.

A lakasban lakok, fizetem a szamlakat es varom hogy vegre kossenek velem berleti szerzodest..folyamatban van az ugyem azota is... :)

2018. nov. 4. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!