Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökös leszek ha kötöttünk...

Örökös leszek ha kötöttünk eltartási szerződést? Illetve keresztbe tehet nekem valaki? Megkaphatom a lakast?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztaban ezekkel es csak szeretnem tudni.. neki onkormanyzati lakasa volt (1hete halt meg, isten nyugosztalja) arra kotottunk eltartasit, majd meg is kaptam az onkormanyzat hozzajarulasat..A mamam anyukajanak a testvere volt, szoval a kozvetlen leszarmazottakba nem tartozok bele... a kerdesem hogy akkor az eltartasi szerzodes utan sem? A hagyatekin sem vehetek reszt?(Nincs gyermeke, ferje is meghalt mar)

Igazabol nincs is mit orokolni a lakas az enyem (lesz), csak a hazban valo cuccok nem elvileg.


Penzt lehetett volna,amit o szorgosan gyujtott is.. es amit ram is hagyott volna (szoban beszeltuk csak sajnos) de az egyik orokos lenyulta az egeszet :) egyedul neki volt kulcsa a lakashoz még nekem sem volt! (ő a keresztfia , amig en nem voltam a neninek addig o volt az egyetlen valakije neki.) pont ott volt a halala pillanatakor a lakasban, még ki se hult szerencsetlen, de mar a penzt elrakta gyorsan, majd rá 5orara atadta a kulcsokat nekem, mondván o nem talalt penzt..nincs mit tenni.. sehogy nem tudjuk rabizonyitani.

Anyukam be is olvasott neki emiatt, letolvajozta, amin o teljesen felhaborodott es megfenyegetett, hogy keresztbe tesz azzal hogy elmondja az onkormanyzatnal, hogy nem tartottam magam a szerzodesben leirtakhoz es igy nem adjak meg a lakast nekem.... (ami persze hazugsag. Termeszetbeni szerzodest kotottunk.) még nincs a nevemen a lakas kell, ahhoz a halotti anyakonyvi, hogy intezkedni tudjak..de mar attol is felek hogy azt sem adja oda nekem :(


A szerzodesben az szerepel,hogy legalabb 1 evnek kell eltelnie hogy megkapjam a lakast. 5 het hianyzik csak.. vajon igy is megadjak, vagy buktam? Vagy esetleg valami ismerossel ellehetne intezni?

Azert mentem bele mindenbe reszletesebben, hogy ismertek legyenek a korulmenyek valamennyire. Meg hat na,jol esik kiirni magambol:)



2017. dec. 12. 21:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
12%
Miért, nem érdemli meg a saját keresztfia? Közelebbi rokonságban van vele, mint te. Nehogy már ezt is elsajnáld tőle.. Te mivel érdemelsz többet, mert gondoztad egy évig? hűha.. én mióta az eszemet tudom gondozom a nagyszüleimet, de nem azért, hogy megkapjam az örökséget, hanem szeretetből, és tudom, hogy rajtam kívül más is örököl majd, olyan is, aki havonta 5 percre teszi be a lakásba a lábát, mégsem hisztériázok ezen.:D
2017. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
Utolsónak: attól, hogy keresztfia, nem válik örökösévé (közelivé pedig még annyira sem), attól lesz az, hogy rokonságban van vele.
2017. dec. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem azért kötött a néni valaki mással eltartási szerződést és akarta ráhagyni a lakását, mert annyira jóban volt a keresztfiával...

Sokan még csak nem is családtaggal írnak ilyen papírt, csak keresnek valakit, aki szimpatikus, aki törődik velük utolsó éveikben és akire szívesebben hagyják az értékeiket, mint a keselyű rokonokra.

2017. dec. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, nem érdemli meg a saját keresztfia?"


Jogilag a keresztszülőség semmilyen rokoni kapcsolatot nem jelent.


Az a lakás egy az egyben a tied lesz.

Egy kivétel van:


"Az új Ptk: a tartási szerződéssel szerzett vagyonból le kell vonni a tartás értékét (amennyibe került volna a tartás, ha ki kell fizetni) és az így kapott összeg beleszámít a kötelesrész alapjába, ha az eltartott két éven belül hal meg. Ha két évnyi tartás után hal meg, már nem tartozik bele a kötelesrész alapjába."

2017. dec. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 sanyinak ***** válasza:
100%
Én inkább abban látom a problémát, hogy nem telt el az egy év gondozási idő. Ez a feltétele a bérleti jogviszony folytatásának.
2017. dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az önkormányzaté a lakás, akkor az egy eltartási szerződés kapcsán nem fog a te nevedre kerülni, max a bérleti jogot örökölheted és veled köt új szerződést az önkormányzat, határozott vagy határozatlan időre.
2017. dec. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

"max a bérleti jogot örökölheted "


Ezt a kérdező is így értette remélhetőleg.

2017. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a szerződéseket betű szerint komolyan veszik. Ha hiányzott 5 hét, akkor hiányzott, nem érvényes a szerződésed és ezen az alapon támadható is, akár a törvényes örökös, akár az önkormányzat részéről. Mert ők mondhatják azt, hogy folytatólagosan erre tekintettel bérbe adják ezután neked, (ha amúgy nincsen más terv, eladás vagy kedvezőbb bérlet kötése , mert akkor ők is hivatkozhatnak az 5 hétre), de még ez esetben is támadhatja ezt is a törvényes örökös. Az a kutyát nem érdekli, hogy 5 hét, vagy 5 nap, nem teljesült a feltétel. Ami a pénzt illeti, elvben nem lehet kivonni az örökségből a hagyatéki tárgyalásig semmi ingó/ingatlan vagyont, de rendelkezés híján az úgysem illetett volna téged. Továbbá a nénit még csak egy éve tartod el, ha erre rászorult, akkor nyilván nem milliókat halmozott fel a párnahuzatban, amit amúgy is neked adhatott volna bármikor amikor akart, de ez nem is lényeges a kérdés szempontjából és ha "rábizonyítanád" a keresztgyerkere, hogy elvitte, akkor sem járna neked. Van egy eltartási szerződésed, ami érvénytelen, hiszen a megjelölt határidő nem járt le. Ha ezután az önkormányzat jófejségből figyelembe is veszi, a törvényes örökös még betarthat Neked természetesen, a hagyatéki tárgyaláson a jegyző majd tisztáz mindent, ahol nyilván felhívja majd a figyelmeteket arra, hogy a szerződés érvénytelen, mert a feltételek teljesülése előtt a kedvezményezett elhunyt, ez esetben, ha együttműködő és normális (nem tűnik annak leírásod alapján) az örökös, tán békén hagy téged, de titkolni nem tudod ezt előle, lévén a jegyző bonyolítja az eljárást, nem te és ő bizonyára kitér majd erre is. Így ennek fényében az is mindegy mit egyezkedsz az önkorival addig. A hagyatékiról értesít minden érintett felet majd a jegyző, ott kiderül hogy ki a legközelebbi hozzátartozó, akivel majd egyezkedhetsz, mert jelenleg a száraz tények azok, hogy öröklés szempontjából van egy érvénytelen eltartási szerződésed.
2017. dec. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%
Még annyival kiegészíteném, hogy a keresztgyerek nem jog kategória, ha vérségi kötelék nem volt, de ez kiderül a hagyatékin. Továbbá az önkormányzattal kötött szerződést sem ismerjük, mert könnyen lehet, hogy nem örökölhető a bérlemény és a bérlő halálával a szerződés eleve megszűnik, de ha mégsem, a Te szerződésed attól még érvénytelen.
2017. dec. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek,a lenyegre valaszt kaptam :)

#7 nem,szerencsére. Én attól féltem,hogy keresztbe tesz nekem az önkormányzatnál hogy nem teljesítettem a dolgokat,így nem adják majd meg miatta. (Így maradna az önkorminál a lakás üresen)

#9 Nincs végrendelet. Egy papírt hagyott maga után hogy minden az enyém ami a lakásban van, de azt már nem élte meg, hogy le is érvényesítse/letanuztassa.

#11 hát nem, nem érdemli meg :D illetve, úgy ment el szerencsétlen néni hogy majd én a pénzéből szépen helyre rakom a lakást, erre ő elviszi és elk*rvázza szó szerint 67évesen..de minek is megyek én ebbe bele? Mindenki más le tudja szűrni ebből a lényeget.

#13 köszi!:) azért volt neki kulcsa,mert mikor én még nem voltam akkor a keresztfia volt az egyetlen aki néha "rárúgta" az ajtót...ha esetleg gond történt volna akkor ő tudjon segíteni neki.. és sajnos így is volt, ő volt ott a halálakor a lakásban.

#14 sajnos nem tiszta teljesen nekem ez az egesz (hulyenek lehet nezni..)

"tartási szerződéssel szerzett vagyonból" vagyis ez mi? A tartás értékét havi 30ezerre állapítottuk meg, abban az esetben ha én nem tartom magam az ápoláshoz és ezekhez (legalább is az ügyvéd ezt mondta ezt jelenti), én nem fizettem neki semmit,mert egyébként is kizárólag természetbeniben egyeztünk meg (bele is van írva ez szó szerint) mivel diák vagyok még, nincs jövedelmem.

#17 természetesen így értettem!!! :)


Csak reménykedni tudok,hogy mégiscsak megadják valahogy.

2017. dec. 13. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!