Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családtag halála esetén...

Családtag halála esetén értesítenek?

Figyelt kérdés

Ha egy idösebb ember, aki egyedül él, meghal a lakásában betegség/baleset miatt, akkor értesítik hivatalból a családtagjait? Ha igen, ki és milyen úton?


Nagyon kérek mindenkit, hogy ne azt akarja kitárgyalni, miért él az illetö egyedül, miért nem tudja a családja, ha meghal, stb. - ez nem megtörtént eset, csak infórmációszerzés.


A válaszokat elöre is köszönöm!



2018. jún. 22. 13:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Goldmund: "Egyébként ma, amikor nemhogy telefonja, de mobiltelefonja is van boldog-boldogtalannak, akkor aki akarja, értesül erről: pl. minden este felhívja hozzátartozóját, és ha az illető nem veszi fel a telefonját, máris sejthető, hogy baj van."


Ez addig igaz (lenne), hogy NEKEM VAN telefonom, az illetönek nincs, és nem is akarja, hogy legyen, söt el sem fogadja, ha adok neki (söt internetet sem használ,gyakorlatulag nincs ismeröses sem).

Szóval nem tudom egyáltalán felhívni, mert nincs semmi lehetöség rá, söt arra sincs, hogy idönként megérdeklödjem, hogy mi van vele.

Mivel igen messze élek töle (nem MO-on), ezért évente egy vagy két alkalommal tudom csak megkeresni.

Leveleket rendszeresen írok neki - tehát ezekt elvileg meg lehet nála találni -, de válaszolni nem szokott. (Nem vagyunk haragban!)


Ezek szerint ha netán történik vele valami, akkor a levelek alapján van rá esély, hogy értesítenek?

2018. jún. 22. 15:58
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez egy hasznos oldal ilyen esetre:

[link]

Hagyatéki eljárással kapcsolatos hirdetmények alpont.

2018. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a linket!
2018. jún. 22. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!