Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató össze-vissza késve...

Munkáltató össze-vissza késve több részben csonkán történő bérfizetésére mi a megoldás (ha még kell az állás egy ideig)?

Figyelt kérdés

Mik a lehetőségek?

A munkáltatóm tavaly óta súlyos anyagi gondban van, amit egy az egyben csak magának köszönhet, mégis rajtam csattan.

Január óta egy hónapban se kaptuk meg időben és rendben a bérünket. Volt itt már minden ami elképzelhető

- késve fizet 10-ike után

- több részletben és késve (most itt van 100 a maradék meg 10-ike után)

- csonkán fizet a hiányt meg „majd kapod valamikor“ (vanolyan hónap hogy 30-al kevesebbet kaptam és azóta se pótolták)


Most is megjött a fizetés, 150-nek kéne lenni, jött 120. Magyarázat: több nincs most ennyi örüljek ennek is, egyébként is bezárunk megszűnünk.... megy a duma tavaly óta...


Mit tehetek ebben a szituban ha az hogy „hagyd ott a francba az egészet“ az nem működik? Amíg nincs más nem hagyhatom ott.


Lehet tenni valamit? Mert írásos felszólításokat én is más is küldött le se szarják, nem is válaszolnak.


2018. júl. 10. 18:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha ki vagytok szolgáltatva, nem nagyon van mozgástér. Felléphettek közösen, írhattok együtt fizetési felszólítást, amibe beleírjátok az összes elmaradt bért plusz a késedelmi kamatokat. Legyen benne határidő. Ha erre sincs reakció, csak az azonnali felmondás marad (a határidő utáni 15 napon belül van erre mód), és végső esetben a bírósági út. Nem ártana utánanézni, van-e felszámolási eljárás a cég ellen, mert ha igen, abba be kéne kapcsolódni, hogy pl. a Bérgarancia Alap segítségével a pénzetekhez jussatok. Ha ezeket nem tudjátok felvállalni, akkor max annyit tudtok tenni, hogy naponta csesztetitek a munkáltatót. Őszintén szólva ha így áll hozzátok, ennek nem sok eredménye lesz. Kiszolgáltatott helyzetben sajnos nincs sok mozgástér.
2018. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

# 6


ő azt mondja menjél, te azt mondod rúgjál ki, addig keresel másik munkát, ő nem fizet végkielégítést, elmész munkaügyi bíróságra, leperelsz róla három havi bért, ha meg bármi gebasz van felnyomod mert nem jelentett be.


most én adjak neked tippeket, hogy védd meg magad? kicsit álljál a sarkadra, attól hogy ő a fönők és ő adja az utasításokat az nem kell együtt járjon azzal, hogy inkorrekt tapló paraszt legyen. ha ő nem korrekt, neked sem kell annak lenni. ennyi

2018. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Felléphettek közösen, "


Sajnos nem léphetünk fel mert... elemi pszichológia


-akinek van hova menni az nem fog össze nem szervezkedik hanem vállat von és elhúz máshova. És szarik a többikre.


-akinek nincs hova menni az meg nem mer összefogni mert félti a szaros kis állást még így is... és nem meri kockáztatni hogy egy összefogás miatt kirúgják...

2018. júl. 11. 12:36
 14/21 A kérdező kommentje:

"ha ő nem korrekt, neked sem kell annak lenni. ennyi"


Csak ha én nem vagyok korrekt vele ő egy tollvonással kirúghat ez a hatalmas különbség.

Míg ha ő szemétkedik velem én semmit se tehetek max otthagyom de ez is csak elvi lehetőség mert nem hagyom (hova mennék).


Erősebb kutya b444ik... biztos érted. Én a gyengébb kutya vaygok.

2018. júl. 11. 14:04
 15/21 anonim ***** válasza:

# 14


ha elolvastad volna mit írtam (és érdekelne a megoldás a siránkozás helyett), akkor nem írtad volna azt amit írtál. Az a lényeg h kirúgjon. Fizet neked végkielégítést.

2018. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Az a lényeg h kirúgjon. Fizet neked végkielégítést."


Ühüm. Jártam már a jogi fórumon. Nem rúg ki vagy ha kirúg ügyel rá hogy írásos fegyelmik (kamu indokkal) előzzék meg a kirúgást, és akkor több fegyelmi után fegyelmivel azonnali hatállyal küld el és nem kell végkielégítést fizetni.

És fegyelmi meg akármire adható, ha sapka van rajtam azért... stb.

Fel vagyok én világosítva.

De mondom ez csak teória mert semmi szín alatt nem képzelhető el hogy én innen elmenjek.

ha akármi van akkor se, mert hova mennék.

2018. júl. 11. 14:38
 17/21 anonim ***** válasza:

"Ühüm. Jártam már a jogi fórumon. Nem rúg ki vagy ha kirúg ügyel rá hogy írásos fegyelmik (kamu indokkal) előzzék meg a kirúgást, és akkor több fegyelmi után fegyelmivel azonnali hatállyal küld el és nem kell végkielégítést fizetni."


ezért fogsz mindent diktafonnal rögzíteni, valamint megkérdezed hogy van e baja a munkáddal, ha igen adja írásba



nem kell beszarni. azért menőzik mert látja rajtad hogy be vagy tojva.


"De mondom ez csak teória mert semmi szín alatt nem képzelhető el hogy én innen elmenjek.


ha akármi van akkor se, mert hova mennék."



ne idegesíts már ember. Valaki 5 évente országot vált, nemhogy munkahelyet. Az az idő már rég lejárt, hogy 10-15-20 évet dolgozunk egy munkahelyen. A jelenlegi álláspont szerint mindenki 4-5 éveket dolgozik egy helyen, de ez már inkább 2-3.


Amúgy meg most komolyan egy 150 ezer forintot fizető munkahelyre írsz ilyeneket, hogy elképzelhetetlen, hogy elmenjél? Miért elképzelhetetlen? Két hét alatt találsz munkát MINIMUM ugyan ennyi fizetéssel, de inkább többel. Ne szórakozz már, nem vagy lehetetlen helyzetben. Ennyi fizetésért inkább örüljön, hogy dolgozik neki valaki egyáltalán. Ez már nem az a világ, hogy kirúglak ha nem tetszik valami :D Volt pár munkahelyem, volt olyan is ahol összevesztem, de még soha nem voltam elkeseredve, mert a nagymellényű fölényeskedőket kiröhögtem, a fenyegetőzőknek visszavágtam.


Bármikor, akármikor, akárhol találsz munkát ennyi fizetésért. Ezt értsd meg. A gyomorideg pedig nem ér 150 ezret.

2018. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg most komolyan egy 150 ezer forintot fizető munkahelyre írsz ilyeneket, hogy elképzelhetetlen, hogy elmenjél? "



HAHahhahahahhahahhahahahhahahahhahhahahhahahha!!!!!! nem 150-et jelen állapot szerint 120-at... mert most épp 30-at nyúltak le a fizetésemből amit vagy megkapok vagy nem utólag... (vagy nem....)


Bakker gyakorló álláskereső vagyok.... és gondolhatod ha találtam volna BÁRMIT ami jobb ennél már hol lennék nem itt....

de SEMMIT se találtam, semmit... ami nem jobban hanem akár ennyit is fizetett volna!!

Amit találtam az szarért húgyért 3 műszakba btto 140-ért (btto! nem nettó!!) fizikai meló.

Az meg köszike nem.... annál ez is jobb...


na EZÉRT vagyok itt!!

2018. júl. 11. 16:41
 19/21 A kérdező kommentje:

"Ennyi fizetésért inkább örüljön, hogy dolgozik neki valaki egyáltalán."


Ja és erre meg ezt írom: vannak itt akik nem ennyiért mint én hanem bőven alatta dolgoznak itt neki és a két kezüket összeteszik hogy van hova bejárni.


Van itt (igaz részidős) nettó 80, 70 sőt 50es emberek is ám!

Sőt van itt főállású teljes idős ember nettó 110-ért! Nem lenyúlással 110, hanem papíron 110 amiből tán 90-et ha kézbe kap mert a többit lenyúlják.

És marad ő is. Évek óta itt van évek múlva is itt lesz. Ezt írásba adom!

2018. júl. 11. 16:46
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy kirúgjon, tévedés. Ha tizedikéig nem fizeti ki a teljes szerződött béredet, felszólításra sem, akkor jogszerű a te azonnali felmondásod. Ekkor is jár végkielégítés és felmondási idő.

Egyébként meg azt értsd már meg, hogy olyan megoldás nincs, hogy a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad. Ha kell a pénzed, akkor így is, úgy is annyi az állásodnak, de legalább jó eséllyel behajthatod, ami jár Ha meg az állás kell, akkor belenyugszol a helyzetbe, mert nincs eszköz a kezedben. Szépen megvárod, amíg lecsökkenti addig a béredet, hogy annyit már közmunkában is kapsz, akkor már érdemes lépned, mert már úgyse veszíthetsz semmit. Tudom, hogy vannak nehéz helyzetű térségek, a kitörési pont a szakmatanulás vagy a költözés, akár munkásszállóra átmenetileg, vagy kis faluban bérelni többedmagaddal házat. Tudok erre mifelénk is olyan kistelepüléseket, ahol üresen állnak épületek, közel a határhoz és a hazai munkahelyekhez.

2018. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!