Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan vette fel a halott...

Jogosan vette fel a halott apám földjei (amit mi örökölünk) után a támogatást a volt élettárs? Ha nem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Áprilisban meghalt apám(nem nagyon tartottuk a kapcsolatot,utcán itt -ott találkoztunk).Hosszú ideje beteg volt,mégsem írt végrendeletet,ebből gondolom hogy azt szerette volna ha a gyerekeié lesz mindene.Halála után az élettársa eladott dolgokat az örökségből,abból fizette a temetést....ezen nem problémáztunk.De most pár nappal ezelőtt felvette az apám földjei után járó 150 ezer forint támogatást,jogosan tette?ha nem mit lehet tenni?

2018. máj. 23. 09:20
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok jártas ilyen dolgokban,nem is firtattam azt hogy az örökségemmel feleltem a temetésért...én öröklök,kifizetem, számomra ez rendben van. De egyebet sajnos nem tudok innen intézni,temetésre haza mentünk...de nem tudok otthon maradni míg ez tart.
2018. máj. 23. 13:48
 22/26 anonim ***** válasza:
2-es vagyok legalább az első két kérdésemre válaszolj, mert annak függvényében lehet még pontosabb választ adni.
2018. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

" mert annak függvényében lehet még pontosabb választ adni."


Hát te biztos nem fogsz pontosabb választ adni, mert eleve olyasmit kérdeztél ami fölösleges.

Az örökség, minden ingó és ingatlan vagyon az örökhagyó halálának pillanatában száll át az örökösökre, tehát itt nem játszik semmiféle földhivatali bejegyzés, hagyatéki tárgyalás, meg hasonlók.

2018. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
2-es.Még csak annyit tudok hogy földtámogatás, volt neki 2.5 hektár földje...gondolom az az után járó éves támogatás.
2018. máj. 23. 16:22
 25/26 anonim ***** válasza:

Nos 23-as olvassa, mert érdekes lesz.

A föld támogatás ilyenkor már nem jön (saját tapasztalat).

Első ízben azt kell tudni ki a föld kezelője (nem mindig azonos a tulajdonossal), illetve ki milyen jogcímen igényelt rá milyen támogatást.

Mert lehet a kérdező apjáé a föld, de ha az élettárs aláíratott vele egy földhasználatit (aszem szívességi) akkor még őt illeti.

2018. máj. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Kimaradt a 23-asnak.

Itt faluhelyen volt néhány ilyen ügy köztük nekünk is, mivel mi béreltük egy idős bácsitól aki sajnos és az unokák nem értették miért mi kapjuk a támogatást, meg miért megyünk új bérleti szerződést írni velük.

U.i azóta kapják sorba a büntetést, mert bérbe nem adják eladni is csak horribilis áron és mivel kiemelten figyelt föld mellet van a hatóságok nem tudják nem észrevenni.

2018. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!