Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy fegyveres rablás...

Ha egy fegyveres rablás elkövetőjéről kiderül, hogy játékpisztolyt használt, akkor az enyhítő körülmény?

Figyelt kérdés
Vagy ha rendes pisztolyt, de töltetlenül vagy pedig vaktöltényeket lőtt ki figyelmeztető lövésként? Mert így végülis emberélet nem volt veszélyeztetve.
2018. febr. 18. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:
Nem vagyok érthetetlen. Többször is ki szoktam emelni a kérdéseimet, hátha jön még érdekes válasz. Nem tiltja a szabályzat.
2018. nov. 3. 20:18
 22/71 anonim ***** válasza:
100%
Emberélet akkor is veszélyeztetve van ,mert a biztonságiőr és a rendőr nem tudja hogy a rablónál játékpisztoly van, ők pedig használni szokták az igazit, áldozatok már nem egyszer voltak.
2018. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
22: De ez mennyire szabályos eljárás a részükről? Mielőtt lőnek, fel kellene szólítaniuk, hogy dobja el a fegyvert, nem?
2018. nov. 4. 19:04
 24/71 anonim ***** válasza:
Nem fognak felszólítani.
2018. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:
24: Nekem ez új. Melyik cikkely jogosítja fel az intézkedő rendőröket és őröket a figyelmeztetés nélküli fegyverhasználatra, ha nem áll fenn egyértelmű jele annak, hogy a rabló a sajátját használni is fogja?
2018. nov. 7. 08:07
 26/71 anonim ***** válasza:
100%
Én postán dolgoztam a Viskis rabló idején. Részt vettem egy biztonsági oktatáson, ami nem kifejezetten róla, hanem általános volt. Egyrészt az emberek nem fegyverszakértők, hogy ránézésre biztonsággal megkülönböztessenek egy játékfegyvert egy igazitól. Másfelől azt is tanították, hogy ha még egy piros vízipisztollyal jönnek, amiről egyértelműen látszik, hogy csak játék, a fenyegetést akkor is komolyan kell venni. Volt arra példa, hogy ilyen eset történt, jól kiröhögtek a fegyveres rablót, egészen addig, amíg arcon nem spriccelte az illetőt savval.
2018. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:
26: Na igen. Szerintem például többek között ezért nem praktikus (a rabló szemszögéből nézve) vaktölténnyel leadni figyelmeztető lövést. Mert a helyszínelők nyilván azt is megvizsgálják. És ha sorozatrablóról van szó, és híre megy, hogy vaktöltényt használ, esetleg a bankban tartózkodók egy adott alkalommal magukat elbízva szembeszállnak vele. És az is lehet, hogy akkor már esetleg éles töltényes fegyver les nála.
2018. nov. 11. 17:05
 28/71 anonim ***** válasza:
Amúgy is a dolgozók általában miért is kockáztatnának? övék a kockázat, de a rablás esetén a veszteség a munkáltatóé, így - ha a pénzkezelési és biztonsági szabályzatot betartották, nem vonhatók felelősségre. Viszont a rendőrök kb. kínvallatják a dolgozókat, hogy kiderítsék, nem játszottak-e össze a rablóval.
2018. nov. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 A kérdező kommentje:
28: Még amire kíváncsi volnék, hogy ha a rablók úgy döntenek, hogy a dolgozók pénztárcáját is beszedik, akkor a rendőrség vagy a bank kártéríti őket ezért valamilyen formában?
2018. nov. 12. 10:32
 30/71 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rablók úgy döntenek, akkor nagyon hülyék. Mennyi pénz lehet egy alkalmazott pénztárcájában? Meg nem is biztos, hogy a munkaruhájában ott van, és értékes időt és figyelmet veszít azzal, hogy megkerestesse, átkutassa a dolgozót. mondjuk 5000 forintért.

Ráadásul akkor már nem csak a munkáltatónak, hanem a dolgozónak is és lesz miért feljelenteni és beperelni, és ha elkapják, akkor ez már halmazati bűncselekménynek számít, nem úgy, mintha csak a bolttól még ötezer forintot rabolt volna, nagyobb a bünti és a kockázat is. Egyébként az alkalmazott a tulajtól függetlenül is tehet feljelentést kényszerítés és zsarolás miatt még akkor is, ha egy fillér kára nem származott, továbbá ha elkapják a rablót, így azért is felelnie kell külön. Továbbá ha elkapják, akkor polgári pert is lehet indítani ellene sérelmi díj fizetésért. Szóval ahogy mondtam, abban az esetben, ha az alkalmazottat is kirabolja, akkor az nem csak kényszerítésért, zsarolásért, de ezen felül rablásért is tehet feljelentést, így már rögtön két rendbeli rablásról beszélünk. Ha több dolgozóval játssza ezt el, akkor még többről.

2018. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!