Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Kft. Tagjaként jelent be a...

Ha Kft. Tagjaként jelent be a munkáltató, az milyen munkaviszonynak minősül?

Figyelt kérdés
Most kezdtem egy munkahelyen, ahol úgy foglalkoztatnak, hogy bejelentenek a cég egyik Kft.-be, mint tag. Azt mondták, hogy a TB-m rendezve lesz, évi 15 szabadság jár és ennyi. Többet nem tudtam kiszedni belőlük. Próbáltam utána olvasni, hogy mi vonatkozik erre a foglalkoztatási formára, de nem találtam semmit. Kérem akinek van tapasztalata ez ügyben, világosítson fel. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2017. dec. 3. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Bt.-nél van kültag meg beltag, nem Kft.-nél.

Szerintem jól át lettél baszcsizva :D

2017. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Az nem munkaviszony.

KFT tagként ilyen-olyan százalékban tulajdonos vagy, nem munkavállaló.

Ha a kft. tag (tuladonos) máshol nincs 8 órás munkaVISZONYBAN, AHOL fizetik utána a TB-t, akkor a tag maga után fizeti.

Jövedelme a KFT adózás utáni nyereségéből származik.

Lehet rosszul tudom?

2017. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

A tag azt jelenti, hogy tulajdonosa vagy a Kft-nek, amit a kérdésed alapján kétlek. Ha nem vagy tag, akkor nem jelenthetnek be tagként.

Valami itt nagyon nem stimmel.

2017. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ahogy fentebb írják, át lettél bas zva ...nem mellesleg mi a szart írtál alá? csak mert kft tulaja a saját vagyonával felelhet a kft kifizetéseiért bizonyos esetekben...


hétfőn első dolgod legyen keresni egy ügyvédet!

2017. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
... és miattad mint új munkavállaló és újdonsült cégtulajdonos módosították a társasági szerződést is gondolom... :-)))
2017. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

KFT létesítéséhez tagra, tagokra van szükség. Ők valamilyen vagyonuk befektetésével járulnak hozzá a tagsághoz, indítják el a vállalkozást. Ez lehet vagyoni és nem vagyoni is.

A tagok a KFT tulajdonosai. A tag nem kell, hogy munkavállalója is legyen a cégnek.

A tagokat a tulajdonrészük arányában a cég nyereségéből osztalék illeti meg, ha a taggyűlés azt megszavazza.


A tagság nem úgy működik, hogy azt mondják, csak úgy bejelentenek a KFT-be tagnak. Azt jogilag végig kell vezetni egészen a cégbíróságig. Papírmunka is van vele.

Ami a legfontosabb, a tagok a bevitt vagyonukkal felelnek a cég tartozásaiért, esetenként akár a teljes magánvagyonukkal is.


A KFT-ben lévő tagság nem foglalkoztatási forma, hanem egy "befektetés" a cég nyeresége után fizetendő osztalék reményében.


Jó lenne tudni, hogy milyen papírokat írtál alá ezzel kapcsolatban, mert lehet, hogy bepaliztak.


Tehát mit írtál alá?

2017. dec. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szóval, nem írtam még alá semmit. Ez a legfontosabb amit előre szeretnék leszögezni. Nem írok alá csak úgy valamit bele a vakvilágba, hogy azt sem tudom, hogy mi az.


Tömören összefoglalva. Ma beszéltem a "munkaügyissel" ő azt mondta, hogy beltag leszek. A fizetésem amit havonta kapok az az osztalék. A TB-m a cég fizeti. Ő váltig állította, hogy ez a "munkaviszony" beleszámít a nyugdíjamba. Teljesen összezavartak. Pedig halkan megjegyezném, hogy ez nem is egy vezérigazgatói pozíció, hanem egy taxi diszpécser.... Hát erre varrjak gombot.

2017. dec. 6. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni mi, mit jelent, már ha használják a szót.

Beltag: Bt-nél van kültag és beltag.

Kft.-nél nincs kültag, ott tag van, amihez módosítani kell a társasági szerződést, azaz tag leszel meghatározott százalékban tulajdonrésszel.

2017. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Beltag KFT-nél? Ez érdekes...


Egy tipikus munkaviszonyt akarnak valami másként eladni. A jövedelem pedig csak "osztalék" lenne? Ez is érdekes...


Valami itt nagyon nem kerek. Ne menj bele, amíg minden pontosan nem tisztázott.

2017. dec. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jajj, itt már mindenki rosszat sejt! És persze nem is alaptalanul, hiszen a legtöbbször az ilyen furfangos bejelentések valami simlisséget jeleznek.

Viszont, miután a kérdező kinyögte, hogy ez egy taxi diszpécser-i állás lenne, ezért én inkább azt sejtem, hogy a mostanában (át)alakuló jogszabályok miatt kell ilyen cselesen elintézni ezt a dolgot.

Miért ne lehetne úgy foglalkoztatni valakit, hogy be is veszik a cégbe? Elég nagylelkű ajánlat. És itt nem csak a munkavállaló járhat rosszul. Valaki egyből az anyagi felelősséget tette szóvá, csakhogy az a bevitt vagyon arányában értelmezendő.

A másik, hogy létezik nyilvánosan elérhető cégjegyzék, amit bárki megnézhet. Tehát, ha tényleg bevesznek, akkor az ott is meg fog jelenni.


És hogy mi ennek az egésznek az értelme? Talán engedélyek, munkaidő, stb.. Ha cég(rész)tulajdonos vagy, akkor pl. annyit dolgozol, amennyit akarsz, ünnepnapokon is.

2018. szept. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!